Salonir - Egy új kor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az istenek korában
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 
Rechercher Bővített keresés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» Folyó
Erdő - Page 3 EmptyVas. Szept. 27, 2015 2:01 am by Syla Breeze

» Palota
Erdő - Page 3 EmptyKedd Feb. 03, 2015 8:45 pm by Zach Shadowstay

» Központ
Erdő - Page 3 EmptySzomb. Nov. 08, 2014 9:27 pm by Blaide

» Erdő
Erdő - Page 3 EmptyPént. Nov. 07, 2014 11:21 pm by Syla Breeze

» Medvék birodalma
Erdő - Page 3 EmptySzer. Aug. 13, 2014 7:24 pm by Penge

» Kiképzőtelep
Erdő - Page 3 EmptyHétf. Jún. 30, 2014 9:43 pm by Celorn

» Dazira
Erdő - Page 3 EmptyPént. Feb. 28, 2014 8:42 pm by Caralden Yosa

» Nyugati piacnegyed
Erdő - Page 3 EmptySzomb. Feb. 22, 2014 12:50 am by Blaide

» Syla Breeze
Erdő - Page 3 EmptySzomb. Feb. 22, 2014 12:14 am by Syla Breeze

Top posters
Caralden Yosa
Erdő - Page 3 I_vote_lcapErdő - Page 3 I_voting_barErdő - Page 3 I_vote_rcap 
Assadar
Erdő - Page 3 I_vote_lcapErdő - Page 3 I_voting_barErdő - Page 3 I_vote_rcap 
Merartyr Archerquester
Erdő - Page 3 I_vote_lcapErdő - Page 3 I_voting_barErdő - Page 3 I_vote_rcap 
Blaide
Erdő - Page 3 I_vote_lcapErdő - Page 3 I_voting_barErdő - Page 3 I_vote_rcap 
Syla Breeze
Erdő - Page 3 I_vote_lcapErdő - Page 3 I_voting_barErdő - Page 3 I_vote_rcap 
Samaranth Elyon Fillway
Erdő - Page 3 I_vote_lcapErdő - Page 3 I_voting_barErdő - Page 3 I_vote_rcap 
Terax Inferno
Erdő - Page 3 I_vote_lcapErdő - Page 3 I_voting_barErdő - Page 3 I_vote_rcap 
Shin Ki Ki
Erdő - Page 3 I_vote_lcapErdő - Page 3 I_voting_barErdő - Page 3 I_vote_rcap 
Issle Iumi
Erdő - Page 3 I_vote_lcapErdő - Page 3 I_voting_barErdő - Page 3 I_vote_rcap 
Tira
Erdő - Page 3 I_vote_lcapErdő - Page 3 I_voting_barErdő - Page 3 I_vote_rcap 
Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (25 fő) Szer. Okt. 27, 2021 2:35 pm-kor volt itt.

 

 Erdő

Go down 
+8
Caralden Yosa
Ruby
Kelth Reegunt
Shin Ki Ki
Cissy
Darren
Alice de Lorem
Tira
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptySzer. Júl. 27, 2011 10:46 pm

Elmutogatta, hogy nemsokára tovább indulnak, és hogy perpillanat csak pihennek. Bólintottam. Közben telepatikusan kaptam az információt. Kiderült az is, hogy nem akarja firtatni, miért nem beszél.
-Van egy mondás. Minden állat tud beszélni, de elég bölcsek ahhoz, hogy ne tegyék. Nem te vagy az egyetlen, akit szavak nélkül is megértek. - egy bátorító mosolyt küldtem felé. Ezután jelezte, hogy ötlete támadt. A sárkányhoz fordult, és a kezét úgy emelte fel, mintha egy íjat tartana. Ezzel valószínűleg azt jelezte, hogy vadászni kellene. Elf büszkeségem elkezdett ordibálni velem. Amióta vadászom, egyszer sem tévesztettem célt. Ha valakit torkon akartam lőni futás közben, akkor tuti, hogy a kitűzött ponton találtam el, szóval ez a belső szellem elkezdett ordibálni velem.
*Nem hagyhatod, hogy vadásszanak neked! Legalább segíteni próbálj meg! A szemed messze legjobbak a környéken, messziről kiszúrod a vadat!*
Valami azt súgta, igaza van. Utáltam, hogyha helyettem végeznek el valamit. Azonban valami mégis arra késztetett, hogy fogadjam el. Talán csak a lány közelében szerettem volna lenni? De azért csak rászántam magam arra, hogy levadászok én valamit.
-Ó, erre nincs szükség. Az egyetlen ok, hogy titeket céloztalak, mert a környéken sehol nem találtam életre utaló jelet. Egy kicsit továbbmegyek, hidd el, hamarabb ejtek egy vadat. Egy pillanat! - bíztatóan mosolyogtam, majd felszökkentem egy fa ágára, és amennyire tudtam, feljebb kapaszkodtam. Így kicsit nagyobb teret láttam be. Szemem előremeresztettem, és pár állat után néztem. Ahogy bámultam, párszáz méterre tőlünk megpillantottam két őzet. Lazán lesiklottam a fáról, teljesen hangtalanul, és még kárt sem tettem magamban. Aki vadász, annak meg kell tanulni csendben is közlekedni. Hasznát vettem kalandjaim során, nem egyszer szorultam lopakodásra.
-Azt hiszem, indulok. Pár perc, és visszatérek! - íjam leakasztottam a vállamról, és elővettem egy nyilat, és elkezdtem rohanni a két őz felé. Persze zajt így sem nagyon csaptam, szóval megengedhettem magamnak. Bár nem volt kicsi a távolság, hosszú lábaimnak hála mégis hamar odaértem. Bebújtam egy nagyobb bokorba, és becéloztam az egyiket. Mikor biztos lettem benne, hogy nem vett tudomást a jelenlétemről, és hogy eltalálom,elengedtem a húrt...
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptySzer. Júl. 27, 2011 11:40 pm

Amikor idézett egy bölcs mondást, miszerint az állatok is tudnak beszélni, csak ezt nem teszik, mert elég bölcsek ahhoz, hogy kimutassák érzelmeiket puszta cselekedeteikkel, elmosolyodtam. Legalább valaki megért engem, és nem kezd el emiatt olyan megjegyzéseket tenni, amitől már borsódzik a hátam, vagy úgy nézni rám, mint aki nem látott még néma drakojant. És be kell, hogy valljam, néhanapján már elég idegesítő tud lenni, hogy úgy néznek rám, mint egy számkivetettre, mintha rossz dolgot tettem volna. Szerencsére Dragoniában, a fajtársaink között nincs ilyen, mert egyenrangúak vagyunk, és elismerjük egymást. Egyedül Dakath az, akit istenítünk, de ő már nincs köztünk... még a világon se voltam, mikor ő már eltűnt. Nem tudom, hogy halott e, vagy csak elindult útjára, valahova messze, nem tudhatjuk...senki se tudja. Valószínű, hogy halhatatlan, s nem öregszik már a kor haladtával. Nem tudhatom.
Amikor azt mondja, hogy nincs szüksége segítségre, megvonom a vállam, hogy akkor jó, mi felajánlottuk. Bár tudom, hogy elejti magának, elvégre ismerem az elfeket, s drakojan létemre kötelességem a többi népet is ismerni, elvégre csak ezáltal mérhetem fel ellenségeim képességét... egy jó harcosnak sosem szabad alulbecsülnie ellenfelét, társát, akárkiről is legyen szó.
Ken elindul vadászni, mi pedig várunk rá, mint valami hűséges szolgák... vagy mintha éppen a felesége lennék, aki arra vár, hogy a férje sikeresen hazatérjen vadászatról. Bár nem...nincs szó ilyesmiről, másrészről meg nem ismerem. Harmadrészt, ha ismerném is, akkor sem valószínű, hogy... na jó, ilyenekbe ne menjünk bele. Fiatalságom ellenére is akármilyen bölcs vagyok, léteznek olyan témák is, amikhez nem tudok hozzászólni, vagy kilábalni belőlük. Ez is egy hasonló.
Míg én ezeken agyalok, leülök Zara mellé, nekitámaszkodva oldalának, már meg is érkezik Ken az elejtett vaddal. Tényleg nem szándékozom zavarni őt, s nem akarok mások életébe beletúrni, vagy éppen helyet foglalni abba... az már más, ha valakit régen ismerek, mert az a sorsom, hogy megismerjem.
De igen... hiszek a sorsba, s a végzetbe, elvégre minden találkozásnak van valami jelentősége, oka, s végkifejlete. Sosem tudhatom, hogy aztán mikor következne be még egy ilyen váratlan pillanat az életemben, amikor találkoznék vele. Lehet, ha most elmegyek, már holnap újra látnám. Nem tudhatom, ahogy semmit sem tudhatok eléggé.
Amikor megáll, rámosolygok, s illemtudóan felállok, aztán látva, hogy sikerrel járt, hüvelykujjamat mutatom felé, hogy egész ügyes volt.
~De mennünk kellene...~ - újabb hang a fejében. De azért kicsit nehéz lenne megválni tőle, elvégre nem mindig találkozok békés fajokkal, ha nekivágok egy ismeretlen útnak. Annak ellenére is, hogy nem vagyok egy ismerkedős típus, úgy érzem, maradhatnék, de tényleg nem akarom feltartani.
~ Nem szeretnénk feltartani...~ - ezt tudtára is adom.
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptyCsüt. Júl. 28, 2011 8:50 pm

Persze, az egyik vadat könnyen eltaláltam. Nem tévesztek célt. A másik viszont elszaladt. Elégedetten szedtem fel az állatot, és elindultam vele vissza. Közben furcsa gondolatok gyötörnek. Észrevettem, hogy figyeltem arra, amit a lány előtt mondok. Általában hagyni szoktam, hogy természetesen alakuljanak a dolgok,most viszont...
Áh, de mi a fenét csinálok? Nem érdekel, ezentúl természetesen viselkedem! - határoztam el magamban. A pár perces gyalogtúra után visszaértem hozzájuk. Aida felemelt hüvelykujjával jelezte, hogy nagyon laza vagyok. Egy kicsit elmosolyodtam. Jól esik a bók, mindig, főleg ha ilyen szép lányok osztogatják. Az ismerős hang megszólalt a fejemben. Jelezte, hogy tovább indulnának.
-Várj! - valamiért ez volt az első reakcióm. Reflexből jött.
-Nem tudnátok még maradni egy kicsit? - kicsit szomorú lehetett a hangom. Még nekem is feltűnt sajnos. - Holnap kora reggel én is indulok tovább, fontos ügyben járok. Fajtámbeliekre számítottam, de úgy látom, hogy a családom tovább költözött, úgyhogy most egy ismerős arc sincs a közelben. - észrevettem, hogy egyre könyörgőbb a hangom. Anamúr, ne tedd ezt velem, miért akarod, hogy hülyének nézzenek? - De ha mennetek kell, vagy ti is fontos ügyben jártok, akkor megértem távozásotokat. De szívesen vendégül látlak titeket, főleg hogy már az ételem is meg tudom osztani veletek. - nyeltem egy nagyot. Az egész arcom égett.Úgy éreztem, mintha a fülemben egy vulkán lenne, és a szemem is égett belülről. Mintha nyomták volna kifelé belőlem a levegőt. Imádkoztam az erdő szellemeihez, hogy ne legyek túl vörös...
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptyCsüt. Júl. 28, 2011 9:14 pm

Amikor kiejtette a várj szócskát, megdöbbenten néztem felé. Marasztalni akarna? De mi oka lenne rá? Hát persze... elvégre, ha azt mondja, hogy fajtájabelire számított, de mégsem... akkor valami olyasmiről lehet szó, hogy magányos, nem igazán beszélt eddig másokkal, vagy éppen az elmúlt napokban. Megértem, hogy nincs sűrűn társasága, és hiányzik az, hogy beszéljen valakivel. A döbbent arcot felváltotta megint az a mosolygós. Bólintottam, hogy akkor rendben, itt maradunk vele egy darabig, viszont, amikor sötétebb lesz, már nagyon sötét, akkor távozunk, elvégre tényleg nem tarthatom fel.
Arról viszont már szó ne essék, hogy elenném előle, amit ő ejtett. Nem arról van szó, hogy...mindegy, hanem nem is akarok, meg szükségem úgy isten igazából nincs rá. Nem vagyok éhes, bár lehet, hogy Zara másképp gondolkodik. De azért furcsa volt, hogy így halljak egy másik személyt beszélni, holott eddig egyáltalán nem ilyen volt a hangsúly, a hanglejtése. Valami változott... általában ezt megérzem mások kisugárzásából, s most abból jöhettem rá, hogy Ken elvörösödik. Újra kíváncsi tekintettel néztem rá, aztán ártatlanul elmosolyodtam, hogy ő az én közelemben nem tudja megfegyelmezni magát, és uralkodni ezeken az apró tetteken. Persze, ezt ő nem tudja szabályozni, mert akarva-akaratlanul is elpirulna. Nekem okom nincs rá, nem szoktam zavarban lenni mások közelében. Persze, sosem tudhatom, egy idő után minden megváltozik, s máshogy tekintek a világra, ahogyan lehet, hogy a velem szemben állóra is.
~Miért vagy zavarban?~ - kérdezek rá végül, mert tényleg furcsa egy szokás, hogyha valakit maradásra bírna, akkor elpirul.
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptyCsüt. Júl. 28, 2011 9:57 pm

Sikerült maradásra bírnom őket. Megkönnyebbültem sóhajtottam. Bár magam sem tudtam, hogy ennek mi értelme volt, és semmit nem terveztem, valamiért mégis örültem, hogy itt maradnak velem. Aida azonban egyenlőre nem kért a leendő ételből. Hm, majd meggondolja. Odafordultam a sárkányához, szeliden elmosolyodtam.
-Te is így gondolod, pajtás? - láttam a tekintetén, hogy értelmes, és azt is, hogy ő nem osztja társa véleményét, igenis kérne a húsból. Mosolyogva bólintottam, és elindultunk a "táborom" felé. Nem volt ott semmi érdekes, egy tűzhely, valamint csináltam egy kis fedett részt, ahová 1 ember kényelmesen, kettő pedig szorongva, de elfér, ha eleredne az eső, így oda tettem pár nagyobb levelet, amik a fekhelyt szolgálják. Nem volt semmi cucc nálam soha. Mindig és mindenhol a tó vagy folyó vizében fürödtem, mindig vadásztam az ételre, ha nem szálltam meg valakinél -márpedig az nem sokszor volt- és minden táborom ott helyben állítottam fel az ottani alapanyagokból. Bejön ez az életmód. Persze sokszor vannak üresjáratok, amik elég unalmasak tudnak lenni. Ilyen például ez a mostani is. Örülök, hogy összefutottam velük.
A gondolatmenetemből a lány szakított ki. Méghozzá a lehető legrosszabb kérdéssel. Rákérdezett, hogy vajon miért vagyok zavarban. Elvörösödtem.
-Én? Ugyan, én nem vagyok zavarban, csak tudod, hát, öhm...izé, hogy is mondjam... - A mozgásom darabos lett, a kezem ide oda járt, Aidára pedig nem mertem nézni... Végül valami megszólalt a lelkem mélyén, hogy fejezzem be ezt az ostobaságot, és viselkedjek természetesen. Valamennyire megnyugtattam magam, és ezt látni is lehetett.
-Állíthatom, hogy kalandjaim során rengeteg nővel találkoztam, de ilyen csinos és szemrevaló még egyik sem volt. - remélem tudja, hogy az elfek őszintesége szólalt meg belőlem, és nem néz egy nagy balfácánnak
-De nem ezért hívtalak meg titeket. Mindenki társaságának nagyon örülök. Főleg ilyenkor... Csendes az erdő. Az állatok is egyre kevesebben vannak. Éreznek valamit, amit nekem is kellene, de az a baj, hogy akikkel az erdőn kívül találkoztam, nem viselkedtek furcsán. Perpillanat viszont az is nagy szerencse, hogy ezt el tudtam ejteni. - sóhajtottam. Valami tényleg készülődik itt, amiről tudnom kellene.
Egy fél órás gyaloglás után elértük a fent leírt tábort. Középen volt a tűzhely, lelöktem a vadat, és miközben bevittem a fedett kis rész alá az íjamat, elhaladva a tűzhely mellett, felé tartottam a kezem, és félhangosan elhadartam az ,,Ignis Orbis'' varázsigét, így hamar tüzet csiholtam. Nemsokára szükségel lesz rá.
-Foglaljatok helyet, én gyorsan letisztítóm ezt az állatot. - nyúzás, belezés, stb. Nem szívesen csinálom. Sajnos volt rá példa, hogy emberrel tettem ugyan ezt...
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptySzomb. Júl. 30, 2011 2:51 pm

Zara pislogott egyet, jelezve hogy igen, ő nem osztja az én véleményem, hanem igenis szeretne abból a húsból pár falatot. Hiába...ő mindig éhes. Egyébként is, Dragoniában igen meg kell küzdenünk a sárkányoknak az ételért, elvégre nem egy van belőlük. Manapság már minden drakojannak van sárkánya 14 éves kortól, ez pedig nem kevés létszám. Ami azt illeti, ezértis szükség van arra, hogy a drakojanok nap mint nap szerezzenek sárkányaiknak étket. Másrészről, Salonir egy eldugott pontján találhatunk még ilyen telepeket, ahol a sárkányok szabadon vadászhatnak. Nehéz esetek, ha ételről van szó. De legalább jó, hogy 3 napig bírják étel nélkül. De én nem éheztetem Zarát, elvégre akkor nem lenne erős... és mostanság mindig van olyan hely, ahol csatába botlok. Ha kisebb harcokba is, akkor is szükségem van Zara erejére, s figyelmességére.
De most csak követjük Kent, hogy odaérjünk abba a bizonyos táborba. Zara lassan halad mögöttem, óvatos, apró léptekkel, elvégre, míg neki csak egy lépés, nekem az 10 is van már. Ezért megvárja, míg előtte elhaladok legalább 5 méterre, s csak az után indul el. Közben megenged magának egy morgó hangot, ami nem veszélyt sugall, hanem inkább kedvességet, ártatlanságot. Most olyan volt, mint egy kölyök kutya, ha mondhatnám rá ezt. Hátrafordultam, és rámosolyogtam.
Aztán odaértünk Ken tanyájához. Zara lefeküdt egy fa tövéhez, azt figyelve, ahogy a tűz pattog. Mindig is szerette... kedvenc időtöltése volt. Igen, ő is olyan sárkány, akinek kíváncsi a természete. Egy ideig álltam, s figyeltem Ken-re, ugyan az fel nem tűnt nekem, hogy most én vagyok teljesen vörös. Nem sokan mondanak nekem bókot, ahhoz pedig még nem szoktam hozzá, hogy valaki őszintén megmondja, hogy csinos vagyok. Őszintén szólva nekem fel sem tűnt saját magam kinézete. Csak úgy lépek ki Dragonia rejtekeiből, ahogyan mindig is szoktam. Persze, hogy ez ne legyen feltűnő, egyik kezemmel eltakartam szememet, hogy ne lássa rajtam, hogy igenis én jobban el tudok pirulni, mint ő, és nagyon zavarban vagyok, s ezzel a kézzel a szememen fenékre pottyantam szó szerint, Zara mellé. Az oldalának dőltem, s felhúztam magamhoz a lábaimat. Amikor már lenyugodtam, s hallottam Ken meséjét, hogy valamit éreznek az állatok, leemeltem kezem, s átöleltem a térdem. Gondolkodóba estem, ezt nyugtázta pillantásom is, mely az égnek szegeződött.
Persze, hogy érzik, hogy valami rossz van a levegőben. Ez pedig egy közelgő csata. Frau pedig egyre több csatlóst szerez maga mellé, és addig nem nyugszik, míg nem lesz olyan erős a hadserege, mint amilyet szeretne magának...elvégre, ő az álnok kígyó.
Hogy ezt tudtára is adjam Kennek, két tőrt veszek elő lábbelim rejtekéből, majd azzal egy X-et formázok, azt mutatva, hogy csata van készülőben. Majd azt a két tőrt a földbe dobom magam elé. Zara felhorkant.
~Mi az?~ - kérdezem tőle.
~Attól tartok, hogy Frau még csak kisebb csatába fog belekeveredni, elvégre nem az a fajta, aki rögtönözzön. Nem sieti el, szeret játszani a zsákmánnyal.~ - adja meg a választ, miközben rámnéz, majd Kenre, ahogyan megfosztja az állatot szépségétől.
~Kisebb csata van készülőben.' - adom át ezzel az információt Kennek is. Zarától több dolgot megtudhatok. Elvégre a sárkányok bölcsebbek.
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptySzomb. Júl. 30, 2011 4:13 pm

Pont azt az információt kaptam, amire számítottam. Sejtettem, hogy a sárkány tudja, mi a gond. Frau... Hát támadni készül. Ha az állatok tudnak róla, hamarosan meg is indítja azt. Nem lenne tanácsos akkor Normere ezen a részén tartózkodnom. Bármennyire is nem szeretek, muszáj leszek a biztonságosabb vidékekre távozni. Miközben a vadat készítettem előfelé, szóvá is tettem.
-Tehát sietnem kell. Nem szándékozom az istenek harcába keveredni. - éreztem, hogy nemigazán értik, amit mondok. - Én abban hiszek, hogy a világnak szüksége van jóra és rosszra egyaránt. Ha valamelyik nem létezik, akkor a másik is elpusztul. Ezért ítélem el ezt a harcot. És mert többen fizettek érte az életükkel. Bár, ha eljön a végső leszámolás, én inkább Anamúr oldalán szállok harcba. Ameddig azonban nincs szükség a harci tudásomra, addig felesleges bármit is csinálnom - egy zavart mosolyt megeresztettem, és éppen befejeztem az állat tisztítását. Kibeleztem, megnyúztam, most pedig finomra sütjük. Égett a tűz, ésmivel tudtam, ha kisebb dolgokat akarok egyszerre készíteni, akkor a sárkány éhen halna, szóval kerestem egy erősebb nyársat, két másikat a tűz két oldalán felállítottam, az elsőt átszúrtam a vadan, majd leraktam úgy a másik kettőre, hogy ne boruljon el. Odaballagtam a sárkányhoz, lassú és óvatos mozdulatokkal megsimogattam az oldalát.
-Már nemsokára készen van! - nyugtattam meg poénosan. Azt tudtam, hogy ő nyersen is megette volna, de inkább elkészítem az egészet.
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptySzomb. Júl. 30, 2011 8:28 pm

Nem értettem, hogy pontosan mit akar ezzel. Sietnie. Miért kellene sietnie? Elvégre, még akkor is, ha nem sokára itt lesz a csata, nem hajt minket a gonosz. Én bátran szembeszállok velük. Eddig is azt tettem, sose hátráltam meg a csatában. A drakojanok elvégre alapból olyanok, hogy nem sértik meg a becsületkódexüket azzal sem, hogy elmeneküljenek egy csata elől. Azzal mi gyengének mutatnánk magunkat. Ezért is vagyunk szívósak, magabiztosak. A legtöbben nem mutatják ki érzelmüket sem, mert nem akarják, hogy ezzel megmutassák gyenge pontjaikat. Persze mindenki tudja rólunk, hogy azért már ölni tudunk, hogyha valaki társainkat bántalmazza. Mindig ott vagyunk, amikor kell, s tudjuk, mikor jön el az idő. Mert mindennek eljön az ideje egyszer. Bár ami elkezdődik, annak egyszer vége is lesz. Ezt mindannyian tudjuk. Ez is a mottónk.
Persze Kennek igaza van, hogy szükség van jóra és rosszra. De... abba már nem gondolnak bele, hogy hiába pusztítanánk el a gonoszt véglegesen, mert mindig lesz olyan együgyű, nagyravágyó, hataloméhes egy személy, hogy aztán nagyobb erőkhöz jusson hozzá, és célja az legyen, hogy porrá zúzhassa Salonirt, s átvegye fölötte az uralmat. Mindig lesznek ilyenek. Frau mellett sok olyan alak van, akinek ez a célja még. Talán ezért is van sok szövetségese, akik segítik trónra jutásában. De bízom abban, hogy közös erővel meg tudjuk állítani, elvégre mi, Anamúr hívei vagyunk a legösszefogottabbak.
~Mindig lesznek rosszak. Sosem lesz vége.~ - nyugtázom a fejében, hogy effelől megnyugodhat, mert mindig lesz harc a világban. Mindig harcolnunk kell majd a jóért, az igazságért. De igaz, a világ nem lehet teljesen jó, s nem lehet rossz. Mindkettőre szükségünk van, különben szürkévé, és unalmassá válna a világ. Mihez kezdenénk?
~Én felkészülten várok a pillanatra, hogy szembenézhessek Frauval, s a csicskásaival.~ - nem vallom be, de nagyon szeretnék tényleg így benne lenni abban a helyzetben, hogy a szemébe nézhessek a gonosz istennőnek, Choor asszonyának. Talán egyszer sikerül, még nem adom fel. Korom ellenére is bátor vagyok, s nem félek a haláltól, attól, hogy majd egyszer vissza kell fordulnom. Mert sose teszek ilyet. Csak...olyan rossz, hogy ezt nem tudom elmondani másoknak. Én nem félek a sorsomtól, nem félek a végzetemtől. Ha kell, a halál szemébe vigyorgok, és tudatom vele, hogy ő az, aki elbukott.
Zara jólesően felmorgott, amikor Ken megsimogatta az oldalát... hát, elvégre Zara nőstény, és csak örülni tud a simogató kezeknek. Amikor a fiú tudatja is velünk, hogy nemsokára kész, hozzám dörgölőzik a fejével, s kérő tekintettel néz rám.
~Mi az már megint?~ - nem szokott ilyet, de mintha nagyon sántikálna valamiben.
~Nemhogy megkérnéd, hogy tartson velünk. Szívesen elviselném egész nap, ha valaki úgy meggyomroz, mint egy macskát.~ - tekintetem először döbbentté lett, majd hangosan felnevettem. Legalább ezt az egyet még tudom csinálni a hangommal. Aztán feltűnt, hogy nem kellene, mert talán Ken idiótának néz, hogy magamban nevetek.. mert ő nem hallhatja, ha csak a sárkányommal kommunikálok. Mert van, hogy neki üzenek csak, de van hogy csak a sárkányomnak. Befogtam a számat, aztán Kenre néztem.
~Úgy érzem, Zara azt akarja, hogy maradj velünk.~ - kezdek bele komoly arccal. ~Talán... velünk is jöhetnél Dragoniába.~ - ez amolyan felajánlás, hogy akkor nem muszáj vándorolnia, velünk is jöhet, és élhet ott. Nem mintha mi is ott lébecolnánk egész nap... sose vagyunk egyhelyben, szóval, ha neki csak kalandra fáj a foga, akár ki is mozdulhatunk onnan.
~Szépen rászedtél...~ - mondom ezt már sárkányomnak címezve, akin látszott, hogy elfogta a dicsőség íze.
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 12:36 pm

Értékelendő, hogy hölgy létére igen bátor. Bár ha azt nézzük, hogy Drakojan, akkor ez természetes. Mikor megsimogattam a sárkányt, halk morgást hallottam tőle. Elmosolyodtam, és előrehajtottam a fejem, és szórakozva birizgáltam a szemem előtt lebegő hosszú tincseket. Aida hangosan felnevetett mellettem, de hangjának melegsége engem is jobb kedvre derített, pedig azt sem tudtam, mit talál ennyire viccesnek. Addig legalábbis nem, ameddig nem hallottam meg hangját a fejemben. Megkérdezte, nem tartanék-e velük. Eszembe jutott, mennyi kalandot éltem át, és hogy milyen izgalmas volt. Olyan kalandok, amiket el lehet mesélni egy tábortűz mellett a fiataloknak, hogy meglegyen a példaképük. Majd belegondoltam abba, hogy milyen nyugodt élet vár majd rám ezután. Vadászok, és semmi veszélyeset nem csinálok, csupán tengődöm az erdőben, és menekülök a háború elől. Szám gonosz mosolyra húzódott.
-Veletek megyek! Volt már alkalmam drakojan mellett vándorolni. Miért ne ismételném meg? - odaléptem a vadhoz, hogy kicsit megforgassam. Persze amint közelebb kerültem hozzá, a sárkány egyből rászegezte a tekintetét, hogy nem akarom-e leszedni onnan. Visszasétáltam hozzájuk, ezúttal azonban a lány mellé ültem le. Nem tudom, miért éppen oda, mikor a sárkánynak elég vicces reakciói vannak. Egyszerűen kellemesebb érzés volt a közelében ülni.
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 3:04 pm

Látszott a fiún, hogy gondolkodik azon, hogy velünk tartson e. Elvégre... azt is megértem, ha nem szeretne, mert még idegenek vagyunk úgy egymás számára, s lehet, hogy tartana egy-két dologtól. Igen... én úgy vagyok vele, hogy még akkor sem bízhatok meg másokban, miután már bemutatkoztam. Mert a nevemet tudják, de az életemet nem. Tudják a nevem, ugyanakkor nem tudják, ki is vagyok. Hm... ezzel szemben én tudom az életem, de nem tudom, ki vagyok. A név semmit nem mond, a faj megint nem mond semmit. A név csak arra jó, hogy tudjanak valahogy szólítani, hogyha majd egy csatát megnyerünk, s hősies harcot vívunk, vagy ott esünk el; legyen mit emlegetni, hogy ilyen volt egy legendás, háborús hős. Miért a hírnév? Az már megint más, ha valaki születése pillanatától fogva nagy hírnévnek örvendezhet, mint például Anamúr, vagy Choor. Nekik a történetük meg van írva, benne van a könyvekben. Frau az megint más... ő Choor által lett ilyen, elvégre az asszonya lett. Azt már nem tudom megmondani, hogy hogyan lett erősebb uránál, s parancsolójánál is.
Mindenesetre Ken megadta a választ, hogy velünk tart. Ezen elmosolyodtam, s látszólag Zara is nagyon örült neki, mert amikor Ken leült mellém, már nem hozzám, hanem a fiúhoz dörgölőzött fejével.
~Zara, viselkedj...~ - utasítom a sárkányt, aztán újra hozzám dörgölőzik. Már ebben nem tudom megakadályozni, és megnevelni sem. Nem mintha zavarna, sőt örülök neki, hogy általában mindig jó a kedve. Eddig még sosem láttam szomorúnak... nőstény létére is eléggé szívós, és ha csatáról van szó, ugyanolyan, mint én. Fejjel megy neki mindennek, ami az útjába kerül, persze nem szó szerint. Legtöbbször örül a csatának. Kiskora óta háborús övezetben élt, így nem csoda, ha hozzászokott. Másrészről, a csatának mi csak örülni tudunk. A becsületkódexünk is kimondja, hogy inkább haljunk meg bátran, csatában, hősiesen, mint gyáván, menekülve a kihívástól. Én felettébb szeretem a kihívásokat, bármiről is legyen a szó. Legyen az akár érzelmi háború is. A lelkek párbaja... akár a kardoké. Eszembe jut egy kérdés, miközben Kenre pillantok.
~Volt már alkalmad sárkányháton utazni?~ - nem is tudom, miért jutott eszembe. De ha velünk jön, tuti, hogy nem a földön fog járni...
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 6:05 pm

Amint leültem, a sárkány hozzámdörgölőzött. Felnevettem, és reflexből összehúztam magam. Ha jó a hangulatom, csikis vagyok, a sárkány pedig egyből rájött erre. Erőt vettem magamon, és megsimogattam. Aztán elhúzta a fejét, és Aidához dugta. Mosolyogva néztem őket. Külön-külön is aranyosak, együtt meg végképp. Egy újabb páros, akit megismertem. Gazdagabbnak éreztem magam így velük, pedig alig pár órája vagyunk együtt. Sőt, talán még annyi sincs. De egyszerűen…érzem, hogy szeretem őket. Már sötétedett, persze számomra fel sem tűnt, hogy ilyen gyorsan repül az idő. Csendesen ültünk hárman egymás mellett, de már jó ideje éreztem, hogy a húsnak egyre jobb az illata. Szegény sárkánynak már csorgott a nyála. Mosolyogva felálltam és odamentem az egyre csak illatozó zsákmányhoz. Övemből előhúztam a tőrömet, és vágtam egy kis darabot az állatból. Megbizonyosodtam róla, hogy teljesen megsült, szóval bajunk már nem lesz belőle. Leakasztottam a tűzről, és odavittem magunk elé.
-Na akkor, ki mennyit kér? Sajnálom, de ezen kell osztoznunk. Ígérem, hogy egyszer annyit vadászok, hogy neked is elég legyen! – mondtam mosolyogva a sárkánynak, és megsimogattam a fejét. Tényleg sajnáltam, hogy nem tudok többet szolgáltatni, de jelen pillanatban tényleg elég kevés az állat, amit elejthetek. Aida kérdezte, hogy utaztam-e sárkányon.
-Hát, drakojannal találkoztam, de az ő sárkányán nem sikerült utaznom, hiába lettünk jó barátok.
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 7:20 pm

Most tűnt csak fel, hogy Ken csikis. Sosem gondoltam volna, hogy egy férfi is tudjon csikis lenni, de most már bátran mondhatom azt, hogy ismerek egy ilyen embert...öhm, elfet. Végülis... ha játékos kedvemben vagyok, akkor én is képes vagyok sok dologra... például arra is, hogy hajlamos legyek arra, hogy csikis legyek. De szerintem alapból az vagyok... csak ha komoly a hangulatom, olyankor hiába próbálnának játszadozni velem, nem sikerülne. Mindegy.
Zara már érezte a hús illatát... de ő mikor nem érzi? Mérföldekről megérzi azt is, hogyha valaki közelít felénk, esetleg valahol sül valami. Amikor Ken felajánlotta az ételt, feltartottam a kezem, hogy én nem kérek belőle, saját részemet is Zarának adom. Elvégre... senki se tudja rólam, hogy igazából nem vagyok húspárti. Nem pusztítom a természetet, s nem pusztítom azt se, ami ahhoz tartozik. Ugyanakkor vándorlásaink során muszáj, hogy egyek egy kicsit. Így körülbelül azt teszem, hogy vadászok, s ha elejtek egy vadat, tudom, hogy azt sütés nélkül Zara úgyis megeszi, de abból a húsból lecsippentek egy kicsit, éppen annyit, amennyit képes vagyok megenni, s azt megsütöm magamnak. Mellesleg én elélek a természet által nyújtott gyümölcsökön, növényeken is, amik már éppen az ehetőbbek közé tartoznak. Zara már kidugta a nyelvét is, de próbált nem úgy viselkedni, mint egy kölyök. Amikor Ken kijelentette, hogy még nem volt szerencséje sárkányháton utazni, Zara rámnézett, majd újra vissza a fiúra.
~Akkor majd vigyázunk rád, le ne ess.~ - széles mosolyra húzódott a szám, és halkan nevettem. Zara már arra várt, hogy mikor juthat hozzá a húshoz... vagy inkább arra, hogy majd Ken megeteti? Neki aztán mindegy.
~Ha ezzel végeztek, akkor talán indulhatnánk is Dragoniába.~ - békések vagyunk, így nem fognak szólni azért, ha egy elffel mutatkozom. Nekünk mindenki a barátunk, kivéve a sötételfeket. Velük nem igazán állunk nagy barátságban, elvégre... sárkányainkra fáj a foguk, ezértis mindig viszály van a két nép között. De más fajokat szívesen látunk otthonainkban... igaz, eleinte kicsit furcsa lesz még, de csak elsőre... utána már olyan lesz, mintha Ken családtag lenne. Elvégre, élnek köztünk törpök és tündérek is, és egész jól összenőttünk. Társakká érettünk.
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 8:45 pm

Aida feltartotta a kezét, hogy ő nem szándékozik enni a húsból. Hát ő tudja, bár lehet, hogy rá fért volna egy kis energia. Elf vagyok, és szeretem az állatokat. Amiket tudok, új információt, azt általában tőlük hallom, és ezért megbecsülöm őket. De ha muszáj, akkor muszáj. Magamnak levágtam egy nem túl nagy darabot, így majdnem az egész Zarának jutott. Boldogan kezdte el falatozni az ő részét, én pedig lassan az enyémet. Finom volt, kétségkívül eleget sült. Na persze egy fogadóban jobban csinálják, vagy bármelyik házban, de azért egy erdőben nehéz lenne úgy elkészíteni. A sárkánynak is ízlett. Miközben elmondtam, hogy még nem volt alkalmam sárkányt vezetni, Aida megnyugtatott, hogy nem hagynak leesni. Ez megmosolyogtatott. Azért elég jó az egyensúlyom, de nem szándékoztam szörfözni azon a sárkányon. Aida mondta, vagyis gondolta, hogy tanácsos lenne, ha kaja után indulnánk. Bólintottam, hogy én benne vagyok. Hiányoznak a kalandok.
-Megkérdezhetem, hogy a sárkányt hogy hívják? Szeretném a nevén szólítani. - azért nem tudtam, mi a neve, mert velem még telepatikusan nem közölte a nevét. Ha pedig egész úton ,,Sárkánynak", az hülyén nézne ki, még szerintem is, pedig nemigazán értek ehhez. Viszont nagyon szimpatikus nekem. Nem is tudom miért. Szeretem, ha valaki közvetlen, márpedig megtanultam egy drakojantól, hogy a sárkány nem valami, hanem valaki, és ebben igazat is adok.
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 9:14 pm

Zara végig ezt várta, hogy végre a húshoz jusson. Ezért amint megkapta, máris rágcsálni kezdte. Most úgy nézhetett ki, mint egy hófehér tigris, amint a karmai között szorítja a már jól átsült állatot. Habár egy szuszra lenyelhetné az egészet, de ő szeret játszani az étellel, s inkább jól megrágja, nehogy a torkán akadjon. Akkor aztán nekem kellene kihúznom a bajból. Kenre nézek.
Tényleg! El is felejtettem, hogy Zarát még nem mutattam be. Elvégre igen, egy sárkány nem valami, hanem valaki. Ő is egy élő teremtmény, aki személyiséggel rendelkezik.
~Bocsánat a feledékenységemért... a neve Zara.~ - mosolyodok el zavaromban. Most azért voltam zavart, mert elfelejtettem megmondani a nevét. Ekkor Zara már szépen megcsócsálta mögöttünk a húst, aztán könnyítve egyet magán, egészségre, s jelezve, hogy jól esett neki, felböfögött.
~Zaraaa!~ - néztem rá hátra kissé szúrós szemekkel, ő pedig szégyellősen eltakarta szemét két mellső lábával. Most olyan volt, mint egy kölyökkutya. Erre csak megdörzsöltem az orrát. Szeretem, amikor ilyen kis játékos, szégyellős, és kölyöknek mutatja magát. Főleg, amikor a hátára fekszik és azt várja, hogy jól megdörzsölgessem a hasát.

Még megvártam, hogy Ken megegye a saját részét, aztán felálltam, leporolva a ruhámat, de leginkább a hátsómat, mert azon foglaltam helyet jó sokáig.
~Akkor talán mehetünk is.~ - ezt mindkettejüknek címeztem. Erre Zara is felült, még nem állt fel, elvégre akkor nehezebb lenne rá felmásznom. Amikor a hátára érkeztem, nyújtottam is a kezemet Ken felé, hogy aztán felsegítsem. Amint felül, Zara felállhat rendesen, megmutatva ezzel 3 és fél méteres magasságát.
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 9:46 pm

Tehát Zara. Nem lesz nehéz megjegyezni, nem is szokásom elfelejteni senkinek a nevét. Mikor befejeztem - mert Zara megelőzött - Aida felállt, és leporolta magát. Mondta, hogy akár indulhatunk is. Zara felült, de nem állt fel. Így is elég magasnak nézett ki. A lány felpattant a hátára, majd kinyújtotta a kezét, hogy felsegítsen. Gyengéden megfogtam, és mintha elektromos hullám csípte volna meg a kezem. Valamiért egyből elpirultam, és bizsergett az arcom, ezért gyorsan pattantam fel a lány mögé. Amint felültem, megsimogattam Zara hátát. Volt egy olyan érzésem, hogy tetszik neki. Kicsit izgultam, mint akkor, mikor egy kötélen mentem végig a kardok felett, hogy elraboljam a... ez már másik történet. Amolyan tábortüzes, az öregek szájából való. De én még nem vagyok öreg, szóval várni kell ezekre a mesékre.
Igyekeztem megfeszíteni magam, hogy ne veszítsem el az egyensúlyomat, ha felszállnánk. Olyan furcsa, hogy nemsokára a levegőben lehetek. Vártam, hogy felemelkedjünk, biztosan jó érzés úgy repülni, hogy érzem a szelet az arcomba csapódni.
-Akkor indulunk? - kérdeztem, leplezetlen félelemmel a hangomban.
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptyVas. Júl. 31, 2011 10:26 pm

Ken megfogja a kezem, én pedig felhúzom őt magam mögé. Még mindig azt mondom, nem dicsekedésképpen, de korom ellenére van bennem annyi erő, hogy fel tudjam őt húzni. De nem is ez a lényeg. Zara megrázkódik kicsit, amikor Ken megsimogatja a hátát. Úgy érzem, jól megleszünk mi... vagyis leginkább Ken és Zara. Most, hogy eszembe jut... milyen lenne, ha Zara is ember lenne? Jó, ne menjünk mélyebbre ennél.
Zara véglegesen is feláll, s kitárja szárnyait. Ken észreveheti, hogy igen erőteljesek, s az egész végét tollak fedik, valamint szőrzet. Akármennyire is...Zara csak félig pikkelyes, az sem az a durvább fajta, hanem a lágyabb kötésű, ugyanakkor a többi testrészét szőrzet borítja, valamint tollak. A szárnyai inkább egy angyaléra hasonlítanak, főleg a fehér színe miatt. Ezekkel a szárnyakkal kavar szelet, elvégre az uralkodó eleme a szél. A levegőben megfeszülnek szárnyai, s készülne a repülésre, de tudja, hogy még nem adtam meg neki a parancsot. Ken kérdez, de nem válaszolok. Csak... valami furcsa nekem. Elvégre vigyáznunk kell rá, hogy le ne essen...
~Ülj kicsit előrébb...~ - szól a hang Ken fejében, amiben megpróbálom neki megmondani, hogy előrébb jöhetne még, kicsivel közelebb hozzám. Amikor ez a kellő közelség megvolt, hátranyúltam mindkét kezemmel az ő kezeit keresve. Amikor megtaláltam, szó nélkül gyengéden megfogtam, s aztán derekam köré emeltem őket, teljesen úgy, hogy ezzel át tudjon ölelni hátulról.
~Aztán jól kapaszkodj.~ - nem láthatja, de mosolygok... ez amolyan bátorító mosoly. Aztán belekapaszkodok Zara "sörényébe", ezzel megadva a parancsot, hogy repüljön. Szárnyai még jobban megfeszülnek, aztán lábai elhagyják a talajt egy hirtelen mozdulattal, ahogy szárnyaival belecsap a levegőbe. Alattunk jókora kis homokörvény keletkezett, s egyre magasabbra repültünk, egyenest Dragonia felé.
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptyHétf. Aug. 01, 2011 1:04 pm

Kérdésemre senkitől nem kaptam választ. Aida szólalt meg ismét a fejemben. Azt mondta, üljek előrébb. Mi a... Eddig is elég közel voltam hozzá, így pedig... Kezdtem vörösödni. Már olyan közel kerültem hozzá, hogy maximum 2 centiméter választott el minket. Aztán észrevettem, hogy a kezeit hátrateszi, és elkezdi az enyémet keresni. Ha eddig piros voltam, most körülbelül a bordónál járhatott az arcom, de éreztem, hogy fel fog robbanni a fejem. Mikor elkapta az enyémet, az ájulás kerülgetett. Persze innen már mindegy volt. Hagytam, had tegye körbe magán.Megöleltem, és szólt, hogy kapaszkodjak rendesen. Reméltem, hogy nem lesz rá szükségem, persze ezt is sikerült megcáfolni a felszállás pillanatában. Azt hittem, leesek, ezért jobban átöleltem Aidát, és muszáj voltam még közelebb húzódni hozzá. Viszont így meg túl közel volt az arcom az ő tarkójához, a hajába pedig nem szándékoztam belefulladni, ezért muszáj voltam a fejem a vállára tenni. Igyekeztem nem a szemébe nézni…
A repülés viszont csodás volt. Elképzeltem, hogy milyen lehet suhanni, de ez… Mintha a mennyekben lettem volna. Néha elvesztettem az egyensúlyom, de Aida olyan biztosan ült, mintha odaszegelték volna, így nem tudtam én sem leesni. De nem tudom, mit élveztem jobban: azt, hogy repülök, vagy azt, hogy Aida végig a karjaim közt volt…
Vissza az elejére Go down
Memento Mori

Memento Mori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2011. Sep. 09.

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptyPént. Nov. 04, 2011 1:01 pm

Az átjáró kinyílt. A normerei erdőben kötöttünk ki. Nagyon megrémültem az átjáróban és mikor kiértünk összeestem. Ez, meg mi volt? Olyan sötét és ijesztő. Hála az égnek, vége. A lelkemet, mint ha kiszippantották volna. Ez, nem ember. Valami más. De az alku köt. Addig nincs baj, amíg nem bánt és talán a végén a gonosz oldalán kötök ki. Összeszedtem magam és felálltam. Szétnéztem és mindenűt csak fákat láttam. Már, megint fák. Gondoltam lelombozódva. Nem bírtam elképzelni, hogy ezek után mi jöhet. Talán egy démon jön, vagy rosszabb. Szörnyű lenne.
-Figyelj. Milyen átjáró volt ez? Úgy éreztem, mint ha a lelkemet szívták volna ki. Sőt, úgy éreztem magam, mint ha nem lett volna testem. Hogy megy ez?-mondtam idegesen, üvöltve. Majd újra megszólaltam, sokkal nyugodtabban.
-Ez egy erő. Lakik itt valamilyen lény? Mondjuk elf. Azok szoktak, a természetben élni. Vagy talán tévedek? Menjünk be a városba és vegyünk, enni és inni. Esetleg valami ruhát.
Szétnéztem és elgondolkodtam. Hol az istenben vagyunk pontosan és merre van a város? Van egy olyan érzésem, hogy nekem még nagy bajom lesz. Már megint nem tudom, hogy van az arra.
-Merre van a város?
Vissza az elejére Go down
Issle Iumi

Issle Iumi


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2010. May. 15.

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptyPént. Nov. 04, 2011 6:55 pm

Mikor átértünk, az erdőben végződött az utunk. Ránéztem Mementora, aki viccesen viselkedett az én szememben... rémült volt az átjáró miatt, aztán össze-vissza beszélt, mint egy kisgyerek, akit éjszaka megijesztett az ágy alól előbújó szörnyeteg. Felnevettem.
- Nyugi, nyugi. Valójában egyáltalán nem sötét az átjáró, és semmi köze nincs ahhoz, hogy elnyelje az energiádat. Azt a lidércek szokták. Valószínűleg azért érezted így, mert először utazol átjáróban. Semmi ilyenről nincs szó. Előbb-utóbb majd hozzászoksz, hiszen a mágusok, varázslók mind-mind ilyen átjárókon keresztül közlekednek. Nem lenne arra idő, hogy elinduljunk, aztán majd kikötünk a világ másik végén. Úgyis mindenki rohan. - megpróbáltam mindezt mosollyal arcomon, és kedvesen magyarázni. A végén persze újra elmosolyodtam, hogy hatásos legyen a beszámolóm. Elvégre nem a használótól függ az átjáró minősége... az átjáró mindenkinek olyan lesz, amilyen valójában. Talán csak egy isteni szintű sötét nagyúrnak fog megváltozni az átjáró belseje, miközben utazunk abban.
- Az erdőben csak tündérek, elfek, és hasonló varázserejű lények élnek, hiszen Anamúr birodalma ez... a fény birodalma. Szóval, ha érzel is valamilyen erőt, az valószínűleg a képzeleted szüleménye. - nézek rá... olyan, mintha zavarban lenne. Újra sóhajtok, hiszen nem tudja, merre van a város. Jesszusom! Tényleg sokkal fiatalabb lehet nálam. Mondjuk, ha emberileg is úgy néznék ki, mint egy 10 éves, akkor is többet tudnék, mert akkor is 1000 éve itt lennék... vagyis fent az égiekkel. Úgy néz ki, tanítanom kellene neki pár dolgot... ha már összehozott vele a sors... és akármennyire is állok a rossz oldalán, köt az eskü, és hű vagyok az eskümhöz.
- Hjaj... tudod, ha bármilyen kérdésed van, amit nem tudnál, csak tedd fel, segítek... válaszolok. - kezdem ezzel, aztán egy lépést teszek előre. - A város egyébként... megint azt mondom, hogy gyere velem. - el is indulok a város felé. Még jó, hogy mindenre emlékszem abból, amit fent láttam.
Vissza az elejére Go down
Memento Mori

Memento Mori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2011. Sep. 09.

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptyPént. Nov. 04, 2011 7:20 pm

Kezdtem megnyugodni amikor elmagyarázta, hogy miről van szó. Valószínűleg csak képzelődök. Most már azt is tudom, hogy milyen képzelődni. Majd Issle elindult és rögtön utána eredtem. Említette, hogy itt nincsenek gonosz lények. Viszont én még mindig azt gondolom, hogy itt van valami rossz. Azóta érzem ezt, mióta vele vagyok. Nagyon fura. De ez nem olyan rossz ami taszít, ha nem ami vonz magához. De nem engedhetem azt, hogy magába csábítson a gonosz, vagy már meg is történt. Ki tudja?
-Lenne egy kérdésem? Szerinted az már rossz jel, ha gonosz jeleket látok az álmaimban. Olyan fél éve jelentek meg. Látok egy lényt aki nagyon sápadt és szarvai vannak. Aztán megjelenik hatos, majd köré egy pentagarmma. Aztán magamat látom, hogy felkelek és stigmák jelenek meg rajtam, legalább is azt hiszem. Ez nem volt nagyon tiszta. De szerintem valami baj van velem, vagy maga a gonosz akar tőlem valamit. Szerinted akar valamit tőlem a gonosz, vagy csak magához csábít? Nem értem. Gondoltam megkérdezem, hát ha tudsz valamit. Nos?
Vissza az elejére Go down
Issle Iumi

Issle Iumi


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2010. May. 15.

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptyPént. Nov. 04, 2011 7:55 pm

Már éppen elindultam, és egyenesen haladtam előre lassan, szokásos tempómban, mint mindig, amikor Memento belekezdett egy kérdésbe. Figyelmesen hallgattam, mert érdekes volt a sztori, amiről mesélt, majd hirtelen megtorpantam. Megálltam, és egy pillanatra mintha a szívem is megállt volna. Elképedtem a története hallatán, aztán kajánul elvigyorodtam. Tudtam, hogy mi ez a gonosz lény, ami a rossz oldalra csábítja. Memento elé álltam, s talán kicsit túl közel is kerültem hozzá az intim szférájába, úgy néztem mélyen a szemébe.
- Azt mondod? A gonosz? - aztán rájövök, mit is teszek, és egy lépést hátrálok, mert nem akarom, hogy valami idiótának nézzen.
- Nos... azt nem hinném, hogy szarvakkal és egy hatossal látod. Talán csak hozzátársul, hogy hitelessé tegye azt, hogy rossz dologgal állsz szemben. Talán magával Choor-ral. Ami azt jelentheti az álmod szerint, hogy mégse halt meg... illetve, nem, hisz egyáltalán nem halt meg, a lelke köztünk él. De akkor talán... újra akar éledni, lehet, hogy most új erőkhöz folyamodott. Talán már nem kell sok. - habár most nem a kérdésére válaszolok, csak magamban gondolkodtam, hogy mi is lehet.
- De azt jelenti, hogy akar tőled valamit... vagyis inkább csak azt, hogy átkerülj az ő oldalára, ezért a sötétbe csábít, a gonosz oldalra. - magamban közben örülök, hogyha ez meg fog történni, mert akkor nem kellene előle rejtegetnem, hogy ki is vagyok.
- Már csak az a kérdés, hogy te szembeszállsz vele, vagy hagyod magad. Melyik élet lenne neked kellemesebb? Egy olyan, ahol hatalmat nyerhetsz, úgy élhetsz, mint egy isten, vagy egy olyan, ahol szolgaként élsz, s lesned kell a kívánságokat? Engednél a csábításnak? - most újra a közelébe kerülök. Aztán persze furcsán nézek.
- Megkérdezhetem, melyik kasztba is tartozol?
Vissza az elejére Go down
Memento Mori

Memento Mori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2011. Sep. 09.

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptySzomb. Nov. 05, 2011 4:15 pm

Nagy figyelemmel kísértem a válaszát, de elkeserített, hogy azt gondolja, hogy a gonosz oldalára akar átállítani. Nagyon zavartak ezek a gondolatok. Szükségem lenne arra, hogy az ellenkezőjéről meggyőződjek. Ezek az álmok egy ideje már megviselte. Viszont nem tudtam gondolkodni normálisan, mert fájtak a csukóim és a sípcsontjaim. Remélem nem az lesz belőle amire gondolok. Majd szóba jött, hogy melyik utat választom.
-Őszintén szólva nem tudom, hogy melyik oldalon álljak. Ha keresztek jelenének meg, vagy valami isteni jelek akkor a jó oldalon maradok. Ha gonosz jeleket fogok érzékelni akkor átállok Choorhoz. Mit tudom én, ha megsérülnék és a vérem szavakat formálna akkor biztos eltudnám dönteni, hogy kihez álljak. De várjunk csak egy percet. Úgy fényezed a gonoszt, mint ha a hatalom megérné azt, hogy átálljak. Sőt, mint ha csábítani akarnál.
Tartottam egy perc hatásszünetet, majd felnevettem és folytattam.
-De biztosan csak nagyon szemfüles vagyok. Jut eszembe, hogy ne maradj válasz nélkül. Én a harcos kasztba tartozok, de szerintem látszik rajtam, hogy nem a mágiából élek. Mint ilyen nem vagyok teljesen tiszta lelkű.
Vissza az elejére Go down
Issle Iumi

Issle Iumi


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2010. May. 15.

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptySzomb. Nov. 05, 2011 7:46 pm

Észrevettem rajta valami olyasmit, hogy nem igazán érzi jól magát, de ennek nem tulajdonítottam most különösebb jelentőséget egyelőre.
Következő kijelentésére magamban örvendezek, hogyha gonosz jeleket lát, akkor talán átáll Choorhoz. Hmm.. ez megéri nekem a kockázatot, talán majd teszek róla, hogy kapjon jeleket a gonosztól. Viszont ezek után csak ártatlanul lesütöm szemem, s lábammal a földbe rajzolgatok, mint egy kislány... most én vagyok az ártatlan fekete bárány.
- Neeenenenem... egyáltalán nem akarlak a gonosz oldalára csábítani. Csak tudod... vannak utak: a sötét és a fény, hatalom és gyengeség, dicsőség és bukás, felemelkedés és porba tiporás, örök élet vagy a halál. És még sorolhatnám. De nem én csábítalak a rosszba, hanem az, aki ezeket a jeleket küldi neked az álmodban. - újra visszatérek én, és hagyom az ártatlankodást, majd rámutatok a fejére, hogy ott van a baj elásva. Nem azért, mert képzeleg, hanem mert befolyásolják. De ez jól is van így. Minél több a rossz, annál jobb lesz nekünk.
Harcos... jó, hát egy harcos is lehet éppen annyira erős, hogy átállítsák arra az oldalra, ami valójában...hmm..
- Tudod, lehet, hogy azért kapod ezeket az álmokat, mert valójában odabent valami rossz lakozik, s felszínre akar törni... s lehet, hogy tudsz róla, csak nem akarod magadnak ezt beismerni. Történt veled valami szokatlan mostanában? - vonom fel egyik szemöldököm, miközben kérdően megvakarom az állam.
Vissza az elejére Go down
Memento Mori

Memento Mori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2011. Sep. 09.

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptyVas. Nov. 13, 2011 5:47 pm

-Valami furcsa? Nem is tudom az álmaimon kívül nem sok minden. Az annak számít, hogy ha harcolok pár kalóz ellen és nem emlékszem arra, hogy hogyan csináltam? Csak arra emlékszem, hogy egy szarvas, vörös bőrű lény jelent meg egy pillanatra és aztán eltűnt. Viszont minden nehezebb harcom végén megjelent, és az utolsó pár alkalommal mondott is valamit. Mit is mondott?
Gondolkodtam törtem a fejem és meghallok egy hangot.
-A jó és gonosz harca nevében emeld kardod és küzdj, majd dönts, hogy kivel leszel. A jó, az isteni jel. A gonosz, a rejtélyes ötös jel.
-Igen, ezt mondja.- kiálltok fel
Majd megláttam a vörös, szarvas szellemet. Hirtelen nagyon megijedtem s más nem láttam csak őt. Egy kapu előtt termetünk és kinyitotta kaput a fura lény. A kapu mögött sötétség volt és kinyúlt értem, majd elhúzott és magával ragadt. Próbáltam ellenkezni, de magába rántott és a kapu bezárult.
Felkeltem és észrevettem, hogy elájultam. Kinyitottam a szemem és az egyik kezemmel a jobb szememhez kaptam.
-Jaj, Istenem. Úgy érzem, mintha minden vörös lenne.
Le vettem a kezemet a szememről és teljesen vörös volt. Majd a bal szemem is elkezdett vörösödni. Majd felkiáltottam.
-Isten, vesztés, halál. Veszít a jó, a sötét terjed. Győz a halál, a sötétség. Végünk, végünk, végünk. Issle, sötét angyal, nem rontod meg ezt a testet és a lelket. Go.....Issle, Choor vagyok ments meg. Most azonnal kutas a lélek feltámasztása után......
Újra elájultam majd felkeltem és nem értettem semmit.
-Mi történt?-kérdeztem értetlenül
Vissza az elejére Go down
Issle Iumi

Issle Iumi


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2010. May. 15.

Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 EmptySzomb. Nov. 26, 2011 9:38 pm

Szarvas, vörös bőrű lény... miért vagyok ilyen tudálékos? Bár aki ezer meg hány száz éve él, az idővel mindent megtanul a világról. Azt is, hogy létezik jó és rossz, s annak milyen különböző formái találhatóak meg ezen a földön, s másokon... vagy akár a hiedelmekben. Mindebben az a különleges, és hátborzongató, hogy amit egyesek hisznek, az tényleg létezik.
- Nem tudom, hogy ez hozzátartozik e a furcsa jelenségekhez. - nane mááár, a Sátán miért tartozna hozzá? Végülis az csak Choor egy másik formája, a gonosz léleké. Habár ilyen alapon...hm. Elgondolkodom a kijelentésén, s megpróbálom felfogni a mondottakat. Szóval azt üzeni neki ez a démon, hogy döntse el, melyik oldalon áll... a jó az isteni jel, a gonosz a rejtélyes ötös jel... hmhmhm. Nem fűlik most a fogam a gondolkodáshoz.
Ezek után ami következett, valami leírhatatlan és elmondhatatlan jelenség volt. Csak annyit láttam, hogy Memento hirtelen megdermed előttem, s ez arra késztetett, hogy egy kicsit távolodjak tőle. Most az először hirtelen megijedtem, s én magam is szinte kővé dermedtem, amikor aztán láttam Memento vörös szemét, s egy ismerős hangot hallottam. De kiét?
Choor! Az ijedtségnek végül semmi jele nem volt, csillogó szemekkel meredtem Mementora.... szóval Choor ezt a személyt választotta, hogy közvetítő legyen a szellemek világa és az élők világa között. S mindezt nekem mondja! Végighallgattam, mit mond... hogy kutassak a lélek feltámasztása után, hogy ne rontsam meg Memento lelkét. De Choor nagyuram! Ha azt akarom, hogy sikeres legyen az utam, muszáj megtennem, hogy mellettem álljon! Mert ha nem, el kell tennem láb alól... s inkább legyen plusz egy, mint mínusz egy lélek.
Már csak azt vettem észre, hogy a hirtelen fellelkesedésben szorosan magamhoz ölelem Mementot, persze még az alatt, mikor Choor lelke benne volt... azt érzékeltem, hogy már kiszállt belőle, s hirtelen eltűnt, de nehezemre esett elengedni, annyira jól esett, hogy hallhatom. Persze mikor Memento megszólalt, hirtelen, ugyanakkor lassan és óvatosan elengedtem.
- Se...semmi. Csak azért öleltelek, mert...mert... jól esett... hirtelen... úgy éreztem, hogy...szeretnem kell valakit, s te voltál a legközelebb... - na, ezt jól kimagyaráztam...egek!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Erdő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdő   Erdő - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Erdő
Vissza az elejére 
3 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Erdő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Salonir - Egy új kor :: Salonir :: Jó birodalma - Normere-
Ugrás: