Salonir - Egy új kor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az istenek korában
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 
Rechercher Bővített keresés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» Folyó
Lakónegyed EmptyVas. Szept. 27, 2015 2:01 am by Syla Breeze

» Palota
Lakónegyed EmptyKedd Feb. 03, 2015 8:45 pm by Zach Shadowstay

» Központ
Lakónegyed EmptySzomb. Nov. 08, 2014 9:27 pm by Blaide

» Erdő
Lakónegyed EmptyPént. Nov. 07, 2014 11:21 pm by Syla Breeze

» Medvék birodalma
Lakónegyed EmptySzer. Aug. 13, 2014 7:24 pm by Penge

» Kiképzőtelep
Lakónegyed EmptyHétf. Jún. 30, 2014 9:43 pm by Celorn

» Dazira
Lakónegyed EmptyPént. Feb. 28, 2014 8:42 pm by Caralden Yosa

» Nyugati piacnegyed
Lakónegyed EmptySzomb. Feb. 22, 2014 12:50 am by Blaide

» Syla Breeze
Lakónegyed EmptySzomb. Feb. 22, 2014 12:14 am by Syla Breeze

Top posters
Caralden Yosa
Lakónegyed I_vote_lcapLakónegyed I_voting_barLakónegyed I_vote_rcap 
Assadar
Lakónegyed I_vote_lcapLakónegyed I_voting_barLakónegyed I_vote_rcap 
Merartyr Archerquester
Lakónegyed I_vote_lcapLakónegyed I_voting_barLakónegyed I_vote_rcap 
Blaide
Lakónegyed I_vote_lcapLakónegyed I_voting_barLakónegyed I_vote_rcap 
Syla Breeze
Lakónegyed I_vote_lcapLakónegyed I_voting_barLakónegyed I_vote_rcap 
Samaranth Elyon Fillway
Lakónegyed I_vote_lcapLakónegyed I_voting_barLakónegyed I_vote_rcap 
Terax Inferno
Lakónegyed I_vote_lcapLakónegyed I_voting_barLakónegyed I_vote_rcap 
Shin Ki Ki
Lakónegyed I_vote_lcapLakónegyed I_voting_barLakónegyed I_vote_rcap 
Issle Iumi
Lakónegyed I_vote_lcapLakónegyed I_voting_barLakónegyed I_vote_rcap 
Tira
Lakónegyed I_vote_lcapLakónegyed I_voting_barLakónegyed I_vote_rcap 
Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (25 fő) Szer. Okt. 27, 2021 2:35 pm-kor volt itt.

 

 Lakónegyed

Go down 
3 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Caralden Yosa
Admin
Admin
Caralden Yosa


Hozzászólások száma : 357
Join date : 2010. Apr. 04.
Age : 29
Tartózkodási hely : Veneficus Academi

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Lakónegyed   Lakónegyed EmptyVas. Május 09, 2010 12:14 am

A lakónegyedek házait leginkább egy tömbhöz lehetne hasonlítani. A város nem túl színes, így a házak sem, mivel itt minden aranysárga, vagy legalábbis annak árnyalatai. Sok épületben 2 család lakik, de legtöbbször előfordul az olyan, ahol csak egy.
Vissza az elejére Go down
https://salonirthenewage3.hungarianforum.net
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptyHétf. Aug. 01, 2011 3:16 pm

A levegőben egyszer-kétszer megfogtam Ken kezét, hogy meggyőződjek arról, hogy még biztosan ül e, de semmi rosszat nem tapasztaltam... egyébként is úgy hozzám volt simulva, mintha az anyja lennék.
~Látod, megy ez.~ - legalább már kezd belejönni, és nem nyomja ki belőlem az életerőt az ölelésével... nem mintha eddig is azt tette volna. Kissé nekem is furcsa a helyzet, bár hozzászokhattam már, elvégre a legtöbb gyereket én viszem el egy körre kedvtelésből. Egyébként is az Akadémia tanulóit valaki mindig elvállalja egy fuvarra, aki nem mindig én, de legtöbbször én vagyok. Azt már nem akartam megkockáztatni a levegőben, hogy Zarával bevetünk egy duplakanyart, vagy egy 360°-os fordulatot, és aztán fejjel lefelé lógunk, mert ki tudja, hogyan hatna ez Kenre. Szeretünk trükközni.

Olyan háromnegyed óra repülés, és átjárózás után megérkeztünk Arcana bolygó Dragonia városába. Berepültem a repedésbe. Igaz, már este volt, itt éppen ekkor ért le a Nap a horizontvonalra, de még mindig nyüzsögtek a sárkánylovasok. Dragonia hatalmas volt, nem is tudni, hány tucat sárkány fért volna el az utcákon, a téren, s egyéb területeken. Mintha már alapból egy országban lennénk a város elnevezés helyett. A levegőben fent még lehetett látni a repülő sárkányokat, vagy lovasaikkal, vagy azok nélkül. Éjszakára a sárkányok ugyanis szabad utat kapnak, oda mennek, ahova akarnak, de Dragonia városát sosem hagyják el lovasaik nélkül, hacsak nem kapnak rá egy parancsot. A legtöbb sárkányt ilyenkor vagy a központban lehet látni, vagy a téren, vagy pedig megbújnak Dragonia legtetejében kivájt barlangjaikban. A térről tisztán oda lehet látni. Ha felnézünk, valóban olyan, mintha sok ezer denevér fészkét látnánk, csak éppen barlangok képében. Ilyen távolságból nézve nekünk csak apró pontoknak tűnnek, de ha ott lennénk a közelében, egy hatalmas tátongó lyukkal találnánk szembe magunkat. A sárkánylovasoknak általában elég csak füttyenteniük egyet, s a hozzá tartozó sárkány már ki is repül rejtekéből; elvégre ők tudják, s felismerik gazdájuk füttyszavát. De akadnak olyanok, akik tepelatikusan üzennek nekik, ez gyakoribb.
Én Zarával a téren szálltam le, lehámoztam magamról gyengéden Ken kezét, aztán leugrottam Zara hátáról.
~Na, csusszanj le...~ - mosolygok rá Kenre, hogy ő is tegyen ugyanúgy, mint én. Amikor leszáll, Zara fejéhez sétálok, vele szembe. Lehajtja hozzám a fejét, én pedig kezem az állához csúsztatom, míg másikkal az orra hegyét simogatom, aztán egy apró puszit nyomok oda.
~Vigyázz magadra, Zara.~ - köszönök el tőle így... a legtöbb drakojan így köszön el társától. Zara még megvárja, míg Ken is tesz valamiféle köszönési formát, aztán már száll is a levegőbe, hogy elfoglalja helyét fent a barlangok egyikében. Még figyelem, ahogy távolodik, s egyre magasabbra jut, aztán hirtelen megkarolom Kent, és a lakónegyed felé vezetem.
~Ez a tér volt.~ - nézek még vissza hátra, amolyan idegenvezető szerepet játszva most. Azt már persze nem kell mondanom, hogy ahol most végighaladunk, az egy széles utca, melynek mindkét szélén kirakatok, kovácsok, s egyéb portékáikat áruló szerzetek telepedtek le, valamint különböző mesterséget művelő emberkék. Dragoniában elterjedtek ám a jósnők is, s ki gondolná, hogy több tucatjával vannak belőlük? Mindegy is. Előrébb haladva máris hatalmas háztömböket pillanthatunk meg. Dragonia kicsit színtelen, elvégre ha egy várost a sziklába építenek... tovább nem is kell mondanom. Leginkább aranysárgák, s azok árnyalataiból épültek ezek az épületek... s annak ellenére is, hogy a város színtelen, ugyanolyan díszes is, hogy feldobjuk valamivel a hangulatot. Zászlók, selymek, s miegyéb. Szóval nem panaszkodhatunk, mert a színek ellenére is épp olyan gyönyörű, mint amilyennek elképzelhetnénk. A háztömbök arról árulkodnak, hogy legtöbbjükben 2 család is él, persze a házon belül elválasztva, de a legtöbbekben mégis csak egy. Én már azóta egyedül élek, mióta az eszemet tudom. A családom egy háborúban odaveszett, engem pedig Dragonia tanácsának egy véne nevelt fel. De megtanultam, hogy mosolyognom kell mindig, elvégre ez a legszebb dolog, amit másoknak is adhatok a hűségemen, barátságomon, és segítőkészségemen kívül.
Egy kicsit magasabb épülethez érünk, ami eltér a többitől. Ez díszesebb, s már kívülről is otthonosabbnak tűnik. Mindezt azért, mert... ugyebár, a tanács tagjainak különb épületek jutottak, s mivel engem egy nevelt közülük, én is ide jutottam. Bár nem tartozom a tanács közé, de elismert s kiemelkedő drakojannak számítok a köreikben.
Bentebb vezetem Kent, hogy ne tartson semmitől se, aztán amikor beérünk az épületbe, bezárom magam mögött az ajtót.
~Hát...érezd magad otthon.~ - azt már mondanom sem kell, hogy igen megbámulták az idevezető út alatt. Persze ez ne szúrjon szemet, csak szépen megnézték maguknak, hogy ki az új tag, kell e tartaniuk tőle, vagy sem. Én azt mondom, hogy egyáltalán nincs mitől tartani.
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptyHétf. Aug. 01, 2011 7:22 pm

A levegőben repkedve arra gondoltam, hogy bár sose lenne vége. A mennyekben éreztem magam. Sosem voltam még ilyen magasan a föld felett. Láthattam felülről az erdőt, az égi madarakat, és rengeteg várost. Dragoniába érkezve azonban szorongás fogott el. Ritkán kerültem városba, és olyankor is csak egy-egy fogadóba tértem be, hogy lemossam az úti port. Állatokkal is találkoztam, de sárkányokkal... Itt pedig rengeteg voltak, sőt, még kint is repkedtek.
Egy téren szálltunk le, először Aida, aztán én is lecsusszantam. Nem okozott nehézséget, vándor vagyok, muszáj, hogy könnyen, hangtalanul, és fájdalommentesen érjek földet. Mozdulataimon meglátszik a több éves tapasztalat. Elbúcsúztunk Zarától. Én megsimogattam a buksiját, és közben kedvesen mosolyogtam. Szeretem ezt a sárkányt.
A zaj rettenetesen bántotta a fülem, olyannyira, hogy hunyorognom kellett. Ilyen zajban nehéz meghallani egy íjászt, aki éppen meg szeretne ajándékozni bennünket egy nyaklövéssel. Aida vezetett, egy olyan helyre, ahol lakóház szerűségek voltak. Kíváncsian méregettem az épületeket, és azokra a helyekre gondoltam, ahol én szoktam aludni. Táborok, amiket én verek fel. De valamiért mégis jobban vonzanak azok a helyek. Egy valamivel díszesebb épületbe mentünk. Nem tudom, miért különbözött a többitől. Beléptünk, Aida becsukta az ajtót, és mondta, hogy érezzem jól magam.
-Köszönöm a vendéglátást! - belülről jóval kellemesebb volt a környezet. Itt valahogy el tudtam volna lazulni. Csak idegen környezetben kicsit nehezen mozgok. Íjamat nem akasztottam le a vállamról, és a kardom is maradt az oldalamon, a tőrömtől pedig sosem szabadulok meg.
-Kellemes lakás. - jegyeztem meg, és beljebb lépkedtem. Odaléptem egy kis szék mellé -legalábbis nekem kicsi, több mint egy fejjel magasabb vagyok Aidánál- , és megkérdeztem, hogy leülhetek-e. Mikor pozitív választ kaptam, lecsüccsentem, karom megtámasztottam a térdemen, a fejem pedig beleejtettem a kezembe. Kicsit érdekes volt ez a mai nap.
-Az itt élőket mennyire zavarja, hogy fegyver van nálam? - azt hiszem, jogos kérdés volt. Nem szeretném, ha pár őr elkobozná őket, elvégre mind az én saját fegyverem. Ha egy mágikus íjat adnak a kezembe, amely rendelkezik a világ összes mágusának erejével, azzal nem tudnék ilyen jól lőni. Ha maga Anamúr csinálna egy kardot nekem, azzal nem tudnék így harcolni. Ezeket a fegyvereket nekem készítették, és nem adnám el őket. Ameddig vándor vagyok, addig biztos nem.
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptyHétf. Aug. 01, 2011 8:29 pm

Az vajon kérdés, hogy leülhet e? Elvégre azt mondtam, hogy érezze csak otthon magát... nem szoktam hazudni ilyenekben, s átverni másokat. Ha azt mondom, érezze otthon magát, az általában azt jelenti, hogy leülhet akárhová, hozzányúlhat akármihez, és úgy járhat-kelhet, ahogy én. Elvégre én mindenkit szívesen látok, tőlem nem kell félni, nem harapok, ahogyan a ház sem fog. Majd talán akkor, ha egy sárkány szájára fog hasonlítani, és úgy fog tátongani, mint aki be akarna kapni egy erre tévedő ártatlan idegent. Megadtam a jelet, hogy nyugodtan leülhet.
~Tudod, ha azt mondom, hogy érezd otthon magad, akkor érezd otthon magad, ne kérdezősködj.~ - mosolygok felé bátorítóan. Aztán ahogy felteszi a kérdést, először úgy teszek, mintha gondolkodnék, aztán felnevetek.
~Tudod, mi magunk sem válunk meg a fegyvereinktől. Háborúban állunk a sötételfekkel, ezért vagyunk ilyen magasan.~ - kezdek bele, hogy összeszedjem a többi gondolatot a fejemben.
~Ugyanakkor, sosem tudhatjuk, mikor támad ránk valaki még itt is. Védelmezzük otthonunkat. A drakojan vadászok, a lovasok, harcosok, mágusok, mind-mind hordoz magánál fegyvert. Ha egy köpenyes alakot látsz valahol, biztos, hogy nem egy macskát rejteget alatta.~ - mosolyodok el újra. Úgy tűnik, eléggé vicces kedvemben vagyok ma. De ez tényleg így van. Sok köpenyes drakojan jár-kel a városban, s köpenyegük alatt fegyver lapul. De a köpenyesek általában Dragonia város védelmezői, egész éjszaka az utakat cirkálják figyelve a legkisebb zajra is.
~Így efelől megnyugodhatsz.~ - hát igen. Nappal válunk meg a fegyverektől, de akkor is néhol meglapul pár tőr a rejtekeikben...csizmában, tegyük fel, legtöbbször.
~Kérsz valamit?~ - gondolok itt italra, ételre, meg ilyenekre.
~Egyébként aludni van hol, az én szobám mellett van még egy üres szoba.~ - informálom.
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptyHétf. Aug. 01, 2011 10:43 pm

Aida megnyugtatott, hogy tényleg érezzem otthon magam. Nem akartam neki mondani, hogy nem tudom, ez miféle otthon. Elvégre én nem ilyenben nőttem fel. De azért igyekeztem tényleg otthonosabban mozogni.
Ami a fegyverhordást illeti, arról is megnyugtatott. Azt tudtam, hogy Dragonia szembenáll a sötételfekkel. Én sem szimpatizálok velük. Sajnos egyszer majdnem sikerült megölniük. Elég nagy a mágiájuk, és szemtől szemben még én is kevésnek bizonyultam az egyikükkel szemben. Valamennyit én is értek a mágiához, de az, amivel akkor szembekerültem, eszméletlen volt.
Gondolataimból ismét a lány rázott fel. Megkérdezte, hogy kérek-e valamit.
-Ha kérhetek egy pohár vizet, azt megköszönném! - mondtam mosolyogva. Egy kicsit kiszáradt a torkom a nagy repülésben. A kulacsom pedig a táborban hagytam. Nagyszerű. Arról is kaptam infót, hogy Aida szobája mellett van egy üres helyiség, ahol aludhatok. Bólintottam. Tehát jut rendes ágy is, valamint egy saját légtér.
-Akkor ezt a kevés cuccot, ami nálam van, beraknám oda, ha nem gond. - megvártam,ameddig mosolyogva bólint, megkerestem a szobáját, onnan pedig már nem volt nehéz észrevenni a mellette lévő ajtót. Benyitottam. Bent rend volt, még annak ellenére is, hogy nem sűrűn használták, észre lehetett venni a takarítás nyomait. Odasétáltam az ágyhoz, közben végigpásztáztam a falakat, és mikor nyugtáztam magamban, hogy ez egy kellemes hely, leraktam az íjamat a tegezzel az ágyra. Kiléptem a szobából, és becsuktam magam mögött az ajtót. Aida mosolyogva ideadta a pohár vizet.
-Köszönöm! - elmosolyodtam, és elkezdtem kortyolgatni. Jól esett.
-Úticélunk van?
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptyKedd Aug. 02, 2011 7:06 pm

Még mindig olyan visszafogott. Egyszerűen nem tudom, hogy mit tehetnék, hogy ne legyen ennyire maga alatt. Mint egy kisgyerek... de nem, a kisgyerekek is hamar feloldódnak, ők játszanak akármivel, bármi is kerüljön a kezük közé. Ezzel ellenben Ken tényleg olyan... nem is tudom, nehezen szabadul fel. Persze ez ellen nem tudok mit tenni. Nem vagyok egy olyan lány, aki... nos, most itt állna le egy show-t tartani, vagy akármi. Ilyenekbe nem vagyok benne. Inkább tartom a mosolygós arcomat. Ahogy most is, miközben hozok egy pohár vizet Kennek., s átnyújtom neki.
~Egyébként ne mondogass már olyat, hogy ha nem gond... olyan... rossz.~ - mintha ezzel azt mondanám, hogyha azt mondja, hogy ha nem gond, akkor vérig sért engem. De tényleg furcsa, nem szoktam meg ezt mások szájából. Sose.
Aztán elgondolkodtam. Van úticélunk? Nem tudok ilyenről, de... lehet, hogy jól jönne most egy kis kaland... de mivel esteledik, szerintem én azon leszek, illetve abban maradok, hogy az éjszakámat az alvásnak szentelem. Elvégre szükségem van az energiára, azt pedig egész éjszaka nem lőhetem el holmi kalandokra.
~Úticélom az ágy...~ - hát csak egy kicsit volt félreérthető, de emiatt be is pirultam azzal a bizonyos sokat sejtető mosollyal...
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptyKedd Aug. 02, 2011 7:36 pm

Aida ismét rámszólt, hogy ne mondogassam azt, hogy ,,ha nem gond...''. Jó,bólintottam. Ha bántja, akkor felszabadulok, legalábbis megpróbálom. Elkezdtem kortyolgatni a vizemet, és választ kaptam a másik kérdésemre.
,,Úticélom az ágy...'' Első reakcióm, hogy sugárban köptem a vizet, amit épp nyeltem volna lefelé, és nagyban fuldokoltam. Mire meggyőződtem róla, hogy életben maradok, elnézést kértem.
-Bocsáss meg, csak a... ööö... tüsszentenem kellett. - közben rettenetesen elpirultam. Persze így utólag rájöttem, hogy én értettem félre a dolgokat.
-Szóval az ágy. Ahamm, értem, hát akkor ma már aludni fogunk, jó lesz, már alig várom. Izé annyira nem várom, mert jó lenne be...kicsit fent maradni, mert szeretnék ve... izé átgondolni a dolgaimat. Sosem jártam még Dragoniában. Persze az alvás ötletével sincs semmi bajom, csak öhm... Rendben. - miközben beszéltem, egyre idiótábbnak éreztem magam, és egyre jobban elpirultam. Hogy a fenébe lehetek ennyire idióta? A természet népének tagja vagyok! Egy vadász! Annyi nővel találkoztam már, ők miért nem tudtak zavarba hozni, és Aidának miért sikerül? Valószínűleg sosem fogom megérteni, hogy egy drakojan hogyan tud ennyi érzelmet előhozni belőlem... Sosem éreztem így senki iránt. Valami megbontotta bennem a több évtizede fennálló rendet. De hogy őszinte legyek: Ez a rendetlenség a világ legjobb érzései közé tartozik. Megittam a maradék a vizet, a poharat letettem az asztalra, és visszahuppantam a székre.
-Holnap mész valamerre? - számomra azért volt fontos ez a kérdés, mert akkor valószínűleg vele kell mennem, vagy egyedül ittmaradnom. Abból pedig nagy balhék lehetnek...
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptyKedd Aug. 02, 2011 11:22 pm

Ken reakcióján csak nevetni tudtam. Elvégre... valahogy éreztem, hogy ez lesz belőle.. meg tudtam is, mert én magam is félreértettem a saját megnyilvánulásomat, úgyhogy nem lesz belőle semmi.
~Én is ezt mondtam volna. Tudom, hogy félreérthető voltam.~ - ekkor egy ártatlan tekintet, s a már jól megszokott mosoly. De ami ez után következett... csak értelmetlenül álltam, s úgy néztem Kenre, mint akit fejbelőttek. Mire készül? Itt fog hirtelen kiájulni?
Aztán persze rájöttem...áh, zavarban van csak. Ezt pedig ki kell küszöbölni, s erre a legjobb megoldás az, ha azt teszem, amit ő is szeretne. Márpedig, ahogy mondandóiból kivettem, egyáltalán nem szeretne még nyugovóra térni. Nem láttam még így férfit, aki ennyire zavarban lenne. Főleg az én közelemben. Elvégre én mit teszek? Semmit se. Jóformán még beszélni se tudok hozzá... szóval, ideje lesz majd elmennem Anamúrhoz... de míg nem találom rá magam méltónak, hogy hangomat visszakapjam, addig szó sem lehet róla... ha csatában vesztettem el, akkor csata árán kapjam is vissza. Ha ez minden.
A további kérdésére nem válaszoltam, megráztam a fejem, persze nem válaszképp, hanem elhessegetve a gondolatokat, melyek nem ide tartoznak, aztán gondolat hiányában két kezemmel megfogtam az övéit, s felállítottam a székről. Persze így elég volt rá felnéznem, elvégre másfél fejjel magasabb tőlem... nem tagadom, mindig kis növésű voltam. Egy ideig még elmélázok, aztán magam után húzom, egyenest egy nagyobb helyiségbe, ami tényleg nagyobb, szinte már egy kastély előcsarnokának is megtenné... na jó, annyira nem. Csak mintha egy vámpír klánvezér irodájába csöppentünk volna. Két vörös kanapé foglalt helyet egymással szemben, tőle nem messze egy nagyobb kandalló, melynek közepén egy sárkányfej szobor díszelgett. Felette egy nagyobb kép aranykerettel, amin a tanács egyik véne, pontosabban a nevelőm és én vagyok olyan 10 évesen. Ezen kívül pár növény, néhány szobor, és könyvespolcok is helyet foglalnak. Kent leültetem a kanapéra, én pedig vele szembe leülök. Ez körülbelül 2 méter távolság, vagy annál valamivel kevesebb.
~Most akkor beszélhetsz. Nyugodtan.~ - mosolyodok el megint, aztán visszagondolok az egyik kérdésére.
~Egyébként gondolkodtam egy kalandon a holnapi napra, szóval velem jössz te is.~ - még egy mosoly, elvégre itt nem hagynám egyedül... megölné az unalom.
~Tudom, hogy nem akarsz még aludni, s szeretnél velem még beszélgetni, ezértis nem vetemedtem még arra, hogy aludjak.~ - ez mindent elmond. Elvégre, annyira hülye nem vagyok, hogy két betűből ne vegyem ki, hogy mit akar.
~Most megadom a lehetőséget. Még ha nagyon zavarban is vagy.~ - bár nem tudom, hogy mi mondanivalója lenne így este... de ezt most jól megmondtam, hogy zavarban van...
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptySzer. Aug. 03, 2011 11:22 am

Szépen kinevetett, mikor kishíján megfulladtam. Visszanéztem rá, ő persze ártatlanul mosolygott. Ez a mosoly... Az ostoba hadoválásomból leszűrte, hogy szívem szerint még fent maradnék beszélgetni. Erre megrázta a fejét, odalépett hozzám, és megfogta a kezeim. Ismét eljátszottam ,,Az elf kaméleont játszik'' darabot, aztán felállított. Persze ez kicsit nehezen ment, elvégre több mint egy fejjel alacsonyabb, mint én. Én elf vagyok, tehát magas, ő pedig alapból nem nagy növésű. Eléggé felfelé kellett néznie, ha a szemembe akart nézni ilyen közelről, de ő megcsinálta. Enyhén remegve engedtem, hogy vezessen. Nem tudtam, hova akar, pontosabban nem akartam tudni, de mint kiderült, egy óriási terembe vezetett. Mintha egy földesúr kastélyába csöppentem volna. Az egyetlen dolog, ami különösen felkeltette az érdeklődésem, az arany szegélyű kép, amin egy idősebb ember, és egy fiatal lány (valószínűleg Aida)látható. Persze mindent szemügyre vettem. Megszoktam, hogy az ilyen nagy helyeken sűvít az ember felé egy nyílvessző. Pont akkor, amikor az Ezer... hagyjuk. Két kanapé állt egymással szemben. Aida leültetett az egyikre, ő pedig leült velem szembe.
,,Most akkor beszélhetsz. Nyugodtan.'' Könnyű azt mondani, aranyom. Azt is elmondta, hogy holnap kalandra készül, tehát nekem is mennem kell. Elmosolyodtam, és egy pár percre elfelejtettem, hogy zavarban vagyok. Talán ismét használhatom az íjam és a kardom?
,,Tudom, hogy nem akarsz még aludni, s szeretnél velem még beszélgetni, ezértis nem vetemedtem még arra, hogy aludjak. Most megadom a lehetőséget. Még ha nagyon zavarban is vagy. - lehetőséget? Ez kicsit érdekesen hangzik. Könyököm a térdemre támasztottam, a két kezem pedig az arcom elé tettem. Mintha ásítanék, vagy imádkoznék. Lehunytam a szemem.
*Ken, nyugalom!* Vettem egy mély levegőt, és kifújtam. Nyugodt lettem, gátlásaim feloldódtak, és már nem voltam annyira zavarban. Egy elfhez méltóan néztem ki. Hátradőltem a kanapén, és a jobb lábam rátettem a bal térdemre.
-Semmi konkrét ötletem nincs, hogy miről beszéljek veled. De szeretnék pár dolgot megtudni rólad, úgy, hogy a hangodat hallom a fejemben. - ezt azért tettem hozzá, mert sokmindent ki tudnék róla deríteni a háta mögött. Pont úgy, ahogyan Eliasról, amikor ellopta a király... nem érdekes. A lényeg az volt, hogy szerettem volna kicsit jobban megismerni őt és az álláspontját. Bár eddig nem volt erőm 2 mondatot kinyögni, de most, hogy látja, erre is képes vagyok, talán kapok választ pár kérdésre.
-De persze ha van olyan dolog, amiről nem akarsz beszélni, azt megértem. - céloztam itt például a hangjára. Ha úgy gondolja, hogy el kell mondania, miért néma, akkor elmondja, de ráerőltetni nem fogom. Pont úgy, ahogy az állatokkal sem tanácsos mindig társalogni.
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptyPént. Aug. 05, 2011 2:33 am

Figyeltem minden egyes reakciójára, cselekedeteire, arckifejezésére, s közben kényelmesen elhelyezkedtem a kanapén, ami nekem nem abból állt ki, hogy keresztbe tettem lábaimat, hanem törökülésbe helyezkedtem, de úgy, hogy a két talpam összeért, aztán meg is fogtam két kezemmel a lábfejemet. Ez olyan kislányos ülés volt, de mindig is imádtam így ülni. Gyakorlatilag meditálásnál is majdnem ugyanez a helyzet.
Aztán tudatja velem, hogy konkrét dolog nincs, amiről beszélne velem, de tudni szeretne rólam pár dolgot. Magyarul most mondjam el neki az eddigi életem? Na jó, megpróbálok. Egyébként is, ha már így összebarátkoztunk, nem lesz baj abból, hogyha megosztom vele azt is, miért lettem néma. Bár kicsit nehéz lesz. Először is össze kell szednem a gondolataimat, másodjára pedig valahogy mesélni... elvégre gondolatban, valaki más fejében beszélni igazán nehéz, de inkább furcsa, s különleges helyzet. Főleg az, hogy egyszerre nem tudom elhadarni az egész életem. Sóhajtok egy nagyot, egy pillanatra lehunyom a szemem, majd kinyitom. Megpróbálok egész idő alatt Ken szemébe nézni, s úgy mesélni.
~ Hát... nemes családban születtem, a szüleim hűséges harcosai voltak Dakath híveinek, s legfőbb követőinek, úgymond leszármazottak. Jobban mondva, anyám volt a harcos, s apám pedig egy olyan drakojan, aki értett a mágiához, ebből kifolyólag drakojan mágus. Ami persze keveseknek adatik meg, mert nem mindenki tudja a mágia használatát. 5 drakojanból akad 1 ilyen. Persze mindenki képes a legalapvetőbb mágiára, de hogy igazi mágus legyen belőle, nem mindenkinek van hozzá akarata, s tudása. Minket harcra képeztek, sárkányok mellé, a sárkány az, aki a mágiát, az elemeket uralja.~ - szünetet tartok, elvégre ez is sok volt így egyszerre.
~Persze én szeretnék jó harcos és mágus is lenni egyben. De nem ez a téma.~ - mivel eltértem az eredeti témától, ezért tartottam most szünetet, hogy elkezdjem a történetet.
~Nos, 2 éves voltam, amikor a drakojanok és a sötételfek között véres csata dúlt, amiben szüleim életüket vesztették. Ekkor kerültem nevelőmhöz, a drakojan vének tanácsának egyik tagjához. Ezért is van az, hogy ez az épület kiemelkedik a többi közül, hiszen a tanács tagjait magasabb szinten tudhatjuk, elvégre ők közvetlen Dakath alatt szolgáltak, így nagy tekintély jut nekik. Szinte apámmá lett, s úgy nevelt fel, mint a saját lányát, ezt a kép is mutatja.~ - itt tőlem balra mutatok, a kandalló felé, ahol láthatja a képet, amin ketten vagyunk. De ahogy észrevettem, már megfigyelte akkor, amikor beléptünk a helyiségbe.
~Különös neveltetésben volt részem, a tanácsba engem is beengedtek, s így kivételes eset is voltam. Márpedig nehezen tűrnek meg másokat, elvégre éjjel-nappal ott ücsörögnek, alig akad idejük valamire... másrészről pont emiatt töltöttem legtöbb időmet a tanáccsal. Ezért is lett az, hogy korom ellenére bölcs lettem, céltudatos, bátor, megfontolt, akár a többi drakojan lovas. Ugyebár a gyerekeket 6 éves koruktól képezik, hogy nagy harcosok legyenek, mindezt itt Dragoniában, az Akadémián. Itt tanuljuk ki a fortélyokat, elsajátítunk mindent, ami ahhoz szükséges, hogy egy sárkányt vezethessünk. Elvégre egy sárkány nem azonnal kerül hozzánk, csak 12-14 éves kortól, attól függ, hogy az készen áll e rá. Én 13 éves koromban kaptam meg Zarát...illetve...~ - újabb szünetet tartottam, amikor elgondolkodtam. Hogy is volt? Nem.
~ Nem megkaptam, mert küzdeni kell azért, hogy egy sárkány a tied legyen. Általában a sárkány választja meg a gazdáját... habár nekünk nem kell szelídítenünk, mint másoknak, mert a drakojanok... hm.. elárulok egy titkot. Valamelyest egy cseppnyi sárkányvér folyik ereinkben, amiről a sárkányok tudják, hogy mi nem ártunk nekik, közéjük tartozunk, társak vagyunk. Így Zarával úgymond... olyan volt, mint szerelem első látásra. Ahogy megláttam, tudtam, hogy ő lesz az én társam, ahogyan ő is érezte. Persze nem minden volt ilyen könnyű.~ - újra szünetet tartottam, hogy megint összeszedjem a gondolataimat. Itt Kenre néztem, hogy eddig minden világos e, elvégre ő akart tudni mindent. Ha ezzel untatom, akkor csak szóljon közbe, ha elég, és nem érdekes a sztori. Mert részemről nem az.
~14 éves lettem, amikor újra kitört egy csata. Persze ez kisebb volt, s nem volt olyan vészjósló, mint azelőtt 12 évvel. De ebben én is részt vettem, mert engedélyt kaptam rá. Persze azzal nem számoltam, hogy egy sötételf papnő majd... ők nem számoltak azzal, hogy korom ellenére is képes vagyok visszaszorítani őket, de cserébe azzal sújtottak, hogy elvették tőlem a hangomat. Szerencsémre arra még képes vagyok, hogy telepatikusan kommunikáljak másokkal, de ezt nem tehetem meg hosszú időre, maximum 5 perc, aztán kell a szünet, mert eléggé erős ez az átok.~ - még egy szünetet tartottam, amit most már megérthet, hogy miért is teszem.
~De elhatároztam magam, hogyha elkövetkezik egy újabb nagy csata, csak azután megyek el Anamúrhoz, s szerzem vissza a hangomat egy áldással. A csata márpedig azért szükséges, hogy lássam, s megtudjam, elég méltó vagyok e ahhoz, hogy visszaszerezzem hangomat, vagy egy gyáva, aki megérdemelte azt, hogy elvegyék tőle a beszéd jogát. Mindig is becsületes voltam, s megtanultam, mit szabad, mit nem. Ezért is, ha tudom, hogy van olyan, amit nem érdemlek meg, nem küzdök érte. Azóta az eset óta csak küzdök, s hajtom magam, hogy minél erősebb legyek. Nem félek, mert tudom, hogy azzal csak rosszabb lesz, így mindennel próbálok szembenézni. A sorsommal legfőképp.~ - azt hiszem, hogyha ezt szóban mondanám el, rég kiszáradtam volna, de így azt érzem, hogy kezdem elveszíteni az energiámat, és lassacskán elhalnak a gondolataim... de semmi baj, még tartom magam. Csak estére nem vagyok működőképes.
~Mert mindent megtanultam, amit meg kellett tanulnom. Erények többek között. Ezek a nehéz idők varázsoltak engem erőssé, magabiztossá. De megtanultam, hogy hogyan mosolyogjak még akkor is, ha belül fáj. Mindezt szüleim elvesztése után, valamint a hangom elvesztése után is. Ugyanakkor azt is tudom, hogyan mutassam ki érzelmeimet. De azzal, hogy mosolygok, másokba is jókedvet csalok, vagy éppen összezavarom vele az embereket, de közben nem tudják, hogy min mentem át. De ez a mosoly nem egy álca, nem egy lepel, mert tudom, hogy vannak valakik, van egy közösség, akikért élek, valamint magamért, így ez a mosoly éltet is engem. Ha sírnom kell, tudom, mikor jön el az ideje. De... nem fáj, megtanultam viselni a fájdalmakat, a nehézséget, de ezeket könnyen magam mögött hagyom. Ugyanakkor emlékszek... visszaemlékezek minden egyes napra, pillanatra.~ - megint szünetet tartok, így is túlléptem a határt. De megint Kenre nézek, ez egy kicsit hosszabb szünet. Újra elhelyezkedem a kanapén, mert kezd a lábam zsibbadni, ezért kinyújtom azokat megfeszítve magam előtt, mintha most keltem volna ki az ágyból. És karommal is nyújtózok egyet. Aztán visszaülök, csak most már normális törökülésbe.
~Nem vagyok valami... visszahúzódó típus sem. Sosem voltam. Csak 14 éves korom után zárkóztam magamba, de aztán megint kinyitottam szirmaimat, mint a rózsa, miután rájöttem, hogy okom nincs rá. Így maradtam meg bátornak, az érzelmek kimutatójának, bölcsnek, felnőttnek s gyereknek egyaránt, egy drakojan sárkánylovasnak, aki meghalna a sárkányáért, s segítek másokon, ott vagyok, amikor kell..~ - itt be is fejezem a mesémet... elvégre mindent elmondtam, amit fontos rólam tudni... fontos? Dehogyis az.
~De majd előbb-utóbb megismersz, hogy milyen vagyok.~ - egy nagy vigyor, aztán nézek rá, remélve, hogy megelégszik ezzel.

//Hajnali 2:33-kor írtam, ha nem tökéletes, nevess csak ki...de nézd el nekem. xD//
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptyPént. Aug. 05, 2011 1:03 pm

Figyelmesen hallgattam Aida meséjét. Felfigyeltem rá, hogy néha megakad, de tudtam, hogy erről is szó lesz a későbbiekben.
*14 évesen harcolni... Te jó ég!* Úgy tűnik, elég erős az átok, ha beszélni sem bír túl sokat. Pontosabban telepátiával kommunikálni. Viszont nagy lélekerőről tanúskodik, hogy ő ezen így túltette magát. Harc árán akarja visszaszerezni a hangját is. Szívem szerint elmondtam volna neki, hogy vele leszek abban a harcban. De nem tudtam, hogyan fog rá reagálni, úgyhogy inkább befogtam a számat. Amúgy sem szimpatizálok a sötételfekkel, mint azt már korábban említettem.
Rengeteg érdekes dolgot megtudtam róla, olyanokat, amikre talán sosem derül fény. Sokat jelentett nekem, hogy megosztotta ezeket a dolgokat. Mivel végig a tekintetem kereste, nem álltam ellen. Mélyen a szemébe néztem, és úgy hallgattam. Néha elkapott a kísértés, hogy elfordítsam a fejem, de sikerült mindig elhessegetnem. Azt hiszem, teljesen megnyugodtam. Ugyan azok az érzések kavarogtak bennem, de sikerült moderálni őket, mielőtt galibát okozhattak volna.
-Értem. Érdekes történet! És még messze a kaland vége... - jegyeztem meg mosolyogva. Egyszer persze mindennek eljön az ideje. Így a halálnak is. Én sem fogok örökké élni, hiába van fajom felruházva a halhatatlanság átkával. Lesz valaki, aki a fejemre tapos. Annyit remélek csak, hogy akkor jön, mikor én már felkészültem rá, és itt mindent elintéztem.
-Igen, előbb utóbb megismerlek. És van egy olyan érzésem, hogy inkább előbb, mint utóbb! - visszamosolyogtam rá, majd előredőltem a kanapén. Mit kellene most mondanom? Semmi nem jut az eszembe? Kezdjek el mesélni neki? Nem szerettem volna leterhelni. Lehet, hogy ő már aludna. Nameg az én történetem már majdnem tudja is teljesen. De ha elmondott mindent, akkor úgy illik, ha én is elmondom.
-Hát, az én történetem kicsit más. Háborúban nem sokban vettem részt, legalábbis nem a fronton, hanem tolvaj vagy bérgyilkosként. - kicsit elszégyelltem magam, de nem titkolhattam előle - Kitanultam a vadászmesterséget, halk lépteimnek, kiváló szememnek, és a többi előnyös tulajdonságomnak köszönhetően ügyes tolvaj és kincsvadász lettem. Persze sosem dolgoztam egyedül. Tömören ennyi volnék én. Kifejthetem bővebben is, csak nem tudom, mennyire érdekel ez téged ilyen közel az éjszakához. - udvariasságból tettem oda az utolsó mondatot. Voltak dolgok, amiket szégyellnék bevallani neki, de ha rákérdez, köteles vagyok elmondani. Titkolnivalóm nincs előtte, inkább az, hogy szégyellem magam. Megváltozna a véleménye...
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptySzomb. Aug. 06, 2011 11:17 pm

Azt mertem is remélni, hogy minél hamarabb meg fog ismerni. Elvégre tényleg, itt lesz velem, és nem kell hozzá sok idő, hogy kiismerjen. Főleg, ha türelme van hozzá és akarata. Mert ha én látom, hogy senki sem tesz azért, hogy engem megismerjen, akkor én sem fogok tenni azért, hogy megismerjem az illetőt. De Ken most törekszik arra, hogy minél többet megtudjon rólam, így én teszek is majd arról, hogy minél hamarabb megtudja azokat az információkat rólam, amit tudnia kell. Bár életünk során változunk, s ki tudja... lehet, majd valami olyat mutatok fel, amit még én sem tudtam eddig magamról, csak valahol mélyen ott lappangott bennem. De eddig még semmi jelét nem mutatta, hogy más tulajdonságok is bújkálnának bennem. Magamat adom mindig, akármi is legyen.
Aztán Kenre figyelek végig, ahogy ő is belekezdene a történetébe. Nem fáradok, elvégre ha másnak kell beszélnie, akkor minden rendben van, de ha nekem kell... az már kicsit necces, és könnyebben fáradok általa. Figyelmesen hallgattam mondandóját, viszont bizonyos mennyiség után megállt, s nem mesélt többet. Pedig érdekel a története. Elvégre én elmondtam az enyémet, jogos, ha ő is elmondja a sajátját, valamint ha ő engem végighallgatott, akkor kötelességem az, hogy én is végighallgassam. Másrészről alapból érdekel, hogy vajon mi lehetett vele. Az már más, hogy tolvaj volt, meg bérgyilkos. Valamiből meg kell élni... elvégre senki sem lehet az ártatlan tündér szerepében. Én sem vagyok a legártalmatlanabb, sok rossz dolog van, amit beismerek, hogy megérdemlem. Mindenki bűnös valamiben. Akkor is, ha azt nem veszi észre. Elvégre nem látjuk meg saját hibáinkat, mindig csak a mások rosszaságait figyeljük, s megszóljuk érte, de magunkba nem látunk. Ugyanakkor, vannak személyek, akik ha hallják magukról korántsem oly jó tetteiket, próbálnak ezen változtatni. De bennük már megvan az akarat arra, hogy jobbak legyenek, s változtassanak hozzáállásukon. Ugyanakkor... az már nem barát, aki nem fogadja el társa baklövéseit, hibáit, olyannak, amilyen.
~Nyugodtan mond el. Én nem foglak azért hátbatámadni, csakmert más vagy, vagy esetleg rosszat tettél. Mindenkinek joga van ahhoz, amit szeretne. A múlt lezárható. A jelenben élünk, a jövőre csak építkezünk.~ - hogy ebből a mondásból mennyit tanultam én. Legtöbbször a tanácstól hallottam, s nincs olyan napom, hogy ne idézném fel magam előtt eme bölcs szavakat.
A törökülésből átváltok, rendesen talppal lerakom lábaimat a padlózatra, pontosabban a vörös szőnyegre, előredőlök, lábamra könyökölök, majd ráhajtom fejem megtartva azt, így figyelve Ken további beszédét. Várakozó pillantást vetek felé, ami közben biztatja is a mesélésre, s komoly tekintettel vizslatom szemeit.
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptyHétf. Aug. 08, 2011 3:19 pm

Féltem attól a bíztatástól, amit Aida mondott. Teljes mértékig igaza van. Kérésemre Ő elmondta a saját történetét, hát én is tartozom az enyémmel. Előrehajoltam, és az államat simogattam, hogy összeszedjem a gondolataimat. Elvégre nekem 120 évet kell elmesélnem.
-A Neluldor elf családban születtem, Normere erdejében. A legtöbb elf itt tanyázott, ezért nem véletlen, ha én is ott születtem. - tartottam egy kis szünetet, és sóhajtottam - Eredetileg kihagynám a családom, de mivel Te is elmondtál mindent, ezért én is tartozom. Volt egy nővérem. Alissa névre hallgatott. Ő nem olyan volt mint én. Mindig is a jó erejébe vetette hitét, és azért harcolt, hogy Anamúr királyságát fenntartsa. Nagyon szerettem, fiatal koromban én vele éltem, nem a szüleinkkel. Ő tanított mindenre, amit most tudok. Alig töltöttem be a húszat, mikor háborúba ment, persze nélkülem. Nem is engedte volna, hogy vele tartsak, és még én sem voltam biztos magamban. Aztán amikor a csata véget ért... Alissa nem jött haza. Nem tudom, mi lángolt fel bennem, de valami arra késztetett, hogy hagyjam el a szülőföldem. - megálltam ismét, hogy gondolkozzam egy kicsit - Ahogy ezután viselkedtem, azzal megtagadtam fajomat s származásomat. Elszöktem egy városba, és megpróbáltam elfelejteni mindent, amit addig tanultam. Ember módjára éltem és viselkedtem. De hamar rájöttem, hogy így nem lehet megélni. Először tolvajlással foglalkoztam, aminek következtében... Több ártatlan ember életét is kiontottam. Annyira magam alatt voltam évekig, hogy egyre ismertebb lettem az alvilági körökben. Sokan vadásztak rám, és emberi képességeimmel nem élhettem volna túl. Visszamenekültem az erdőbe. Találkoztam egy öreg fajtámbelivel. Jóval 500 év felett járt már. Ő felvilágosította a szememet. Újra hallottam azt, amit más nem, a szemem újra ellátott addig, ameddig csak egy sasé képes, és újra sikerült olyan csendben mozognom, mint egy igazi vadásznak. És sikerült újra mosolyognom. - tartottam egy kis szünetet ismét. Amolyan "emésztési szünet" - Elmúltam 30, és a lelkem visszakívánkozott. Vándorolni akartam, és kalandozni. Hozzászoktam a tolvajláshoz és kincskereséshez. Visszatértem a városba, persze ezúttal fajom büszke képviselőjeként. Hogy innen mi történt? Az alvilág keze el akart kapni. Persze túl szemtelen vagyok ahhoz, hogy csak simán meglógjak, az túl könnyű. Mindenre figyeltem, ezért sosem tudtak elkapni, és sikerült elég borsot törni az orruk alá, hogy amilyen kincsre fájt a foguk, azt én megszereztem. Persze mindig volt társam, így kerültem össze egy drakojannal is egyszer. Persze akkor már nem magamnak tartottam meg a pénzt, hanem ha pénzéhes társam volt, nekiadtam, ha tehettem, akkor szétosztottam a szegényebbek között. Persze azért valamennyit mégis zsebre dugtam. - mosolyogtam. Hát igen, érdekes történet - közben persze rengetegszer volt szükségem a szememre és a fülemre, plussz rendszerint olyan helyeken mentünk, ahol más nem találhatott meg, úgyhogy vadásznom is elég sűrűn kellett. Hmm... Talán még annyit hagytam ki, hogy eddigi életem alatt egyszer sem tévesztettem célt. És nem is fogok. Azért nemrossz teljesítmény 120 év alatt! - egy kicsit elnevettem magam. Nem egy túl bíztató történet, és még nem volt happy end, de remélem, hogy ha vége lesz, méltó módon fogok várni a pontra, ami lezárja ezt az egy mondatot a történelem végtelen könyvében.
Gondolkodtam, hogy nem hagytam-e ki valamit, de semmi nem jutott eszembe, szóval részemről lezártam. Vártam, hátha hozzáfűz még valamit, vagy esetleg kérdez, szívesen válaszolok. Jó volt elmondani valakinek.
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptyKedd Aug. 09, 2011 9:23 pm

Figyelmesen hallgattam Ken meséjét. Eleinte úgy tűnt, hogy nem akar nagyon magáról beszélni, de aztán a biztató mosoly meghozta hatását, s belekezdett a történetébe.
Nem értettem, hogy miért szégyelli előlem annyira. Mondjuk magától értetődik, ha még egy szinte idegennek nem akarja kitálalni a múltban történteket. Mert lehet, hogy olyan történt vele, amit ha most újra felhozna, s visszaemlékszik rá, azzal valami bajt is hoz magára... tegyük fel, azzal az emlékeiben, s az állapotában tesz rosszat.
~Megértem a helyzeted. Illetve az akkori helyzeted.~ - kezdek bele, miután végzett. Nagyon örültem, hogy megosztotta velem, s ehhez hozzá is tudok szólni. Persze nem negatív módon, hogy minden múltbeli cselekedetéért megszóljam. Nem voltam ilyen, mindig is az a csendben figyelő, hallgatag típus voltam.
~Elvégre valamiből meg kellett élned. Az pedig már tényleg megérthető, hogyha egy szeretted halála után elkeseredettségedben nem tudtál mást találni. Elvégre mindig elfutunk a rossz emlékek elől, nem tudjuk, mi a jó, nem tudjuk, mi a rossz. Mert mi azt látjuk, hogy számunkra az a kiváltság, amit mi cselekszünk, ami olykor mások számára rossz. De ezt mi nem tudhatjuk, mert nem látunk attól a bizonyos ködtől, ami eltakarja szemünket, s ami miatt mi szenvedünk, ami miatt változtunk.~ - tényleg lehetnék prédikátor. De elmondhatom magamról, hogy igazam van, ez így volt, és mindig is így lesz. Hiszen ha a múltunkban valami rossz történik, elmenekülünk tőle, és egy olyanhoz futunk, amiben kiváltságot látunk, még akkor is, ha nem jövünk rá, hogy azzal csak másnak teszünk rosszat. Az öldöklést is megértem... ebben a világban már sehogy sem lehetne megélni másképp. Örülhetek, hogy Dragoniát nem sújtja a vész oly hevesen, gyakorta, s a mi népünk békében él egymás között. Kicsit előrehajolok, aztán megfogom Ken egyik kezét, és mosolyogva megsimítom.
~Megértelek.~ - ez egyben egy amolyan köszönöm is volt, hogy megosztotta velem történetét. A kezemet hamar elveszem az ő kezéről, majd hátradőlök a kanapén. Majd úgy a véletlen folytán elnyomok egy ásítást, s észre sem veszem magam, hogy lassacskán szó szerint kidőlök a kanapén. Nem vagyok hozzászokva ahhoz, hogy ilyen sűrűn beszéljek valakihez. Így minden előzmény nélkül... elaludtam.
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptyKedd Aug. 09, 2011 11:11 pm

Kaptam egy misét arról, hogy nem kell szégyelnem magam. Ekkor Aida előrehajolt, és kezével végigsimította az enyémet. Sikerült újra zavarba hoznia. Nem sikerült megőriznem a nyugalmam. Persze, hogy jól esett! Mégis miféle kérdés ez? Éppen ez a gond! Nade nem volt sokáig a keze az enyémen, úgyhogy hamar fellélegezhettem. Sikerült újra megnyugodnom.
Egészen addig, ameddig Aida el nem dőlt a kanapén. Ijedten felpattantam. Egy pár percig csendben néztem a lányt, és könyörögtem, hogy nyissa ki a szemét.
-A...Aida! -kezdtem szólongatni, de erre sem ébredt fel. Édesen szuszogott tovább. Ahogy elnéztem, olyan aranyos volt, hogy akaratlanul is elmosolyogtam. Legszívesebben nyomtam volna egy jóéjt puszit a homlokára, és kiosontam volna, de eszembe jutott, hogy nem a saját házamban vagyok. Nem hagyhatom így itt. Viszont ahhoz, hogy átvigyem... Hozzá kell érnem. Nagyon csábító volt, de féltem, hogy felébred közben.
Nem tudom, meddig vívtam magamban ezt a csatát, de a végén mégis elhatároztam, hogy átviszem. Óvatosan felvettem az ölembe, és minden utamba kerülő ajtót lábbal nyitottam ki. Könnyű volt, elvégre egy lánytól sokkal nagyobb terheket is cipeltem már, szóval nem volt különösebb baj az átszállításával. A szobája elé érve imádkoztam, hogy ne legyen kulcsra zárva!
Nem is volt. Persze ezt már nehezebb volt kinyitni, de megoldottam. Lassan bebotorkáltam az ágyához, és óvatosan lefektettem, és megálltam felette.
*Na, ezt is megcsináltam....*
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptySzer. Aug. 10, 2011 12:29 am

Olyan szemétség volt ez tőlem, hogy csak így bealszok. De... számítottam rá, hogy ez fog történni, nem tehetek róla. Annyira kifáradtam. Egy csata persze már lelkesítőbb... és el is hiszem magamról, hogyha már az álmom közepén járnék, akkor is felébrednék arra, ha hallok egy csatakiáltást. De ez vagyok én, hozom a formám.
Aztán a következő pillanatban érzem, ahogyan valaki felvesz az ölébe... tudom is, hogy ez Ken, mert más nem lehet rajta kívül, de nem ébredek fel, mert annyira nem voltam magamnál, hogy erőm nem lenne ilyen körülmények között kinyitni a szemem. Inkább időztem tovább Ken karjaiban, elvégre nem mindig érzem azt, hogy törődnek velem. Hiszen itt egyébként is olyan magányosnak érzem magam egyedül... Zara nélkül. Meg Zara más, nem ember, hiába tudok vele kommunikálni, beszélni, megértetni vele magam, akkor se lesz olyan, mint egy húsvér ember. De kijelentem, hogy mindennél jobban szeretem.
Végül érzem, ahogy óvatosan az ágyon landolok. De mikor Ken letesz, a hideg fut végig rajtam. Mint amikor egy anyuka elengedi a gyermekét, vagy magától az élettől ragadtak volna el. Ezért is... nem nyitom ki a szemem továbbra sem, de karommal gyengéden Ken keze után nyúlok, s kissé magamhoz húzom.
~Ne menj el, kérlek.... aludj itt.~ - szólal meg álmos hangom a fejében. Többet nem tudok mondani... de szerintem reggel ezért magyarázattal tartozom. Ami márpedig egyértelmű lesz...
Nem mindennap tehetem meg azt, hogy valaki velem aludhasson, vagy én aludhassak valakivel. Márpedig be kell, hogy valljam, az éjszakák egy nagy házban egyedül eléggé... félelmetesek is tudnak lenni olykor, egyedül érzem magam, mintha be lennék zárva. De ezt jobb lesz majd akkor elmondani neki, hogyha ennek az estének vége. Elengedem a kezét lassan, majd a fejem alá csúsztatom, s jóízűen elmosolyodok, mintha szépet álmodnék. Szokott ez így lenni.
Nem tudom, most mit gondolhat... vagy hogyan nézhet rám. Persze... hogy idióta vagyok most azáltal, hogy egy szinte idegen férfit megkérek, hogy aludjon velem. És egyébként nincs bennem semmi rossz szándék, mert gondolom nem tűnök valami rossz kislánynak.
Az se baj, ha nem alszik velem, azt úgyse fogom megérezni nagyon, ha a közelemben lesz... vagyis... de, valamennyire megérzem, mert melegebb lesz, és nem fogok magányt érezni.
Eszembe jut, hogy pár ruhadarabtól meg kellene válnom, de arra már eszem ágában sincs megkérni, hogy öltöztessen le, aztán fel... mert az hogy nézne már ki?
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptySzer. Aug. 10, 2011 6:37 pm

Halkan sóhajtottam egyet, és óvatosan elindultam az ajtó felé, hogy a saját szobámban térjek nyugovóra. A gyors és halk közlekedés nem okoz gondot, úgyhogy azt terveztem, hamar átérek a szoba végéhez. Elf tervez, Aida végez. Amint megtettem egy lépést, éreztem, hogy valaki gyengéden megfogja a karom. Tudtam, hogy ki az. Patakokban kezdett el folyni rólam a víz.
~Ne menj el, kérlek.... aludj itt.~ Éreztem, hogy alig kapok levegőt, és hogy kezdek szédülni. Visszapillantottam a lányra, aki már el is engedte a kezem, hogy a feje alá dugja. Olyan édesen nézett ki...
*Ha nem alszok vele, megharagudhat... A fenébe, most mit csináljak?* 5 perces gondolkodás után arra a következtetésre jutottam, hogy mégiscsak itt alszom, bár elég nehéz volt rászánnom magam. Lekötöttem oldalamról a kardom, lehúztam a csizmám, és levettem a felsőmet. Tudtam, hogy melegem lesz az éjjel, de nem volt merszem tovább vetkőzni. A tőröm persze magamnál hagytam. A cuccaim közvetlen az ágy mellé raktam. Szerencsére az ágy is elég nagy volt két személynek, szóval kényelmes elhelyezkedhettem. Mielőtt azonban magamban hálát adtam volna a mai napért, és lehunytam volna a szemem, még egyszer a lányra pillantottam. Elmosolyodtam, kezemmel lágyan megsimogattam az arcát. Közelebb hajoltam hozzá, és odasúgtam neki.
-Jó éjszakát! - azzal átfordultam, és becsuktam a szemem, hogy az igazak álmát aludjam.
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptySzer. Aug. 10, 2011 9:47 pm

Később, pár percen belül már éreztem, ahogy Ken letelepszik mellém. Igaz, nem volt közel, tudom is, hogy erre mi oka volt. Elvégre nem akarta, hogy túl közel legyünk, és... meg is értem, meg sem kérhetném ezt tőle. De már csak ez is jól esett, hogy érzem azt a valamit, mintha valaki törődne velem. És most már egyáltalán nem vagyok magányos. Így hamar el is aludtam dacára annak, hogy be se takartam magam. Már azt sem vettem észre, ahogyan Ken a fülembe súgja a jóéjt szavakat, de még éreztem, ahogyan kezével végigsimít arcomon.

Reggel szokásomhoz híven úgy keltem fel, hogy még nem nyitottam ki a szemem, s nyújtózok egyet... egy jó nagyot... persze tudtam, hogy Ken mellettem volt, így nem szándékoztam akkorát, hogy egy ütéssel letessékeljem az ágyról. Amint ahhoz a ponthoz értem, hogy kinyithatom a szemem is, lassan felültem az ágyon, és elnyomtam egy reggeli ásítást. Aztán Kenre néztem, aki félmesztelenül hevert mellettem.
~Hűha!~ - na, itt aztán volt arckifejezés. Legalább mostanra már nem a jól megszokott falakat látom elsőnek, hanem valami szépet is. Visszanéztem magam elé, s gyorsan az arcomra csaptam egyet. Elvégre ilyet azért mégsem gondolhatok!
~Jaj, Aida, te buta!~ - most önmagamat leszóltam, hogy mégis miket nem képzelek magamról, hogy csak úgy megbámulok valakit. De nem...ez nem megbámulás volt, csupán rápillantottam egy pillanatra. Abból meg nincs semmi baj, ugye? Vagy igen? Elvégre... mindennapi dolog, ha egy nő lát maga mellett egy férfit félig ruha nélkül.. vagy nem. Mindegy... szerintem a ma reggel megártott, összezavarodtam.
Gyorsan feltápászkodtam, aztán indultam, hogy kimossam a szememből az álmosságot. Aztán újra vissza a szobába. Most pedig, magyarázattal tartoztam Kennek. Elvégre már fent volt ő is.
~Bocsánat a tegnapiért, amiért megkértelek, hogy aludj velem. Csak tudod, nem olyan jó egyedül aludni.... főleg egy ilyen nagy házban. Mert olyan magányosnak érzem magam, és... fiatal vagyok, kell az, hogy törődjenek velem, vagy legalábbis magam mellett tudjak valakit. Mert az olyan jól eső érzéssel tölt el. Mintha vigyáznának rám.~ - mindeközben egy ártatlan tekintet.
~Egyébként jó reggelt.~
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptyCsüt. Aug. 11, 2011 12:08 pm

Mielőtt ténylegesen elaludtam volna, átgondoltam a helyzetem. Ott feküdtem egy gyönyörű lánnyal, akit aznap ismertem meg. Megtudtam, hogy nemsokára újra háború lesz, és minden terv, valamint gondolkodás nélkül Dragoniába repültem. Mi a fene üthetett belém? Nem volt rá értelmes magyarázat, de a legjobb történetek mindig érdekesen kezdődnek. Elhatároztam, hogy holnap szerzek egy egy naplónak való könyvet, és az összes kalandomat lejegyzem, köztük ezt is. Az ötlet megmosolyogtatott. Vicces volt, és mégis remek. Meg fogom csinálni!
...De nem ma! Gyors hálát adtam a mai napért, aztán becsuktam a szemem, és elaludtam.

Reggel, mire felébredtem, Aida már nem volt mellettem. Gyorsan felugrottam, belebújtam a felsőmbe és a lábbelimbe. Nem szeretek a ruháim nélkül lenni. Ezt akkor is megmondtam, mikor a Tűz Királyának Ékkövét akartuk... nem érdekes. Épp a kardom kötöttem vissza a derekamra, mikor a lány frissen, éberen benyitott, és kifejezte sajnálatát, és elmagyarázta, miért kérte, hogy aludjak vele. Persze olyan ártatlanul nézett... Elindultam az ajtó felé, és körülbelül fél méterre álltam meg tőle.
-Persze, megértem. Én már nem vagyok annyira fiatal, de nem tudom, hogy mit érzel. Örülök neki, hogy veled alhattam. - bátorítóan rámosolyogtam, majd eszembe jutott a tegnap éjszakai ötletem.
-Nem tudod, hol szerezhetnék egy jegyzeteknek való könyvet? Szeretnék pár dolgot meghagyni az utókornak, nameg az lefoglalna akkor is, ha épp nincs semmilyen dolgom. - Rövid magyarázattal tettem fel a kérdést. Így nem olyan, mintha követelőznék, annak pedig még a látszatától is undorodom. Amit mondtam, az igaz volt. Jó lenne, ha az ifjaknak lenne egy kalandregény, olyan dolgokkal, amik tényleg megtörténtek. Ki tudja, talán még példaképe is lehetnék valamelyik lurkónak! Hát igen... Lehet, hogy elf vagyok, és lehet, hogy 120 éves, attól még belül heves és fiatal maradtam. Persze, százhúsz a halhatatlanok szemében semmi, olyan, mint az embereknél 12 hónap. De azért nem olyan könnyű túlélni ilyen nagy háború idején, még nekünk sem. Szerencsésnek is mondhatom magam, hogy ilyen élettel ennyi ideig kihúztam. Talán Anamúrnak is kellene a segítségem...
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptyCsüt. Aug. 11, 2011 9:24 pm

Amikor jobban szemügyre veszem Kent, csak akkor kezd tudatosulni bennem, hogy már nem úgy jelenik meg előttem, mint amikor felébredtem, hanem teljes öltözékben.
Amikor tisztázza velem, hogy örül annak, hogy velem alhatott, elmosolyodok. Bár miért is? Mindig csak mosolygok. Szerintem azon is mosolyognék, ha azt mondaná, hogy 'megöltem a testvéred.' Habár az nekem nincs... vagy egyáltalán nem is tudok róla. Lehet, hogy van. Másrészről, ha lenne, akkor már ezt nem mosolyognám meg. Elvégre nem szeretné senki sem, hogy egy hozzátartozóját megöljék. Mindegy, amit meg lehet mosolyogni, azt én előszeretettel megmosolygom.
Feltűnt, hogy Ken nagyon közel áll hozzám, s mikor feltette kérdését, hogy hol találhatna egy könyvet, amibe jegyzeteket tudna készíteni, felnézek rá, habár kissé félősen, ugyanakkor belepirulok, mert eszembe jut, hogy reggel még hogyan bámultam meg idomait. Ez egykönnyen nem is akart elmúlni.
~Ööö...~ - annyira belefeledkeztem a pirulásomba is, hogy a választ is, amit mondani szerettem volna, kis időre elfelejtettem.
~Én... tudok adni. Mert sok.... sok ilyen jegyzetre való könyvem van, azt hiszem.~ - még jobban belepirultam, bár nem tudtam mit tenni vele. Így észrevétlenül, s óvatosan hátrébb léptem egy aprónyit, bár ez sem segített. Azt megszokhattam már persze magamtól, hogy ebbe belefeledkezve is képes vagyok feltűnést kelteni azzal is, hogy eltakarom arcomat mások elől. Így Ken elől is. Mivel nem szűnt meg a pirulás, és nem tudom szabályozni, így mindkét kezem az arcom elé tettem, aztán inkább megfordultam.
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptySzomb. Aug. 13, 2011 4:35 pm

Mikor felvetettem az ötletet, Aida dadogni kezdett, tett egy kis lépést hátra, és iszonyatosan elkezdett pirulni. Ami azt illeti, én is meglepődtem, és éreztem, hogy az én arcom is vörösödik. Persze tegnap én voltam hasonló helyzetben. De amit Aida csinált, az már elég érdekes lett. Hirtelen az arca elé kapta a kezét, és elfordult. Még jobban meglepődtem, és én is elpirultam.
*Ebből elég! Ő is megpróbált feloldani engem tegnap, akkor nekem is ugyan ezt kell tenni.* Közelebb léptem hozzá. Persze ezt már maximum hallhatta, mert nem felém nézett.
-Aida! - szólítottam meg lágyan, és mindkét kezem a vállára tettem, és gyengéden magam felé fordítottam. Egyik kezemmel elengedtem a vállát, és a két kezét lehúztam az arca elől. Nem igazán nézett most a szemembe. - Mutasd meg azokat a könyveket. - mosolyommal bátorítani próbáltam, bár nem tudom, mennyire sikerült. Én is zavarban voltam, de eszembe jutott, hogy ő mit csinált. Ebben az esetben én sem tehetek mást, segített, hát én is segítek neki. Nomeg, nehogymár a házigazda legyen zavarban a vendég előtt! Ha elveszi a szerepemet, akkor én mit fogok csinálni? Egyértelműen a csendes őrző szerepe jut nekem. Az meg olyan unalmas. A kalandokban rengeteg szerepe van az érzelmeknek. Nem kell hallgatag hősként élni, és egy szerepet játszani. Engedni kell az érzelmeket, persze vannak korlátok. Ránk elfekre jellemző az őszinteség, ezért nem játszottam eddig senki előtt. Kimutatom, amit érzek, legalábbis azt mindenképp, amit nem szégyellek.
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptySzer. Aug. 17, 2011 10:25 pm

Amikor hallottam a hangját, hogy nevemen szólít, lentebb vettem ebből a viselkedésből. Amikor vállamon éreztem a kezét, akkor még inkább. De mikor magához fordított... és leemelte kezem az arcom elől, nem néztem még fel rá. Aztán kijelentette, hogy mutassam meg neki azokat a könyveket. Végülis nem származik belőle semmi rossz... ugyan, miért származna. Szóval...felnéztem rá immár nyomát sem hagyva a pirulásnak, s bólintottam egyet.
Aztán hátat fordítottam neki, és elindultam a könyvtár felé, át azon a helyiségen, ahol még tegnap este ücsörögtünk. Onnan egy tölgyajtón át léptünk be a könyvtárba. Nem volt olyan hatalmas, de minden szükséges könyv megtalálható volt, amit szívesen elolvasna az itt lakó, vagy a vendég. Egy polchoz léptem, ahol üres kisebb-nagyobb könyvek sorakoztak.
~Innen tudsz válogatni.~ - üzenem neki, amint a polcra mutatok, aztán továbblépek, és leülök a polcsorok között álló kanapéra, ami előtt egy asztal is található olvasólámpával. Azt várom, hogy majd talál magának egy könyvet.
Azon gondolkodom közben, hogy vajon miért kellhet neki. De aztán rájöttem, hogy mindenkinek van szüksége egy könyvre, egy naplóra, amit írhat néhanapján, elvégre azzal hagy valamit az utókor számára, és egyébként is az unalmas napokra jól jön, hogy elűzzük azt. És... utána vicces visszaolvasni, hogy tényleg megtörténtek ezek velünk. Bár személyem szerint nekem erre nincs időm, mert nagyon ritkán jövök vissza ide, vagy ha máshol vagyok, nem tudok vele foglalkozni.
~Megfelelnek?~ - kérdezem rásandítva.
~Naplóírásra kell?~
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptySzomb. Aug. 20, 2011 8:41 pm

Mire Aida megerőltette magát, és a szemembe nézett, már nem lehetett látni rajta, hogy zavarban lenne, sőt, még azt sem, hogy fél perccel ezelőtt el volt pirulva. Magabiztosan bólintott, megfordult, és elindult afelé a szoba felé, ahol tegnap elaludt, én pedig szorosan a nyomában. Minimális szinten most is körbenéztem, hogy van-e itt valaki, de mire a terem végére értünk, elégedetten nyugtáztam, hogy rajtunk kívül nincs itt senki. Egy könyvtárba léptünk be. Egy hobbi-kutatónak ez felér egy kincseskamrával, persze egy igazi, nagy mágusnak talán a gyerekszobája is több könyvet birtokolt. De mivel én nem vagyok mágus, az írás művészete pedig mindig lekötött, ezért én inkább kincsként tekintettem rájuk. Igaz, nem volt időm megnézni mindet. Aida egy külön polchoz vezetett. Azt mondta, innen tudok válogatni. Volt rengeteg vastagságban.
*Hm... Vajon milyen lenne számomra az ideális?* Morfondíroztam. Nem akartam egy túl vastag könyvet vinni, elvégre nem akarok magamon nehezíteni, viszont ötven oldalra nem biztos, hogy kifér minden, amit az utókor számára meg akarok hagyni.
Ahogy pásztáztam a polcot, megakadt egy díszes borítójú, közepes vastagságú könyvön. Óvatosan kihúztam a többi közül. Bőrkötésű volt, de ahogy elnéztem, elfek készítették. A karkötőmön lévő mintákhoz hasonlított a borító díszítése. Szokatlanul könnyű volt, a lapok tapintása pedig szabályosan nyugalmat árasztottak magukból. Elmosolyodtam, és Aidára néztem.
-Meg is volnék! Köszönöm szépen! Tökéletesen megfelel. - mosolyogtam továbbra is.
~Naplóírásra kell? - egy darabig gondolkodtam a válaszon, közben az állam vakargattam, és megeresztettem egy pár "hm"-t is.
-Hasonló. - nem tudtam többet kinyögni ezzel a témával kapcsolatban.
-Ma merre fog vezetni az utunk? - szememben a kaland utáni vágy csillogását lehetett felfedezni. Hát igen, az utóbbi időben csupán utaztam, azt is egyedül, és semmi nem történt. Még egy legyilkolható démon, vagy egy beképzelt harcos sem. Vagy valaki, aki éppen arra tartott, amerre én. Sőt, még a fajtám béliek is visszahúzódtak. Ők többet voltak a szabadban, hamarabb hallottak arról, hogy támadás készül. Vajon Frau honnan fog támadni?
Vissza az elejére Go down
Aida Mo

Aida Mo


Hozzászólások száma : 49
Join date : 2011. Jul. 25.
Age : 29
Tartózkodási hely : Felhők között

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptySzomb. Aug. 20, 2011 9:26 pm

A kanapéról figyeltem, hogy Ken válogat, végül előhúz egy könyvet, és azt figyeli meg jobban, hogy megfelelő e számára. Ahogyan fürkészem innen, úgy sejtem, hogy tetszik neki. És ezt meg is mondja, hogy tökéletes lesz számára. Elmosolyodok, aztán felállok a helyemről, elvégre nincs miért tovább itt lennünk. A választ még hallom, ahogy elindulok ki a könyvtárból. Olyasmi. Akkor legyen valami olyasmi, ami hasonlít egy naplóhoz. Végülis sok mindent lehet csinálni egy könyvvel. Vagyis bármit beleírhatunk.
Amikor kijutunk vissza a nappaliba, kapom is azt a kérdést, hogy hova tartunk ma. Elgondolkodom. Hol is fog támadni Frau serege?
- Tudod... valójában az Ősök városába repülünk a sziklarengeteghez. Frau serege ott fog állásozni. - jelentem ki, aztán eszembe jut, hogy kikkel is kell küzdenem. Azokkal, akik évekkel ezelőtt megfosztottak a hangomtól. De azért megyek, hogy bizonyítsam, méltó vagyok arra, hogy visszakapjam, ami egykor az enyém volt. Talán most vissza is kaphatom ez alatt a csata alatt, sose tudhatom. Talán pont legyőzök egy olyan személyt, aki elvette tőlem a hangom.
- Sötételfek. - teszem hozzá, ezzel is tudósítva Kent, hogy kik ellen küzdünk. Ő se szereti a sötételfeket, így egyre megy.
Vissza az elejére Go down
Neluldor Ken'Sha

Neluldor Ken'Sha


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011. Jul. 25.

Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed EmptyVas. Aug. 12, 2012 7:53 pm

Pár perc várakozás után kezdtem nyugtalan lenni Aidával kapcsolatban. Ha az a boszorkány... Bele sem mertem gondolni, hogy mi lett volna, hogyha egy újabb átkot kap, s ezúttal nem csak a hangját veszti el. De aggodalmam feleslegesnek bizonyult. Nagyjából tíz perc után úgy pattant fel, mintha mi se történt volna. Bambán, de boldogan mosolyogtam, mikor megláttam, s ami ezután következett, a katarzissal volt egyenlő. Aida megszólalt! Tátva maradt a szám, s boldogon néztem rá, de egyértelműen ez nem nekem volt nagy csoda. Illetődötten kapott a nyakához, s rájött: ezt tényleg ő mondta. Engem is elöntött a boldogság, akárcsak őt és Zarát. Mire feleszméltem, már Aida átölelt, és kifejezte köszönetét. Megöleltem én is.
- Én köszönöm, hogy segíthettem. - elengedett, s megölelte a sárkányát is. Örömmel néztem a fiatalokat, s végül Aida megszólalt. Indulnunk kellene.
- Minél gyorsabban - tettem hozzá - Már itt vannak a szentélyben az őrök. - azzal felpattantunk a sárkány hátára, és olyan boldogsággal hagytuk el a helyet, melytől mintha egész Daviros világosabb lett volna.


Újra Dragoniában voltunk. S csak úgy, mint legutóbb, teljesen megismételtük a megérkezésünket. Azzal a különbséggel, hogy most kicsit többen bámultak meg minket. Elvégre elfek vére csöpögött a ruhánkról, s vastagon voltunk mocsokkal, és egész szépen leizzadtunk az ottani hűvös levegő ellenére. Sokáig élt emlékezetemben Daviros hangulata, s félelemkeltő környezete, de akkor, jódarabig nem gondoltam rá. Volt más, ami elfoglaljon, és túl boldog voltam ahhoz, hogy a rossz dolgokra gondoljak.
Ez volt az egyetlen repülés, aminek vártam a végét. A felsőruháim nagy részét otthagytam, s így, rövidujjúban hidegebb volt, mint normálisan felöltözve. Persze erre akkor nem gondoltam. Dehát melyik hülye az, aki ilyeneken gondolkodik? Túléltünk egy ilyen esélytelen összecsapást!
De még közel nincs vége a háborúnak...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Lakónegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakónegyed   Lakónegyed Empty

Vissza az elejére Go down
 
Lakónegyed
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Lakónegyed
» Lakónegyed
» Felsőbb lakónegyed

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Salonir - Egy új kor :: Játéktér :: Dragonia-
Ugrás: