Salonir - Egy új kor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az istenek korában
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 
Rechercher Bővített keresés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» Folyó
Déli piacnegyed EmptyVas. Szept. 27, 2015 2:01 am by Syla Breeze

» Palota
Déli piacnegyed EmptyKedd Feb. 03, 2015 8:45 pm by Zach Shadowstay

» Központ
Déli piacnegyed EmptySzomb. Nov. 08, 2014 9:27 pm by Blaide

» Erdő
Déli piacnegyed EmptyPént. Nov. 07, 2014 11:21 pm by Syla Breeze

» Medvék birodalma
Déli piacnegyed EmptySzer. Aug. 13, 2014 7:24 pm by Penge

» Kiképzőtelep
Déli piacnegyed EmptyHétf. Jún. 30, 2014 9:43 pm by Celorn

» Dazira
Déli piacnegyed EmptyPént. Feb. 28, 2014 8:42 pm by Caralden Yosa

» Nyugati piacnegyed
Déli piacnegyed EmptySzomb. Feb. 22, 2014 12:50 am by Blaide

» Syla Breeze
Déli piacnegyed EmptySzomb. Feb. 22, 2014 12:14 am by Syla Breeze

Top posters
Caralden Yosa
Déli piacnegyed I_vote_lcapDéli piacnegyed I_voting_barDéli piacnegyed I_vote_rcap 
Assadar
Déli piacnegyed I_vote_lcapDéli piacnegyed I_voting_barDéli piacnegyed I_vote_rcap 
Merartyr Archerquester
Déli piacnegyed I_vote_lcapDéli piacnegyed I_voting_barDéli piacnegyed I_vote_rcap 
Blaide
Déli piacnegyed I_vote_lcapDéli piacnegyed I_voting_barDéli piacnegyed I_vote_rcap 
Syla Breeze
Déli piacnegyed I_vote_lcapDéli piacnegyed I_voting_barDéli piacnegyed I_vote_rcap 
Samaranth Elyon Fillway
Déli piacnegyed I_vote_lcapDéli piacnegyed I_voting_barDéli piacnegyed I_vote_rcap 
Terax Inferno
Déli piacnegyed I_vote_lcapDéli piacnegyed I_voting_barDéli piacnegyed I_vote_rcap 
Shin Ki Ki
Déli piacnegyed I_vote_lcapDéli piacnegyed I_voting_barDéli piacnegyed I_vote_rcap 
Issle Iumi
Déli piacnegyed I_vote_lcapDéli piacnegyed I_voting_barDéli piacnegyed I_vote_rcap 
Tira
Déli piacnegyed I_vote_lcapDéli piacnegyed I_voting_barDéli piacnegyed I_vote_rcap 
Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (25 fő) Szer. Okt. 27, 2021 2:35 pm-kor volt itt.

 

 Déli piacnegyed

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Krónikás
Moderátor
Moderátor
Krónikás


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2010. Apr. 23.

Déli piacnegyed Empty
TémanyitásTárgy: Déli piacnegyed   Déli piacnegyed EmptyHétf. Május 03, 2010 8:48 pm

A város kevésbé gazdag területe. Itt jellemző a rossz, de olcsó áru, és rengeteg a tolvajlás.
Vissza az elejére Go down
Penge

Penge


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2013. Apr. 09.
Tartózkodási hely : Országút

Déli piacnegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Déli piacnegyed   Déli piacnegyed EmptyVas. Ápr. 21, 2013 12:09 pm

- Launcelot Tussand -
Mit keresett ő a forgatagban, árusok és tolvajok gyülekezetében, mire szegezte szemei bíborát, mi érdekelte? Érces kiáltás, tömegből fejével kitüremkedő izomtömeg, az emberek kiáltozásai! Egy ember a földön, orra vérzett, kiráncigálták, a győztes felüvöltött! Mi volt szebb látvány egy harcosnál, ki puszta öklével vívta ki a győzelmet vetélytársa felett? Hát egy harc, ahol az apró bors irritálja a győztes nyelvét.
Ki hívja ki az utca bajnokát? Penge! Aki újabban harmadik személyben kezdett referálni önmagára, akinek kezében mindennap kard volt, aki most pénzes zacskóját szótlanul a buké tenyerébe nyomta! Kicsi, hegyesfülű leány volt a nagy emberek között, de kardja most a helyén maradt, a sereg fele néma, másik fele halkan nevetett. "Mi lesz itt?"
A nagydarab férfi vonakodott, bukéjával váltott pillantásokat, majd végül láthatóan belement, csak finoman, mégsem zúzhatja porrá a kicsit! Hörgés, megfélemlítés, mindhiába volt, apró elf nagyobbat szökkent, mint amekkorát egy ugyanakkor embergyerek! Vaskos kéz próbálta elkapni, de kitért az útból, táncolt a melák körül, kinek szemei még csak követni is alig tudták.
- Itt vagyok! - tört ki hát mögött a kacaj - Hohó!
Kicsi cipőtalp csapott a nagy térdhajlatba, a torony eldőlt, s fújtatva próbálta elkapni, mindhiába. Talpra dörrent, harcra hörgött, megindult, de most is csak a levegőbe kapkodott. Aztán ő már ott is volt, két kicsi, ám erős kéz kapott el húsos kisujjat, egy rántás, s az kiugrott a helyéről.
- RÁÁÁÁÁÁ! - zengett az ég a bajnok torkán, fájdalomtól, hitetlenségtől.
S apró ujjak csaptak az állkapocsra, felverve a fájdalomközpont harci riadóját, az óriás pedig már a földön fetrengett.
- Kicsi bors, disznót tör! - vagy hogy is mondták a halandók?
Ujjain a győzelem jele, majd a jussot követelő győztes tenyere. De a buké bajban volt, rossz arcokkal véve körül, kiknek nem tetszett az ötlet, hogy pénzük elrepüé. Ököl az arcba, buké a földön, négy fickó pedig vassal a lány felé jött. Kettő meg máris a pénzen összekapott, a tömeg pedig nyugtalanul mozgolódott. Az emberek hátráltak, ő azonban állt nyugodtan, a közeledőket várva, s aztán kardját hüvelyéből hangtalanul kirántotta. Elég a hiányos rímekből, ez nem hősi rege, hanem egy civakodás története! Uhh... elég!
- Én vagyok Penge! - állt kardjával még mindig előttük, arcán tünemény mosoly ült... na... - Az Istenek félik a nevem!
Hogy miért is akartak nekiesni fegyverrel, hogy miért estek a háttérben ököllel egymásnak az emberek, az őt nem érdekelte. Ez volt a kard ösvénye, hogy felvegye a harcot, mikor kell! Elég a rímekből... még csak nem is jók!
Vissza az elejére Go down
Launcelot Tussand

Launcelot Tussand


Hozzászólások száma : 5
Join date : 2013. Apr. 04.
Tartózkodási hely : Az operációs rendszeren is túl

Déli piacnegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Déli piacnegyed   Déli piacnegyed EmptyVas. Ápr. 21, 2013 12:47 pm

Penge


Az északi úr, a lovasok vezérének útja már régóta tart. Így, meghallván egy karavántól, hogy a közelben a legnagyobb kereskedőváros, elfordultam úti célomtól, hogy tegyek egy kis kitérőt, ezzel feltöltve készleteimet. Mivel azonban nem kellett sietnem, gondoltam, szórakozok is egy kicsit. Egy kupa bor, s az oldalamon a taverna legszebb nője, hogy végre férfiasságom kardját is ki tudjam használni, másnap pedig kora reggel indulni tova. Gondoltam én naív, arra azonban számíthattam volna, hogy semmi nem fog így alakulni.
Amint megérkeztem, lovamat megállítottam még a városkapunál. Tudtam, vigyázni fog magára. A számomra zavaró tömeg és fulladt meleg most még rosszabb hatással volt rám, mint eddig bármikor. Olyan régen voltam már nagyobb létszámú városban, hogy teljesen elszoktam tőle. A kapun belépve elindultam a város déli része felé, hogy az ottani piacnegyedben szolgáljam ki magam. Mielőtt azonban útravalót vásárolhattam volna magamnak, körbenéztem alaposan, s így találtam rá egy helyre, ahol az emberek pénzért bunyóztak. Látva az ottani bajnok győzelmeit, kacagnom kellett. Röhejes harcos, semmi technikával. Éppen leadtam volna a jelentkezésemet, azonban egy alacsony elf gyorsabb volt, mint én. Sejtettem, hogy ugyan az a célja, mint nekem. Biztos voltam a győzelmében, így hát fogadtam is rá.
Kihasználta előnyét, s rövid időn belül küldte földre az illetőt. Mielőtt azonban nevethettem volna, láttam, hogy akinél én fogadtam immáron betört orral hever a földön, s az elf felé négyen közelednek kivont karddal. Közben már a hátam mögött is hallottam a kezdődő verekedés hangját. Ezt nem hagyhattam annyiban. Előrántottam kardomat, s hátulról leütöttem az egyik támadót a négy közül kardom markolatával. Szép álmai lesznek a tarkójára mért ütéstől. Erre megfordultak mindhárman.
- Ez a tisztesség, mocskos alja nép? Fejeteket lemetszem-e a helyéről, vagy megadjátok magatokat? Ketten többet érünk, mint ti itt együtt véve! - nem akaródzott elmenniük. Hát rendben van! Ha harc, hát legyen harc! Ha kell, végigverekszem az egész várost. Szerettem volna ma este kardot rántani, de nem egészen így gondoltam. Azonban valahogy mégis felpezsdült a vérem, s örültem, hogy megmozgathatom magam. A sok lovaglás után épp ideje volt, hogy jöjjön valami verekedés.
Vissza az elejére Go down
Penge

Penge


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2013. Apr. 09.
Tartózkodási hely : Országút

Déli piacnegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Déli piacnegyed   Déli piacnegyed EmptyHétf. Ápr. 22, 2013 2:28 pm

Eldobva a rímeket... ájj, véletlenül első személyt használt! De már késő... amit kimondott, azt kimondott. Nos, a helyzet viszont amolyan furcsa fordulatot vett, tudni illik, a díszes társaság figyelmét éppen bemutatkozása közben terelte el egy másik idegen, mondjuk azzal, hogy egyiküket lecsapta, markolattal. Hát, ez is egy fajta módja volt a fegyver használatának, de a harcot Penge úgy kedvelte, ha szemtől-szembe kezdték meg. Most viszont oldalukat, vagy éppen hátukat mutatták neki, szemeik és fegyvereik arra a halandóra szegeződtek, ki a kezdeni szándékozott harcot interruptálta. Irritált embernek tűnt, sajnos pedig nem Penge ellenségeinek számát gyarapította, megkönnyítve dolgát... amit annyira nem szeretett, hiszen már így is...
- Hé, ti! - suhogtatta kardját figyelemfelkeltés céljából - Ha Pengével van dolgotok, hát Pengével is verekedjetek! Már négyen is túlerővel álltatok szemben, nagy halandót Penge mellé adva, meg még inkább! Harcoljatok hát Pengével szemközt, nem háttal neki!
Nem is várta meg, hogy mire jutnak egymás közt, amint megfordult egyikük, ő már szökkent is előre, kardja surrant a levegőn keresztül, egyenest az ember csuklójára, eltávolítva fegyvert tartó kezét a karról. Éktelen nagy üvöltést hallatott, s karját megragadva térdre esett, ahol viszont egy állon rúgást kapott, s még annak lendületéből hátára esett, eszméletlenül, meglehetősen vérző csonkjával. Ekkor a maradék kettő egyike megfordult, de nem a másik, annak a nagy emberrel volt dolga.
Vissza az elejére Go down
Launcelot Tussand

Launcelot Tussand


Hozzászólások száma : 5
Join date : 2013. Apr. 04.
Tartózkodási hely : Az operációs rendszeren is túl

Déli piacnegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Déli piacnegyed   Déli piacnegyed EmptyVas. Ápr. 28, 2013 1:26 pm

A verekedés kezdett eldurvulni. A kicsi elf levágta az egyiküknek a csuklóját. Így utólag belegondolva, ez egy elég rossz ötlet volt akkor, ugyanis verekedni még könnyebb egy seregel, de ha ötven kalóz szegez a torkunknak egy szablyát - amire Afranasban megvan az esély - elég nehéz kitörnünk. Nekem legalábbis. Akkor azonban valószínűleg a bor hiánya és a nagy harc feletti örömömben nem tudtam gondolkodni.
Látszott, hogy a harc körülöttem a kedves ki piaci bunyóból átcsap élet-halál harcba. Gyorsan én is ráfogtam a kardomra úgy két kézzel, hogy könnyen tudjam használni. Felelőtlen mozdulat lett volna, ha nem veszem éppenséggel észre, hogy szemből is egy kard lendül felém a két megmaradt csaló egyikétől, s jobb oldalról is láttam szemem sarkában a közeledő kardot.
Gyorsan megpördültem a sarkamon, hárítva mind a két csapást, majd először a velem szemben álló ember karját csaptam le. A jobb oldalamról támadó azonban még egy tőrt előhúzott az övéből, s megpróbált közelebb szökkenni hozzám, hogy leszúrjon. Nem volt más választásom: Kardomat keresztül nyomtam rajta. A penge kiesett a kezéből. Tudtam, hogy itt már vége lesz, így nyugodt szívvel rántottam ki belőle a kardomat. Láttam, van egy pár másodperc szünetünk, így odaszaladtam az elfhez.
- Azt hiszem, valamit csinálnunk kellene, hogy ne egy kereskedővárosban ragadjunk. Remélem nem akarsz ámokfutó lenni!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Déli piacnegyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Déli piacnegyed   Déli piacnegyed Empty

Vissza az elejére Go down
 
Déli piacnegyed
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Nyugati piacnegyed

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Salonir - Egy új kor :: Játéktér :: Afranas-
Ugrás: