Salonir - Egy új kor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az istenek korában
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 
Rechercher Bővített keresés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» Folyó
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyVas. Szept. 27, 2015 2:01 am by Syla Breeze

» Palota
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyKedd Feb. 03, 2015 8:45 pm by Zach Shadowstay

» Központ
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptySzomb. Nov. 08, 2014 9:27 pm by Blaide

» Erdő
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyPént. Nov. 07, 2014 11:21 pm by Syla Breeze

» Medvék birodalma
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptySzer. Aug. 13, 2014 7:24 pm by Penge

» Kiképzőtelep
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyHétf. Jún. 30, 2014 9:43 pm by Celorn

» Dazira
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyPént. Feb. 28, 2014 8:42 pm by Caralden Yosa

» Nyugati piacnegyed
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptySzomb. Feb. 22, 2014 12:50 am by Blaide

» Syla Breeze
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptySzomb. Feb. 22, 2014 12:14 am by Syla Breeze

Top posters
Caralden Yosa
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_lcapRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_voting_barRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_rcap 
Assadar
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_lcapRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_voting_barRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_rcap 
Merartyr Archerquester
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_lcapRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_voting_barRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_rcap 
Blaide
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_lcapRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_voting_barRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_rcap 
Syla Breeze
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_lcapRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_voting_barRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_rcap 
Samaranth Elyon Fillway
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_lcapRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_voting_barRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_rcap 
Terax Inferno
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_lcapRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_voting_barRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_rcap 
Shin Ki Ki
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_lcapRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_voting_barRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_rcap 
Issle Iumi
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_lcapRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_voting_barRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_rcap 
Tira
Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_lcapRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_voting_barRayodth - A sárkányok földje - Page 3 I_vote_rcap 
Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (25 fő) Szer. Okt. 27, 2021 2:35 pm-kor volt itt.

 

 Rayodth - A sárkányok földje

Go down 
+2
Merartyr Archerquester
Samaranth Elyon Fillway
6 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
SzerzőÜzenet
Merartyr Archerquester

Merartyr Archerquester


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2010. May. 02.
Age : 29

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 5:51 pm

// Nos, ha befejeztétek a sárkányost, akkor folytathatjuk is a miénket, nem? Ja, Sam, este volt mikor írtad, ugye?//

Mera szótlanul követte Samet.
* Ahogy nézem, az itteniekkel igen félénken beszél... * - gondolkodott magában.
Megérkeztek egy ruhás boltba, melynek cégerén ez állt: Samuel boltja.
* Bolt mi? Fogadok összelopkodta a ruhákat. * - húzta grimaszra az arcát, majd belépett El után, bár nem mintha lett volna más választása. Elyon nézelődni kezdett, Míg Mera az ajtófélfának dőlve figyelte őt. Aztán szép lassan körbejáratta a szemét. A boltban tényleg midenfajta ruha volt. Még sötételf féle is.
* Hát itt aztán tényleg minden kapható. * - gondolta, majd szeme tovább siklott. Egyenesen az eladóra, aki békésen olvasgatott.
* Jól látom, hogy az elfekről olvas? * - lepődött meg Mera. - *Pontosabban a fél-elfekről. *
Ekkor rohant oda hozzá Sam. Mera megnézte, hogy mit vásárolt. Az egyik egy zöld ruha volt, a másik meg..
* Na ne! * - nézett a lány a kék ruhára. - * Azt ne mond.... Na jó, talán egyszer majd be akar jutni DAvirosba, és úgy gondolta, hogy ezzel a ruhával talán sikerül is. De ez pont olyan, mint nekem volt... DE nem, nem egészen. Vajon mire kellhet neki? * - mélázott el Mera. Majd az eladó hangja ütötte meg a fülét.
* A mamája? * - felvonta az egyik szemöldökét, mikor a férfi ránézett. - * Ne hogy már azt higgye, hogy én vagyok az anyja... bár nem hinném. Akkor inkább pesztra? Az sokkal rosszabb. *
* Ha sokat mer kérni tőle, levágom a fejét. * - gondolta, de aztán megnyugodott.
* Csak 100 arany... Bár ez még mindig sok, de legalább nem annyi, mint amennyit ezek megértek volna. * - Érezte, hogy Sam újra az utcára húzza, majd egy másik üzletbe vezeti be.
* Remek! * - sóhajtott fel, majd fejcsóválva nézte, hogy El megint körberohan, választ két pár cipőt, majd fizet. Megint kevesebbet, mint amennyit megért volna.
* Ez a lány hogy csinálja? * - nézett rá eltűnődve, majd egy mosolyt eresztett meg, mikor meghallotta, hogy éhes.
- Hát akkor, először is, ezeket add ide. - vette át tőle a ruhákat és a cipőket.
- Akkor most irány az öreg háza.

Ezalatt, míg Meráék elmentek vásárolgatni, Nyther összevont szemöldökkel nézett a fiúra. Mialatt gyógyította, a fiú kiáltozott, bár nem tartott sokáig, és újra álomba szenderült.
* Vajon mi lelte őt? * - gondolkodott. Bár egy szempillantás alatt kideríthetné, hogy mi történt vele, nem tette, mivel talán fájdalmas lenne a számára. És talán Merarty'r sem nézné jó szemmel. Bár azt sem értette, hogy miért foglalkozik ő a fiúval és a lánnyal. Ha már a sötételfek között nevelkedett, neki mindent és mindenkit el kellene söpörnie. De úgy tűnik vele és azzal a lánnyal is másként bánt. Vagy talán modhatná úgyis, hogy a démonnal. Bár érzett abban a gyermekben egy másik fajta erőt is.
Nyther egy pillanatra abbahagyta a gyógyítást.
*Talán még meg is taníthanám neki azt, amit tudok, így ő lenne az egyik legerősebb elf, aki ismeri a sötét- és a fehérmágiát. * - mosolyodott el, majd tovább gyógyította a fiút.


Vissza az elejére Go down
Samaranth Elyon Fillway

Samaranth Elyon Fillway


Hozzászólások száma : 137
Join date : 2010. Jun. 27.

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 8:31 pm

// Úgy látom te a valóságban is ilyen kötekedős vagy, igaz? Ja, már félig aludtam, mikor irtam king )

Sam örült, hogy Mera segít neki cipelni. Végig beszélt hozzá, mosolygott, nevetett, míg el nem értek a házhoz. Belépett Mera előtt, majd az "öreghez" tartott.
- Jobban van? - kérdezte aggódva, majd szemügyre vette a fiút. Már eltűntek róla a sebek. Legalábbis a külső sérülések. Sam azt nem láthatta, hogy belül mennyit sikerült meggyógyítania.
Aggódó szemeit most az öregre emelte, s vidámság lepte el az arcát.
- Képzeld, vettem ruhákat. Van egy olyan szobád, ahol át tudnék öltözni? - kérdezte.

Vissza az elejére Go down
Merartyr Archerquester

Merartyr Archerquester


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2010. May. 02.
Age : 29

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 9:16 pm

Mera végig csak Sam bohóckodását hallgatta. Már lassan hálát adott annak, hogy hazaértek. Sam előre ment, Mera pedig utána. Amikor belépett, a lány már az öreg mellett állt és kérdezősködött.
- Jobban. - Válaszolt Nyther El kérdezősködésére, majd egy szoba felé mutatott.
- Raktárnak használom, de szerintem lesz ott elengedő hely arra, hogy átöltözz. - válaszoltam, majd Merára nézett.
~ Vigyázhatnál rá, hogy semmire se nyúljon, Merarty'r Archeruester. ~ kérte meg szépen egy gondolatbeli üzenetben.

Mera felsóhajtott.
* Mindig a teljes nevemet használja. Ez még rosszabb mint az úrnőzés. * - gondolta, majd kezénél fogva húzni kezdte a lány a mutatott irányba. Mera kinyitotta a szoba ajtaját. A helység alig volt nagyobb a másik szobánál, ahol Assadart ápolták. A falak mentén hosszú polcok húzódtak, tele könyvekkel. A sarokban egy szék állt és egy asztal. Mera letette oda a cuccokat, majd a közelebbi polcot kezdte tanulmányozni. Azon történetek voltak, köztük az elfeké is. Levette, majd végigsimított a fedelén. Kicsit poros volt, de még így is jól látszott a szépen kidolgozott borító vörös színe, és aranyozott szegélye. Óvatosan felnyitotta, és csodálkozva figyelte a girbegurba betűket. Kézzel írták.
Mera szépen vissza tette, majd tovább tanulmányozta a szobát. Az ajtóval szemben, magasan, faltól falig érő ablak húzódott. A polcos fallal szemben egy hosszú asztal húzódott, mely le volt takarva.
Mera úgy vélte, hogy biztos itt készíti a főzeteit. Ezt abból gondolta, mert a huzat alól néhány növénylevelet vélt felfedezni.
- Elyon! Ne nyúlj semmihez, csak vedd fel a ruhát és menjünk. - hangzott a parancs, majd kicsit enyhébb hangnemre váltott. - Gondolom, látni akarod, mikor kinyitja a szemét ugye?
Vissza az elejére Go down
Assadar

Assadar


Hozzászólások száma : 246
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 28
Tartózkodási hely : Hősök csarnoka :P

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Kahlvar :: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 9:34 pm

- Ez az igazság... - Mondta az ismeretlen személy.
- és ezt te is tudod...
- Nem lehet! Azon a napon csak az az öt vérfarkas volt ott! - Üvöltöttem.
- Pedig ez az igazság..... és ezt te is tudod....
- Ki vagy te? - Kérdeztem üvöltve.
- Én vagyok te. De mégse én vagyok te. Ez nagyon bonyolult. Talán egyszer megérted... - Válaszolta rejtélyesen.
Könnyek csöppentek alattam. Az én könnyeim.
- Ki volt az akkor? - Kérdeztem sírva.
- Ezt már neked kell megtudnod... - Mondta rejtélyesen és eltűnt.
Egyedül maradtam. Ezután egy nagy fény jött és felébredtem. Fájt mindenem. Láttam az öreget de mást nem. Pár hangot hallok. Tudtam, hogy Mera és Elyon beszélget. Elmosolyodtam és pár könnycsepp jött elő rajtam.
- Tudtam, hogy meg kell találnom azt a személyt.... és meg kell ölnöm...
Vissza az elejére Go down
Samaranth Elyon Fillway

Samaranth Elyon Fillway


Hozzászólások száma : 137
Join date : 2010. Jun. 27.

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 9:46 pm

Sam boldogan követte Merát a szobába, s maga mögött becsukta az ajtót. Bár kicsit félt, mert most jött a terve utolsó, és egyben a legnehezebb feladata: Tudtára adni Merának, hogy nem csak ő fog áltöltözni, hanem Mera is.
Szétnézett a szobában.
* Hát ha ő ezt raktárnak nevezi... * - ámult el a renden, és azon, hogy mennyi kevés dolog van ide betuszkolva, és milyen sok hely van szabadon. Szeme a lefedett asztalra siklott. Kíváncsi volt, hogy mi van alatta, így odalépett és egy kicsit felemelte a huzatot. Már épp lentebb akart hajolni, hoy végleg meglesse a titkot, mikor Mera rászólt.
- De... - mosolyodott, majd a ruhákhoz lépett. A kéket oldalra tette a hozzá illő lábbelivel együtt. A zöld ruhát magához mérte. Ha ebben az alakban veszi fel, akkor a földet seperné. Így nincs más dolog, mint más alakot ölteni. A ruhát magához szorította, majd percek alatt egy 18 éves testébe bújt. Bár első ránézésre alig változtatott magán valamit, mégis észrevehető volt az újonnan sárga szem, a derékig érő barna haj. Gyorsan felvette a ruhát, majd vigyorogva leült, és felhúzta a cipőit is.
-Na? - nézett rá Merára, majd körbeforgott. Az ajtó mögött észrevett egy nagy tükröt. Odasétált, majd szemügyre vettem magát. A ruha a térdéig ért, s az alján egy nagy arannyal hímzett madár volt. Ez a minta a a ruha felső-szegélyét is díszítette.
Vigyorogva megfordult, majd Merára nézett. Ez egy sunyi vigyor volt, majd csettintett egyet, és az asztalon lévő rha felemelkedett.
- Ez a tied! - mondta kedvesen, majd egy vigyor kíséretében a cipőt is a lányhoz lebegtette.
Vissza az elejére Go down
Merartyr Archerquester

Merartyr Archerquester


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2010. May. 02.
Age : 29

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 9:57 pm

- Szép vagy. - nézett rá, majd hozzá tette sürgetésképpen. - De inkább gyere.
Sam inkább a tükörhöz sétált, és végignézett magán, majd egy vigyorral ránézett. Merának valahogy furcsa érzése támadt.
* Ugye nem?! * - nézett az asztalon heverő ruhára, mely éppen most emelkedett fel és felé indult a cipővel együtt. Eleinte meglepődött, hogy hogy is lehet ez, majd leesett neki. Eszébe jutott, hogy mit is mondott egyszer Aviantora.
* Már értem...szél démon... * - nézett végig rajta, majd arrébtolta a ruhát és az ajtó felé indult.
- Elyon, te sem gondolod komolyan, ugye? - állt meg egy pillanatra, hogy tanulmányozza a lány arcát. Sajnos az ellenkezőjét olvasta le róla.
- Nem veszek fel ilyet. Az én ruhám a páncélom, és nem fogom levenni, ezért. - mutatott rá a ruhára. Nem akarta elmonani Elyonnak, hogy azért nem veszi fel, mert az arra emlékeztetné, hogy honnan jött. Na meg, akkor sokkal jobban sebezhető.

Nyther a felébredt fiúra nézett. Nem értette, hogy miről beszél. De nem is agyon akarta.
- Merarty'r és a másik lány itt vannak. És Nyther vagyok, Merarty'r Archeruester egy régi... hm... barátja. - mondta nyugtatólag a fiúnak, bár sejtette, hogy az már tudta ezeket.
Vissza az elejére Go down
Samaranth Elyon Fillway

Samaranth Elyon Fillway


Hozzászólások száma : 137
Join date : 2010. Jun. 27.

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 10:14 pm

Mielőtt Mera ismét az ajtó felé fordult volna, megfogta a kezét, és sírni kezdett.
- Én... Én csak jót akartam. - emelte rá a könnyes szemét, majd fuldokló hangon folytatta. - Azt hittem örülni, fogsz, hogy ... miért nem... pedig... a-ajándék neked.
Hangja egyre jobban szaggatott, akárcsak a lélegzése. Sírva a földre ült, elengedve a másik kezét, hogy a szemét eltakarja. Zokogott és nem tudta abbahagyni. Látszólag. Ugyanis Elyon kicsit jobban rájátszott mint kellett volna. Bár bántotta, hogy nem akarta felvenni a ruhát, de nem annyira, hogy ezért sírva fakadjon.
- Én csak szerettem volna látni egy sötét elfet egy népe-beli ruhában. - suttogta maga elé, majd még hallkabban hozzátette. - De egy démonlánynak ez nem adathatik meg... Engem mindenki utál. Pedig én csak jót akarok.
Remélte, nem túl lő a célon, ahogy azt is, hogy nem túl átlátszó. Vajon elhitte?
Vissza az elejére Go down
Merartyr Archerquester

Merartyr Archerquester


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2010. May. 02.
Age : 29

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 10:24 pm

Mera a kezét szorongató siró lányra meredt.
Nem akarta elhinni és nem is hitte el neki ezt a színjátékot. Megfordult és az ajtó felé indult,
* Még hogy ajándék? * - hitetlenkedett. Kezét a kilincsre tette, s már nyitotta volna ki az ajtót, mikor meghallotta a suttogását.
* Ezért csinálta volna? * - kérdezte. - * Hogy lásson egy elfet egy ilyen ruhában? *
Felsóhajtott.
* Végülis csak egy gyerek. * - fordult meg, majd magát kezdte győzködni. - * Nem lehet abban semmi rossz, hogy lát egy ilyenben. Csak egy perc lesz, semmi több. *
- Komolyan gondoltad ezt? - guggolt le mellé, majd rámosolygott.
-Engedek neked, de csak addig lesz rajtam, hogy lássál benne, semmi több, világos? - kérdezte, majd felhúzta a földön üldögélő lányt.
* Mi van velem, hogy engedek egy gyereknek? *
Vissza az elejére Go down
Assadar

Assadar


Hozzászólások száma : 246
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 28
Tartózkodási hely : Hősök csarnoka :P

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 10:36 pm

A férfira néztem eléggé öregnek tűnt. Hirtelen teljesen lebénultam és elvesztettem az eszméletemet.
Végre újra felébredtem. Amíg a fiú nem tér magához addig én irányítom a testét. A különbség közte és köztem, hogy nekem vörös szemem van és erősebb vagyok nála.
- Hé öööö Nyther! Mit tudsz 150 évvel ez el ötről a történelemből? Kérdeztem kíváncsian. Az öreg furcsán nézett rám, én pedig rámosolyogtam.
Vissza az elejére Go down
Samaranth Elyon Fillway

Samaranth Elyon Fillway


Hozzászólások száma : 137
Join date : 2010. Jun. 27.

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 10:38 pm

Elmosolyodott, és letörölte a könnyeit.
- Hát persze, hogy komolyan gondoltam. - mondta tettetett haraggal, majd az időközben leesett cuccokhoz lépett. Felkapta a ruhát és a lányhoz vitte.
Tessék. - vigyorgott rá, majd elindult az ajtó felé. Mielőtt becsukta volna, Merára nézett.
- Addig megnézem, hogy mi újság Assadarral. Ha nem jönnék ki kijönnél megmutatni, hogy nézel ki? - nézett rá szépen, de választ meg sem várva becsukta az ajtót és a másik barátja felé indult.
Amikor belépett a szobába észrevette, hogy a fiú fent van.
Assadar! - rohant oda, és majdnem a nyakába ugrott, mikor leesett neki, hogy a másik sérült.
- Jobban vagy? - kérdezte kicsit szégyenlősen. Észre sem vette az öreget. Csak az újdonsült barátjára koncentrált. Fel sem tűnt a változás Assadarral kapcsolatban.
Vissza az elejére Go down
Merartyr Archerquester

Merartyr Archerquester


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2010. May. 02.
Age : 29

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 11:01 pm

Mera amint egyedül maradt a kezében lévő ruhára meredt. Nem akarta felvenni, de az előbb mondta, hogy megteszi. Így kelletlenül, de elkezdte levenni magáról a páncélt.
2 perc múlva már az asztalon hevertek "ruhái" és a fegyveri. Mera tükörhöz lépett. A ruha pont jó volt rá, amit furcsált, hisz ő alapból nagyobb volt mint a társai. A kék selyemruhát a mellkasánál egy kék színű kő díszitette melyből a nyakpánt futott. A ruha kétoldalt fel volt vágva, egészen a csípőjéig. Mera Kicsit oldalra fordult, így látni lehetett a ruhát háltulról, ami szabadon hagyta a hátát. A lány egy grimaszt vágott. Utálta, hogy a testén lévő fekete írások látszanak az ilyen stílusú ruhákban.
* Legalább, ha érteném ezt az ősi nyavaját magamon! * - sóhajtott fel, majd elfordult a tükörtől és leült a székre. Felkapta a cipőt. Nézegette egy darabig. Az is kék színű volt, bokáig érő szárral, és annak is volt egy kő, pontosan a bokájánál elhelyezve. Megrántotta a vállát, majd felvette. Furcsa érzés kerítette hatalmába, de lehet csak a ruha miatt.
* Ha nem lesz itt 5 perc múlva, én kimegyek és... * - gondolta, majd felsóhajtott.

Nyther az immár másodszor ébredező fiúra nézett. Megváltozott és ezt szemmel is érzékelhette. Vörös szemek néztek rá.
- Mit akarsz tudni? - kérdeze higgadtan. - És miért akarod tudni?
Ekkor Sam jelent meg. Nyther eleinte meg sem ismerte, de a belőle áradó erőt annál inkább.
* Hm... * - gondolta - * Érdekes. Főleg, hogy nem észleli a változást sem.*
Vissza az elejére Go down
Assadar

Assadar


Hozzászólások száma : 246
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 28
Tartózkodási hely : Hősök csarnoka :P

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Kahlvar :: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 11:41 pm

-150 évvel ezelőtt történt egy nagyobb csata Anamúr és Choor követői közt. Az egyik olyan harcosról kérdeznélek aki egy igen erős, törhetetlen karddal rendelkezett. Tudom, hogy a híre sok helyett megjárt már. Róla akarok tudni.... - Még csak a lány előtt se szégyelltem elmondani a mondandóm. Jelenleg csak az igazságról kell tudnom mindent.
Vissza az elejére Go down
Merartyr Archerquester

Merartyr Archerquester


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2010. May. 02.
Age : 29

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyHétf. Aug. 01, 2011 1:11 am


Nyther a fiúra nézett. Majd fejét csóválta.
- Mondd, beütötted a fejed, hogy ilyeneket kérdezgetsz? - majd egy sunyi vigyorral az arcán hozzátette.
- Öreg vagyok én már az ilyen történetek megjegyzéséhez. - majd arrébb sétált. Meg sem említette a könyvespolcot ami a "raktárban" volt, pedig ott egy vastag könyv volt, melyben ez és hozzá hasonló történetek voltak lejegyezve.

Mera úgy érezte lejárt az öt perc, de nem volt kedve felkelni. Épp egy könyvet olvasott, melyben a különböző lényekről adtak általános személyleírást. Miután megunta a könyv lapozását, visszatette a helyére. Aztán egy másikat emelt le, melyek varázsigékkel volt teleírva. Felcsillant a szeme, és rögtön fel is ütötte. Volt valami tartalomféle az elején.
- pap varázslatok, tűz varázslatok, föld varázslatok, víz... levegő... - olvasta fel hangosan, majd gondolt egyet és a földtípusúhoz lapozott.


A hozzászólást Merartyr Archerquester összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Aug. 01, 2011 1:26 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Samaranth Elyon Fillway

Samaranth Elyon Fillway


Hozzászólások száma : 137
Join date : 2010. Jun. 27.

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyHétf. Aug. 01, 2011 1:25 am

Sam Assadart tanulmányozta. Kicsit furcsának tűnt neki. Főként azért, mert nem vette figyelembe őt, holott általában mindig kedvesen válaszolt neki. Aztán feltűnt neki a szeme. Bár csak egy pillanatra láthatta, mégis megijedt tőle. Igen, a piros szeme furcsán hatott rá. Aztán ahogy tovább figyelte nyugalom öntötte el. Talán azért, mert első pillantásra tőle is megijedtek az emberek, holott nem is ismerik, és úgy érezte, hogy így Assadar felé is jogtalan lenne a félelme. Másrészről tudta, hogy ő még mindig ugyanaz.
Kicsit hátrébb lépett, mikor elkezdett beszélni Nytherrel. Az öreg nem akarta elmondani a fiúnak a történetet, holott látszott rajta, hogy ismeri. Segíteni akart Assadarnak.
- Oh, én láttam nagyon sok könyvet a raktárban. - mutatott egy irányba, pont annak a szobának az ajtajára, ahol Mera volt. -Nem lehet, hogy köztük van egy olyan,amiben róla megtudhatsz valamit?
Kíváncsiság volt a hangjában. Majd az öreghez fordult.
- KIcsit éhes vagyok, tudsz segíteni a bajomon? - kérdezte félénken.
Vissza az elejére Go down
Merartyr Archerquester

Merartyr Archerquester


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2010. May. 02.
Age : 29

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyHétf. Aug. 01, 2011 1:43 am

Nyther a lányra meredt. Ki gondolta volna, hogy majd pont ő fogja ezt elmondani. Morgott egyet, majd egy mosolyt eresztett el.
- Igen, ott tényleg vannak könyvek, bár nem hinném, hogy talál egyet is amiben szó esik róla. - majd kicsit elgondolkodott, s félig meddig hangosan ki is mondta a gondolatait. - Bár... nem veszett el onnan... akkor mégis csak... de azt már évekkel ezelőtt nem láttam...
Majd pördült egyet és Assadarra nézett.
- Ha találsz ott egy fekete kötésű könyvet, melynek ugyanolyan színű lapjai vannak, és vérvörössel van írva rá, akkor megtudod azt amit akarsz. Már ha persze elég erős vagy ahhoz, hogy felállj.
Nyther most Samhez fordult.
- Gyere, ellátlak élelemmel. - mondta, majd előre ment. A még mindig lobogó tűzre tette az edényt, és elkezdte melegíteni a levest.


Mera a könyv végére ért. Alig talált benne érdekes varázslatot. Mindet ismerte, na persze a gyógyítás ez alól kivétel volt. Az utolsó lapnál egy kis zöld kis könyv volt becsúsztatva a könyvbe. Kivette és szemügyre vette.
* Tiltott varázslatok. * - nézett rá a könyvre, majd egy kis vigyor jelent meg az arcán.
- Szóval az öreg mégis csak egy kicsit megszegi a szabályokat? Hm, nem elfhez való viselkedés az ilyen, hogy sötét varázslatos könyvet tartson. - kinyitotta. A könyv első lapjain hasonló írás állt, mint a testén. Legalábbis abból jött erre rá, hogy az egyik betű egy hatalmas pókot formázott, és ez az ő hátán is megjelent. De nem csak ezt az egyet ismerte fel.
Egyre kíváncsibban nyitotta ki a könyvet, majd a székre ülve tanulmányozni kezdte.


A hozzászólást Merartyr Archerquester összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Aug. 01, 2011 3:46 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Samaranth Elyon Fillway

Samaranth Elyon Fillway


Hozzászólások száma : 137
Join date : 2010. Jun. 27.

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyHétf. Aug. 01, 2011 1:52 am

SAm boldogan követte az öreget, majd leüt mellé a tűzhöz.
-Gondolom meglepődtél, hogy kisgyerek alakban jöttem, és most egy ilyen alakban beszélek veled. - nézett az öregre komolyan Sam, mert jobbnak látja, hogyha elmondja ezt, mielőtt az öreg rosszra gondol.
- Tudod, én démon vagyok, de jó démon. Szeretem a természetet, és ezt az eitri véremnek köszönhetem, szóval ha lehet ne nézz rám mindig olyan furcsa szemekkel. - mosolygott rá, majd az edény felé hajolt és beleszagolt.
- Ez az amit ettem nemrég? - kérdezte boldogan. - Mert az nagyon finom volt.
Dícsérte meg Nythert, majd a homlokára csapott.
- Oh, elfelejtettem valamit. Samaranth Elyon Fillway vagyok, és a legtöbben Samnek hívnak.Még a papa is így hív. DE anya Elyonnak hív, mint Mera. Apropó, te honnan ismered őt? - nézett rá kíváncsian.
Vissza az elejére Go down
Assadar

Assadar


Hozzászólások száma : 246
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 28
Tartózkodási hely : Hősök csarnoka :P

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Kahlvar :: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyHétf. Aug. 01, 2011 3:24 pm

- Ez a fiú elég béna lehet, hogy ennyire összeverték..... - gondoltam magamba. Még van egy kis időm és ki is akarom használni. Bementem a raktárba. Egy lányt vettem észre. A fiú gondolataiból elkezdtem turkálni és csak egy név jutott eszembe. Mera.
- Szia Mera! - Köszöntem boldogan. Épp egy könyvet olvasott.
Elővettem egy könyvet és.... hogyan főzünk meg egy sárkány húst 3 nap alatt..... aztán egy másikat vettem elő.... choor legendája...... Majd megint egyet..... Hihetetlen istenek..... majd megint egyet.... hogyan legyünk mágusok 1 hét alatt.
- Ez valami vicc? - Kérdeztem inkább magamtól, mit sem mástól. Végül nagy nehezen úgy 50 könyv után megtaláltam a könyvet...... Régi legendák.... Az öreg legalább a nevét megmondhatta volna.... Aztán elkezdtem olvasni.
Vissza az elejére Go down
Merartyr Archerquester

Merartyr Archerquester


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2010. May. 02.
Age : 29

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyHétf. Aug. 01, 2011 4:09 pm

Az öreg csak hallgatta a lányt.
* Legalább már tudom, hogy, hogy miért volt olyan furcsa lány. * - gondolkodott el, majd levette az edényt és az asztalhoz vitte. Lerakta, majd szedett neki.
Mielőtt belekezdett volna abba, hogy honnan ismeri Merát, egy pillantást vetett oda ahol nemrég Assadar feküdt. Üres volt.
* Ezek szerint ment megkeresni. * - gondolta, majd újra Samre nézett.
- Nos, Samaranth Elyon Fillway, én Nyther vagyok. Nyther Archerquester, Merarty'r Arherquester nagyapja. Még kérdezed, honnan ismerem? - kérdezte, miközben leült egy székre.
- Tudod, Merarty'r születésénél is ott voltam. - mosoly jelent meg az arcán. - De ő nem emlékezhet rám, mert kiskorában elkerült tőlünk. De ez lényegtelen. Ővele akkor találkoztam megint, mikor Aviantorát próbálta kimenteni néhány vadász közül. A sárkány akkor még kicsi volt, alig pár hónapos. Nem tudom, hogy Merarty'r hogy miért akarta megmenteni, de nagyon küzdött. Bár éjszaka érkezett, a harc egészen reggelig tartott, így páncélja is berozsdásodott. Gondolom hallotál már arról, hogy a sötételfek páncélja nem bírja sokáig a napfényen, ezért szoktak inkább éjszaka vadászni. - magyarázta. - Szóval, a vadászok hamar legyőzték, hiszen alig volt idősebb 500 évnél. Ekkor találkoztunk elsőnek. - mosolyodott el.
- Elég kielégítő volt a válaszom?


Mera halotta, hogy az ajtó kinyillik. Felnézett. Eleinte meglepődött, hogy Assadar jött be, és nem Sam.
* Hm... jobban van? * - mérte végig. Ekkor vette észre, hogy más a szeme színe.
* Olyan, mint mikor majdnem harcoltunk...* - gondolta, majd vállat vont. Nézte egy darabig, hogy a fiú a könyvek között keres.
- Úgy látom jobban vagy. - mondta,majd újra a könybe temetkezett.



A hozzászólást Merartyr Archerquester összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Aug. 01, 2011 9:35 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Samaranth Elyon Fillway

Samaranth Elyon Fillway


Hozzászólások száma : 137
Join date : 2010. Jun. 27.

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyHétf. Aug. 01, 2011 9:14 pm

-Így már értem, hogy honnan ismered. - mosolygott rá.
* Megértem az öreget... Mera nem is sejti, hogy ki lenne ő? * - tűnődött el, miközben ette a levest.
- Te jó ég! - kiáltott fel Sam. - Elfelejtettem Merat!
Felpattant, majd a raktárhoz szaladt. Kivágta az ajtót. Meglepődve nézett körbe. A bennlévők épp olvastak.
- Mera? - nézett kíváncsian a lányra majd elvigyorodott.
- De szép vagy! - szaladt oda hozzá, majd átölelte.
-De miért nem engeded ki a hajad? - választ sem várva kirántotta a hajából azt, ami összetartotta.
- De jó! Jó hosszú! - fogott meg egy tincset.
- Játszhatok vele?- kérdezte, majd odahúzott egy széket mellé. Ekkor tűnt fel neki az írás a testén.
- Jéééééééééééé! Hát ez meg mi rajtad? - mutatott a karjára.
Vissza az elejére Go down
Merartyr Archerquester

Merartyr Archerquester


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2010. May. 02.
Age : 29

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyHétf. Aug. 01, 2011 10:02 pm

* Már ideje volt. * - gondolta Mera, mikor Sam berontott, de elfelejtette hangosan leszidni, mert a lány átölelte.
* Mi a szép rajtam? * - húzta el a száját értetlenül. - * Képzeleg szegény.... *
Hirtelen Sam kihúzta a hajgumit a hajából, így a derékig érő haja a vállára omlott.
* Remek... * - nézett rá haragosan. - * Mindjárt azt fogja mondani, hogy hadd játszhasson vele. *
Alig hogy kigondolta, Sam meg is kérdezte.
* Na tessék. * - majd felsóhajtott.
- Nekem se kell majd gyerek. - morogta maga elé. Samre siklott a szeme.
- Hogy mik ezek? - kérdezett vissza. - Nem tudom. Talán népem ősi írása, vagy mit tudom én.
- Ha már kibontottad a hajam akkor már jáátszál vele. - válaszolta, vagy inkább morogta neki.
Majd senkivel és semmivel se foglalkozva ismét a könyvbe meredt.
Vissza az elejére Go down
Assadar

Assadar


Hozzászólások száma : 246
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 28
Tartózkodási hely : Hősök csarnoka :P

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyHétf. Aug. 01, 2011 11:09 pm

Elfehéredem. Soha nem hittem volna, hogy az elődöm ilyen erővel bírt és ilyen volt az élete. A könyvet megfogom és szépen elégetem. Egy mosoly jelent meg az arcomon. Ebben a könyvben hihetetlen technikákat és ellenünk varázslatokat is írtak le. Egy ilyen nem kerülhet senki kezébe. A fiúnak egyenlőre nem adom át ezeket az infókat, csak szépen aprócskán. A könyv szépen égett a kezembe, mögöttem meg nagy ricsaj volt. Elkomorodtam. Ilyen zajos embereket.......
Vissza az elejére Go down
Samaranth Elyon Fillway

Samaranth Elyon Fillway


Hozzászólások száma : 137
Join date : 2010. Jun. 27.

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyHétf. Aug. 01, 2011 11:38 pm

Sam mosollyal az arcán fonogatta Mera haját, majd újra kibontotta és kezdte előröl. Mikor felnézett látta, hogy Assadar felgyújtotta a könyvet. Elsápadt.
- Te meg mi a jó eget csinálsz! - csattant fel hangosan. - Az más tulajdona volt! TE meg... csak úgy elégeted?!
Sam mérgesen legyintett egyet, mire az égő könyv kirepült a fiú kezéből és hozzá került. Körözött egyet a karjával a könyv felett, mire a tűz eloltódott.
* Hát még így meg van roncsolódva. * - gondolta, majd oldalra tette.
- Nem tudom, hogy mi ütött beléd, de az is biztos, hogy a szemed az oka! - nézett rá rosszallóan.
Vissza az elejére Go down
Merartyr Archerquester

Merartyr Archerquester


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2010. May. 02.
Age : 29

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyKedd Aug. 02, 2011 12:52 am

Mera nem szólt közbe, csak nézte, hogy Assadar elégeti a könyvet. Nem úgy mint Sam, aki elvette a fiútól azt.
Miután végighallgatta a kitörést a lánynak, felállt.
- Sam. - tette a vállára a kezét. - Elég.
Kicsit hátrább húzta a lányt, majd Assadarra nézett.
- De nehogy azt hidd, hogy ezzel védeni akarlak. Sőt, ahogy nézem teljesen megváltoztál. És nem csak a szemedre gondolok, mert ahogy érzem, megnőtt az eőd is. Szóval... Ki vagy te? - kérdezte lassan, miközben lassan a szablyájáért nyúlt.


A hozzászólást Merartyr Archerquester összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Aug. 02, 2011 4:05 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Assadar

Assadar


Hozzászólások száma : 246
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 28
Tartózkodási hely : Hősök csarnoka :P

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Kahlvar :: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyKedd Aug. 02, 2011 2:09 pm

Láttam, hogy a szablyáért nyúlt így gyorsan odateleportáltam és kikaptam a kezéből. Miután a kezembe tudtam a szablyát, vissza teleportáltam és elkezdtem játékosan forgatni.
- Ez a fegyver veszélyes tudod? - Mondtam nevetve. Nagyon tetszik a kard és a fogása. Igazi halálos fegyver.
- Ha a nevemet akarod tudni, akkor találd ki..... De azért segítek... Assadar is vagyok, de mégsem akkor ki vagyok? - Kérdeztem mosolyogva.
- Nyugi nem akarok ellened most még harcolni, talán majd később. Vissza adom a szablyát, ha cserébe vissza adod a könyvet! Tudod nincs kedvem bedurvítani a helyzetet, talán majd máskor... De ha a démon-eitri kölyök nem adja oda a könyvet akkor muszáj lesz, még ha nem is akarom... - Mondtam komoran.
Vissza az elejére Go down
Merartyr Archerquester

Merartyr Archerquester


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2010. May. 02.
Age : 29

Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 EmptyKedd Aug. 02, 2011 4:19 pm

- Miért kell neked a könyv? - kérdezte. Nem nagyon érdekelte őt a szablya. Na jó, talán mégis, de mit tehetne, ha nem nála van az amit kér?
- Óh, szóval bántanál két nőt? Hol van a lovagiasság? - kérdezte gúnyosan, miközben azon filózott, hogyan vehetné el tőle a szablyát, anélkül, hogy a másik is jól járna.
* demilitarisatio * - jutott eszébe a varázslat, Ahogy kigondolta, hirtelen a fiú kezéből kirántotta a kezéből a kardot, és az őfeléjük hajította. Mera lehajolt és felvette.
* Imádom ezt a varázslatot. Szószerint lefegyverez mindenkit, anélkül, hogy az észrevenné. * - gonoszan elvigyorodott.
- Na most mi lesz?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rayodth - A sárkányok földje   Rayodth - A sárkányok földje - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Rayodth - A sárkányok földje
Vissza az elejére 
3 / 7 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Sárkányok

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Salonir - Egy új kor :: Salonir :: Kahlvar-
Ugrás: