Salonir - Egy új kor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az istenek korában
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 
Rechercher Bővített keresés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» Folyó
Éj szentély EmptyVas. Szept. 27, 2015 2:01 am by Syla Breeze

» Palota
Éj szentély EmptyKedd Feb. 03, 2015 8:45 pm by Zach Shadowstay

» Központ
Éj szentély EmptySzomb. Nov. 08, 2014 9:27 pm by Blaide

» Erdő
Éj szentély EmptyPént. Nov. 07, 2014 11:21 pm by Syla Breeze

» Medvék birodalma
Éj szentély EmptySzer. Aug. 13, 2014 7:24 pm by Penge

» Kiképzőtelep
Éj szentély EmptyHétf. Jún. 30, 2014 9:43 pm by Celorn

» Dazira
Éj szentély EmptyPént. Feb. 28, 2014 8:42 pm by Caralden Yosa

» Nyugati piacnegyed
Éj szentély EmptySzomb. Feb. 22, 2014 12:50 am by Blaide

» Syla Breeze
Éj szentély EmptySzomb. Feb. 22, 2014 12:14 am by Syla Breeze

Top posters
Caralden Yosa
Éj szentély I_vote_lcapÉj szentély I_voting_barÉj szentély I_vote_rcap 
Assadar
Éj szentély I_vote_lcapÉj szentély I_voting_barÉj szentély I_vote_rcap 
Merartyr Archerquester
Éj szentély I_vote_lcapÉj szentély I_voting_barÉj szentély I_vote_rcap 
Blaide
Éj szentély I_vote_lcapÉj szentély I_voting_barÉj szentély I_vote_rcap 
Syla Breeze
Éj szentély I_vote_lcapÉj szentély I_voting_barÉj szentély I_vote_rcap 
Samaranth Elyon Fillway
Éj szentély I_vote_lcapÉj szentély I_voting_barÉj szentély I_vote_rcap 
Terax Inferno
Éj szentély I_vote_lcapÉj szentély I_voting_barÉj szentély I_vote_rcap 
Shin Ki Ki
Éj szentély I_vote_lcapÉj szentély I_voting_barÉj szentély I_vote_rcap 
Issle Iumi
Éj szentély I_vote_lcapÉj szentély I_voting_barÉj szentély I_vote_rcap 
Tira
Éj szentély I_vote_lcapÉj szentély I_voting_barÉj szentély I_vote_rcap 
Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (25 fő) Szer. Okt. 27, 2021 2:35 pm-kor volt itt.

 

 Éj szentély

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Caralden Yosa
Admin
Admin
Caralden Yosa


Hozzászólások száma : 357
Join date : 2010. Apr. 04.
Age : 29
Tartózkodási hely : Veneficus Academi

Éj szentély Empty
TémanyitásTárgy: Éj szentély   Éj szentély EmptyPént. Aug. 27, 2010 11:46 pm

Éj szentély Newplanet
Nos, ez a szentély nem azért van itt, hogy imádkozzanak. Az angyaloknak könnyebb akkor gondolkodniuk, ha megszabadulnak a felesleges terhektől. Ezért is van itt ez az Éj szentély. Ha valakit gyötör a bánat, azt itt kiadhatja. Esténként hatásosabb, mert időnként egy kívánságot teljesít ez a szent növény. Az angyalok minden erejükkel védik, mert ha elpusztulna, az nagy csapást hozna az angyalokra. Valójában ez az, amitől szerencsések.
Vissza az elejére Go down
https://salonirthenewage3.hungarianforum.net
Zach Shadowstay

Zach Shadowstay


Hozzászólások száma : 68
Join date : 2013. Mar. 30.

Éj szentély Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj szentély   Éj szentély EmptySzomb. Ápr. 13, 2013 11:34 pm

-Mindig is érdekesnek találtam a hogy ti angyalok mire is vagytok képesek. Ráadásul ez az őrangyalos dolog eléggé jól hangzik és jó lehet ilyen képességeknek a birtokában lenni mint ezek...
Mondtam neki miközben követtem őt az Éj szentélyéjébe. Eléggé szemet gyönyörködtető volt a kilátás és maga a hely egyszerűen festői volt olyan amihez foghatót az emberek világában szinte nem is láthattál. Nem is tudtam talán kifejezni Isslének mennyire hálás is vagyok ezért a kis látogatásért itt. Lehet hogy neki ez semmiség hiszen ő itt élt vagy még él de nekem egyszerű embernek ez hatalmas dolog. Főleg egy olyan helyet látni amit nagyon kevesen láttak az angyalokon kívül.
-Nem is az a lényeg hogy gyengévé tesznek emiatt. Hanem így tudják hogy nézek ki... Könnyebben felismernek az emberek ha tudják hogy nézek ki a sisakom alatt.
Kicsit elbizonytalanodtam mikor megdicsérte a küllememet. Soha sem volt fontos nekem hogy az emberek mit gondolnak a külsőmről és sokszor nem is látták azt ami a páncélzatom alatt lakozik ezért nem voltam hozzászokva az ilyesmihez. Szóval ettől most nőnie kellet volna az önbizalmamnak nem? Hát egyáltalán nem mivel a külsőm nem egy fegyver...
-Nos ez talán megoldható lesz hogy ez ne legyen rajtam ha veled vagyok. Másrészt pedig nem tudtam hogy nálatok angyaloknál ilyen kemény büntetések vannak...
Mondtam neki kicsit ironizálva hogy értse hogy mire is értem. Megnevettetnie nem sikerült csak egy újabb mosolyra húzódott a szám de tőlem már ez is haladás volt hiszen nem is tudom szinte egy évtizede nem nevettem már szinte semmin. De ez egy kicsit vicces volt de tőlem csak egy mosolyra volt elég ez olyan volt mintha elfelejtettem volna nevetni.
-A mufurc jelzőt pedig mivel érdemeltem ki ha szabad tudnom?
Kérdeztem tőle továbbra is mosolyogva hiszen tudtam hogy valami hülyeség fog most következni.
Vissza az elejére Go down
Issle Iumi

Issle Iumi


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2010. May. 15.

Éj szentély Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj szentély   Éj szentély EmptyCsüt. Május 02, 2013 8:56 pm

Megmosolyogtam, hogy szerinte úgy, hogy ismerik a külsejét, ismerik egyúttal a gyengéit is, és felismerhetik máshol. Érdekes, én ilyet még nem tapasztaltam. Sok helyen megmutatkoztam már, mint egyszerű ember úgy, hogy közben el is hallgattam az erőmet, így szinte senki sem ismert fel. Aki látta az arcomat, előbb vagy utóbb elfelejtett. Nem sok ember volt, akivel beszélgettem is. Az elsők között volt bukásom után Kalona, a bukottak legnagyobbika, akiről a legendák is szóltak, majd Memento, akiben egyszerre két lélek volt jelen, s nem tudta, hogy mihez kezdjen vele...aztán én segítettem rajta, bár azóta nem tudom, hogy sikerült az útja. S végül a harmadik ember Zach... nos, vele nem tudom, hogy hová visz utam... ő az első, akiben megbízok és mindent elmondtam neki magamról, így azt is tudja, hogy bukott vagyok. Kalonának nem kellett mondanom, elég volt rám néznie, s tudta, hogy miért buktam meg, ki vagyok és mi vagyok.
Közelebb sétáltam Zach-hoz, majd megérintettem az arcát gyengéden, persze ezzel nem szándékoztam semmit sem tenni. Innen kezem közé fogtam állát s kicsit megnyomtam ujjaimmal úgy, hogy azzal csücsörítésre késztessem. Csak játszottam, elvégre nem volt gyerekszobám.
- Férfias arcod van. Bocsáss meg, ha kínos helyzetekbe hozlak, de nem mindig adódik lehetőségem arra, hogy akárkit is szemügyre vegyek. Tudod, nehéz egyedül barangolni... vagy inkább mondanám magam magányos angyalnak, farkas helyett. Ha tudod álcázni magad, s nem lenne ilyen feltűnő a páncélzatod, az emberek könnyen elhinnék, hogy egy egyszerű halandó vagy... mint ahogy rólam is elhiszik. Csakis a szemfülesebb emberek veszik észre, hogy más vagyok, mert egy angyal szépsége emberi formájában is más, mint egy hétköznapi embernek. Ezt te is észrevetted, gondolom - közben még mindig nem engedtem el Zach arcát, s felkacagtam. Csak ezután engedtem el.
A kérdésére megvontam a vállam.
- Nem tudom. Ilyen kedvem volt, hogy becenevekkel illesselek. Megtanulhatnál egy kicsit nevetni is, nem csak halványan mosolyogni. Mondd... mi történt, hogy többé nem nevetsz? - érdekelt a története, mert segíteni akartam ezen.
- Az nem is él igazán, aki nem tud nevetni soha többé. Az a nap, amelyik nevetés nélkül telik el, elvesztegetett idő.
Vissza az elejére Go down
Zach Shadowstay

Zach Shadowstay


Hozzászólások száma : 68
Join date : 2013. Mar. 30.

Éj szentély Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj szentély   Éj szentély EmptyCsüt. Május 02, 2013 10:40 pm

Először viccesnek találtam hogy az arcommal szórakozik elvégre ez nekem még új volt. Vagy is újdonsággal hatott mivel nagyon régen járt hozzám ilyen közel nő csak is egyszer. Szinte senki nem látta az arcom és nem jegyezte meg azt hogy milyen férfias vagyok vagy egyáltalán hogy is nézek ki. Ez lehet amiatt volt hogy állandóan ezt a páncélt viseltem ahogy ő is mondta. De ezt mindig magamon hordtam legtöbbször egy hosszú köpeny alá rejtettem de akkor sem vettem le. A páncélom már talán a megkülönböztető jegyemnek számított. Másrészt pedig a mesteremtől kaptam és ez az egyetlen emlékem róla vagy is ez mindennap emlékeztet a tanításaira és így mindig aszerint tudok élni amit ő tanított nekem.
-Hozzá lehet szokni... Én is már így töltöm az időm már 16 éves korom óta csak néha beszélek azokkal akikkel az utazásaim során találkozom vagy talán még velük se. Ez a mesterem ajándéka volt és így még is csak könnyebb magammal hordanom a páncélomat mintha egy zsákban kellene... Ami pedig azt illeti igen valóban észrevettem hogy nem vagy ember és örülök is neki hogy kiszúrtam hiszen nem lehetnénk most így együtt.
Közben a másik kérdése kicsit szíven talált vagy is inkább a nevetésre való célzata. Azóta az este után nem tudtam nevetni soha többé szinte el is felejtettem hogy kell. Az emlékeimben az a történet még most is ott él aminek én voltam a közepében és ha ezt bárki is megtudná a népben nem lennék már tökéletes vadász soha többé... Titokban tartottam az egészet és igyekeztem erről másokat is meggyőzni pénzzel vagy fenyítéssel.
-Hogy mi történt...? Régi történet de soha nem hittem, hogy a bánat tud olyan erős lenni mint a fizikai fájdalom. Mikor elkap hirtelen olyan, mint egy görcs mint egy fogfájás összegörnyedek mert nem bírok egyenesen maradni. Összeszorítom az öklömet hullanak a könnyeim, és azt hiszem, megrepedek és kihullanak a belső részeim. Talán ha ordítanék széttépnék valamit vagy a földhöz verdesném magam az segítene... Az egész még 18 éves koromban kezdődött mikor elkezdődött az utazásom. Az utamat kerestem mint minden másik vadász ilyenkor. Az utam pedig egy kis hegyvidéki falucskába vezetett amiről azt állították hogy hemzsegnek ott a gonosz lények. Szóval úgy gondoltam hasznot húzok ebből és gyakorlásnak jól is fog jönni. Így egyből a közeli fogadóba mentem hogy információt gyűjtsek a dolgokról és hozzákezdjek a vadászathoz. Annyi történet volt mind különféle fenevadról hogy azt se tudjam melyikhez kezdjek de szerencsére nem kellett sokat várnom. Az első magánakcióm után az ott élő leggazdagabb nemesi család felkeresett hogy legyek a testőrük a fenevadak ellen mert az ő birtokukat érinti a legjobban ez jelenség. Így a kalandvágytól fűtve belementem az ajánlatban. Nos ahogy teltek a hetek egyre jobban megismerkedtem a családdal de legfőképpen a lányukkal aki gyönyörű volt. Elkezdtünk több és több időt együtt tölteni beszélgetve sétálva és mesélve neki a vadászéletről. Így ment ez két hónapig és ezalatt mindig megvédtem a házat mivel csak kisebb szörnyetegek érkeztek akiket szinte egy kardcsapással elintéztem nagyobb erőfeszítés nélkül. Ám ez egy nap megváltozott mivel nyoma sem volt azoknak a nagy és erős szörnyeknek amikről a falusiak beszámoltak. Már a naplementét eltakarták a gomolygó viharfelhők és rossz előérzetem volt. Este pedig kitört a vihar ami csak tovább növelte a feszültséget bennem. Ugyanúgy kint voltam és őr-járatoztam amikor észrevettem egy kisebb fenevadat aki ahogy meglátott elfutott én pedig utána eredtem a megérzéseim és tapasztalataim ellenére. Óriási hiba volt a részemről hiszen hagytam hogy a harci kedvem felülkerekedjen a józan eszemen. Az erdőben kötöttem ki ahol beértem és levadásztam és elindultam visszafelé. Már a távolból látszott a házon hogy valami nincs rendben... Ahogy odaértem az ajtót nyitva találtam a ház pedig sötét volt. A villámok fénye világítottam meg az utamat a házban és közben végig kivont karddal sétáltam végig a házon amikor beértem a közös terembe. A ház élettelen volt és már értettem miért a kis fenevad csak csapda volt és én bele is sétáltam. Ahogy megláttam a padlón heverő groteszkül eltorzult két testet tudtam hogy elbuktam. Egy kis keresés után a lány holteste is meglett akit amikor megtaláltam csak az ölembe vettem és sírtam felette és magamat vádoltam. Igen és itt jön a kérdés hogy szerettem-e? A válasz igen szerelmes voltam abba a lányba... "Sirj" mondta a holdfény s én sírva fakadtam. Másnap mindhármukat eltemettem és tovább álltam. Nos ezek után nem vagyok képes arra hogy nevessek... Mivel számomra olykor emberfeletti az a küzdelem amit nap mint nap egyetlen mosolyért vívok és tengernyi az a könny amit magamban, befelé sírok...
Vissza az elejére Go down
Issle Iumi

Issle Iumi


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2010. May. 15.

Éj szentély Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj szentély   Éj szentély EmptyCsüt. Május 02, 2013 11:11 pm

Végighallgattam, hogy mit mond. Nem volt egy kellemes mese, s úgy döntöttem, hogy segítek rajta. Amint befejezte, egy halvány mosolyt engedtem meg magamnak, de nem olyat, ami úgy hat, mintha nem éreznék vele együtt. Egyszerűen megmosolyogtam azt, hogy a kemény külső mögött vane gy érző lélek, akiről az ember nem is hinné el, hogy valójában ő is tud szeretni.
- A múlton nem érdemes többet rágódni. Ha újra visszahozod, az felemészt... ha többet gondolsz rá, akkor nem értékeled majd azokat a napokat, amelyek méltóak arra, hogy mindegyiken nevess. Az élet a mosolyról szól, a nevetésről. Ha meg is halt valaki, akit szerettél, majd helyébe lép egy másik. Legalább neked volt kit szeretned. De mit mondjak én? Nekem még családom sem volt igazán, nem volt gyerekszobám, csak úgy megteremtettek erre a világra. Mindig is tanulnom kellett az alázatot, s szolgálnom azt, amire teremtettek. Egy embert szerettem életemben, amit megbántam. Ő volt a legszebb férfi a világon, a pokolban és a paradicsomban is egyaránt, a bukott angyalok legnagyobbika. De be kellett látnom, hogy nem valami boldog mellette az élet, s talán a halál várna rám mellette. Egy valódi háremet tartott maga mellett - egy pillanatra befejeztem, hogy vegyek egy szusszanásnyi levegőt.
- Igaz, nem kell elfelejtenünk a múltat... de csaka zt a részét nem, hogy honnan jöttünk, mert sosem szabad elfelejtenünk, hogy kik vagyunk, azt, hogy mi céllal lettünk, s milyen nemes feladatokat vittünk véghez. A rosszakat pedig ki kell zárni. Van az agyunkban sok kis doboz, mindegyik dobozban egy-egy emlék. A jókat nyitva kell tartani, a rosszakat pedig kulcsra bezárni, s a kulcsot pedig eldobni egy olyan zugba, ahol nem találod meg, a gondolatok tavának mélyébe, ahol legrosszabb rémálmodban sem jön elő. Nem érdemes rajta rágódni. Mosolyogj és nevess. Ha nem megy, majd megtanítalak rá, hogyan legyél túl rajta. Gyere, mufurc! - megragadtam a kezét és hatalmas mosollyal, majd nevetéssel szaladtam vele egyenesen a szentélyen át a szikla széléhez, ahonnan a mélybe ugrottam vele együtt. Nem akartam a szívbajt hozni rá, de hamarosan megjelentek hatalmas szárnyaim, s neki sem kellett félnie, ugyanis velem együtt repült. Talán nem is kellett fognom, de attól féltem, hogy retteg attól, hogy leeshet... az biztos, hogy nem fog, mert varázslatot szórtam rá, ami által ő is tud lebegni, csak szárnyak nélkül.
- Nézd, most megy le a Nap a felhők mögött! - kedvenc időtöltéseim közé tartozott, hogy néztem a naplementét és napfelkeltét. Olyan gyönyörű volt mindig is, ahogy színesre festette az égboltot és a felhőket.
Vissza az elejére Go down
Zach Shadowstay

Zach Shadowstay


Hozzászólások száma : 68
Join date : 2013. Mar. 30.

Éj szentély Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj szentély   Éj szentély EmptyPént. Május 03, 2013 7:32 pm

Szíven találtak a szavai mivel talán így még sosem gondoltam bele az angyallétbe. Vagy is erről még senki nem mesélt nekünk hogy őket csak teremtik és nincsen családjuk. Talán én vagyok az első vadász aki megtudta hogy ez most akkor hogyan is megy. Valóban rossz lehetett család nélkül felnőni de talán az itt uralkodó örök boldogság és szépség elfelejteti ezt velük. Ezt akár már múltidőben is mondhatnám mivel ez a hely már nem olyan mint a legendákban és feljegyzésekben.
-Ez nem olyan amit az egyik napról a másikra elfelejthetsz. Akárhányszor csak fegyvert rántok ez a kis történet idéződik fel bennem. De ez is ad nekem erőt olyan téren hogy ne kövessem el ezt a hibát még egyszer. Szóval mondhatjuk ezt úgy hogy az emlékből fakadó fájdalom egy elrettentő példa a számomra... Mivel a fájdalmat használhatom arra is hogy erőt merítsek belőle. De van amire megszeretnélek kérni... Volt annak a lánynak egy kedvenc mondása amit nekem mondott mikor először ott akartam hagyni a családot és nem tudom mit jelent. Ne gyászolj! Felejts el engem addig a határig amíg már nem zavar a rám való emlékezés. Egészen ne! Az fájna! De legyek én körötted valami szelíd és nem bántó emlék olyan akire jólesik gondolni de már nem könnyeztet meg. Ne úgy jussak az eszedbe hogy belerándulj a fájdalomba hanem úgy hogy elmosolyodj. Ezt nem tudom hogyan kellene...
Mondtam neki kifejtve ezt hiszen valóban így volt ez velem. Hiszen azért harcoltam hogy ezt másnak ne kelljen átélnie és nekem se kelljen még egyszer. Ezután köteleztem el magam hogy levadászok minden gonosz lényt mivel ez a fájdalom hajt és talán sosem tudok belenyugodni a hibámba maximum csak elfelejteni azt. Majd tovább hallgattam és elgondolkodtam azon is hogy mit fogok válaszolni.
-Ha úgy vesszük nekem sem volt családom 3 éves korom után. Néha láttam őket az edzések közepette de talán a mesteremre mindig i úgy tekintettem mint apámra. Nem azért mert utáltam a valódit vagy haragutam rá hogy itt hagyott hanem ott éltem le az egész életemet egyszer voltam otthon az ott töltött 13 év alatt... De hozzászoktam mivel tudtam hogy a szüleim szerettek és csak a legjobbat akarták nekem.... Ami pedig téged illet valóban nem lettél volna amellett a férfi mellett boldog. Aki háremet tart egy nőt nem lett volna képes megbecsülni sőt magukat a nőket sem becsüli meg. Jól tetted hogy nem követted őt...
Mondtam közben én is szünetet tartva mivel egészen belemelegedtem a beszélgetésbe. Talán hasonlítunk pár dologban de azért az még is csak más hogy az ember tudja hogy van családja vagy az hogy egyáltalán nincs.
-Így igaz mert lehet hogy téged is teremtettek de azért van a szabad akaratod hogy ne mások válasszák meg az utadat hanem te magad. Az már csak rajtad fog múlni hogy mennyire leszel büszke arra a történetre amit az utókornak hagysz magadról. Ami pedig azt illeti a vadászoknak más életfilozófiája van... Meg kell küzdened a rossz emlékekkel amik fájdalmat vagy félelmet okoznak különben azok elpusztítanak téged. Szóval mi mihamarabb szembenézünk a rossz emlékekkel és erőt merítünk belőle én is ezt teszem csak éppen nem tudok vele szembe nézni és túltenni magam rajta. Ami azt illeti már lehet hogy valóban elfelejtettem hogyan is kell nevetni...
Mondtam neki miközben követtem és be kell vallanom eléggé megijedtem ahogy a sziklaszírt felé közeledtünk. Majd amikor levetette magát velem azon gondolkodtam hogy vajon hiba volt benne megbízni és itt ér véget az életem története. De nem ahogy felnéztem láttam hogy fog engem és repülünk. Nos ez talán azon dolgok egyike volt amit életemben mindig is kiakartam próbálni. Majd akkor újra a látványra irányult a tekintetem amire ő is felhívta a figyelmem.
-Ez gyönyörű nem is inkább csodálatos így még sosem láttam a naplementét pedig én is szinte megnézem mivel gyönyörűnek találom azt.
Vissza az elejére Go down
Issle Iumi

Issle Iumi


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2010. May. 15.

Éj szentély Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj szentély   Éj szentély EmptyPént. Május 03, 2013 10:25 pm

Miközben repültünk, visszaemlékeztem a szavaira.
- Pontosabban arra gondolt, hogy a határokig ne gondolj rá. Tehát élete végéig ne. Egyszer minden elmúlik, ahogy egyszer a Naplemente is abbamarad, de kezdődik elölről. Ez az élet körforgása. Elveszítünk, de kapunk helyette valamit. Ő is ezt mondta. Emlékezz rá, de csak azokra a pillanatokra, amelyek mosolyt csaltak az arcodra. Sok éve volt már, tehát ne aggodalmaskodj. Ha pedig csak abból tudtok erősödni, ha elfelejtitek a múltatokat, akkor hát felejtsd el a rossz emlékeket, ne gyötrődj miattuk. Ne sírj, mert elmúlt... mosolyogj, mert megtörtént. Akkor jól gondolj rá, ne pedig úgy, hogyha rá gondolsz, akkor is ezt a komor képet kell látnia mindenkinek. Nem szeretem magam körül a komorságot. Mellettem mosolyogni fogsz, ha kell, ha nem - nem is tudom, én mikor sírtam utoljára. Talán nem is sírok, csak nehezen. Évszázadok után Zach volt az első, aki könnyeket tudott csalni a szemembe.
- Gyere ide, te mufurc! - szólítottam, bár nem is nagyon tudott idejönni, mivel annyira még nem ismerte ki a repülés sajátosságait, így hát közelebb kerültem hozzá én, és átöleltem. Ezzel egyidejűleg olyan volt, mintha a szárnyamba zártam volna, elvégre mind a ketten belefértünk, hogyha olyan szögből fordítom magunkra. Festői kép lenne, egyébként is imádom az ilyen képeket.
- Megígérem neked, hogy mától nem csak harcolni fogsz, vagy ha harcolsz is, akkor nem arra fogsz gondolni, hogy egykor miért öltél több szörnyet, hanem arra is, hogy ezzel mennyi életet menthetsz még meg. Ez egy jó mód volt arra, hogy rájöjj, több életet menthetsz meg ezek után. Nem csak harcolni fogunk, hanem majd olyan tetteket viszünk véghez, melyek nevetésre késztetnek. Visszahozom a gyerekszobádat, ami nekem sem volt - nevettem fel, majd elengedtem Zachet, mármint nem öleltem tovább.
- Egyébként tudást is adhatok. Ha van esetleg valamilyen kérdésed, kérdezz bátran, idősebb vagyok, mint a tölgyek, csak nem látszik... de mindenre tudom a választ, elvégre látom az embereket, s tetteiket, olykor gondolataikat, emlékeiket, s ismerem a történelmet, a világot.
Vissza az elejére Go down
Zach Shadowstay

Zach Shadowstay


Hozzászólások száma : 68
Join date : 2013. Mar. 30.

Éj szentély Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj szentély   Éj szentély EmptySzomb. Május 04, 2013 11:19 am

Figyelmesen hallgattam és tényleg volt abban valami amit mondott. Hiszen még így sosem próbáltam de olyan sok kérdés maradt bennem ezek után is amikre senkitől nem kaphattam választ és talán ez őrjített meg. Az eset után még több éjszakán át is rémálmok és képzelgések kísértettek amikről nagyon is jól tudtam hogy a saját képzeletem szüleményei de akkor sem voltam boldogabb.
-Igazság szerint nem elfelejtjük hanem csak túltesszük magunkat rajta úgy hogy az már negatívan ne érintsen minket. Mindenesetre nagyon köszönöm hogy segítesz ebben tudod valamennyire érzelmileg analfabéta vagyok. Lehet hogy nem szereted de most egy ideig képtelen leszel elviselni engem...
Mondtam neki mosolyogva hiszen tudtam hogy nem egyik napról a másikra megy az hogy csak átformáljam magam de végül is megér egy próbát hogyha az a lány is ezt kérte tőlem. Szóval megpróbálok majd úgy gondolni rá ahogy ő kérte és tiszteletben tartani a kérését. Éppen ezen gondolkodtam amikor valami furcsa történt vagy is számomra váratlan. Nem voltam én ehhez szokva hogy csak úgy ölelgetnek de kár lett volna tagadni hogy nem élveztem. Pontosabban mélyen a szemembe néztem és egy pillanatra megszűnik körülöttünk a világ - csak mi ketten léteztünk. Annyira szeretnék a karjába ugrani és feloldódni az ölelésében hogy komolyan elgondolkodom azon vajon orvosilag igazolható-e ilyen szántű vonzódás valakihez.
-Kérlek erre nem kell emlékeztess. Hiszen pontosan azért harcolok hogy életeket mentsek mivel mi ebben találunk örömet. Jó dolgokat amiket elérünk és jelentést találunk a munkánkban amit végzünk.
De ekkor egy mondta megütötte a fülemet. Miért is használt többes számot? Most ez vegyem úgy hogy most én és ő együtt fogunk harcolni vagy mi? Nem vagyok én arra hogy egy angyalt szolgáljak és soha sem volt társam egyedül csináltam eddig mindent.
-"Fogunk" ezt még is hogy érted? Nem akarok semmi rosszat csak nem értem...
Mondtam neki majd a továbbiakra koncentráltam és ekkor valamire nagyon kíváncsi lettem amit meg akartam kérdezni tőle. Talán ez az egyetlen mód hogy most azonnal túltegyem magam azon a dolgon.
-Azt akarom tudni hogy haragudna rám az a lány? Mert nem tudtam őt megvédeni és még arra sem volt idő hogy elbúcsúzzak tőle vagy elmondjam hogyan érzek iránta... Annyit szeretnék tudni hogy meg tudna e nekem bocsájtani ha most itt állna előttem?
Vissza az elejére Go down
Issle Iumi

Issle Iumi


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2010. May. 15.

Éj szentély Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj szentély   Éj szentély EmptyHétf. Május 06, 2013 10:53 am

Amikor már kijavított, hogy nem elfelejtik, csak túlteszik magukat a rossz emlékeken, újra a földön volt a lábunk, ugyanis furcsa lett volna továbbra is lebegve beszélgetni. Figyeltem rá, hiszen ez a jó szokásom megmaradt, hogy ha ellenségem, ha bajtársam, akkor is végighallgatom, amit mondani szeretne nekem. Elnevettem magam, amikor azt mondta, hogy érzelmileg analfabéta.
- Ha az lennél, akkor nem éreztél volna semmit az iránt a lány iránt, nem tudtad volna, hogy mit jelent a szerelem, s nem védenéd az embereket. Hiába mondja azt bárki, hogy érzelmi szintje csekély, sőt a küszöböt is alig súrolja alulról, az hazudik. Minden ember érez, csak képtelen bevallani, mert nehezére esik. Akkor azt hiszik, hogy gyenge. Elvisellek, nem azért, mert muszáj, hanem azért, mert jó ember vagy - mosolyogtam, aztán körbesétáltam a szentélynél, ugyanis nem volt szokásom, hogy egy helyben megálljak.
- Tudom, hogy ez a feladatotok. Mint minden vadásznak, neked is megvan a hivatásod. Valaki a gyengéket védi, valaki elpusztítja azokat, mert önös céljuknak akarnak eleget tenni. Nem kell elmondanod, hogy miben találod örömöd - elvégre én tudtam, hogy neki mi a feladata. Az más, hogy nem ismertem őt, hiszen attól, hogy látom, mit cselekszenek, attól nem fogok senkit sem ismerni.
- Úgy értem, hogy fogunk, hogy veled tartok. Nem szeretnék továbbra egyedül kóborolni, nem találva a helyem - megálltam vele szemben, szememből sugárzott a komolyság.
Következő kérdésére bólintottam, hogy megkeresem a lány emlékeit, és elétárom őket. Lehunytam a szemem, miközben leültem törökülésben, hogy meditáljak, így a levegőbe emelkedve. Elmém valahol más tájakon járt, ott, ahol ez a lány is megtalálható volt. Az emlékei még élnek.
- Nem a te hibád volt. A szörnyek cselesek, ott szúrnak hátba, ahol tudnak. Az utolsó pillanatban is csak arra gondolt, hogy te szeretted őt, a halál percei még csak el sem érték az elméjét. Gyakorlatilag semmit sem érzett. Kegyes halál. Megbocsájt - a földre értem, s kinyitottam a szemem. Csak azt mondtam el, amit a lány elméjében láttam, semmi mást. Talán azok voltak saját szavaim, amit a kegyes halálról fecsegtem. De ez így igaz. Jobb ez így, mintha hagyják szenvedni, s csak később végeznek vele. Ha azt akarják, hogy ne érezzen semmit, akkor azonnal kell cselekedni.
Vissza az elejére Go down
Zach Shadowstay

Zach Shadowstay


Hozzászólások száma : 68
Join date : 2013. Mar. 30.

Éj szentély Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj szentély   Éj szentély EmptyHétf. Május 06, 2013 7:24 pm

Talán való igaz hogy az analfabéta nem volt a legjobb szó arra hogy kifejezzem a mondanivalóm. De ez volt ismertem az érzéseket de sokszor figyelmen kívül hagytam őket vagy csak nem tudtam őket pontosabban hová tenni. Meg kezelni sem őket persze az alapokat ismertem de hát engem nem erre neveltek hanem arra hogy gyilkos legyek. Direkt nem harcost használok mivel őket köti a harc szabályai vagy ehhez hasonlók engem nem...
-Talán igazad van... De azért mondtam ezt mert nem tudok erről sokat. Mivel engem gyilkosnak neveltek és az időm nagy részét ennek a művészetnek a gyakorlása foglalta le szóval nagyon sok időm nem volt az érzelmeimmel foglalkoznom.
Mondtam neki majd kicsit meglepett hogy mennyit is tud a vadászokról de nem volt ezen mit csodálkozzak hiszen egy angyal volt.
-A hivatás helyett mi az utat szeretjük használni. Az út azért jobb szó nekünk mert jobban kifejezi az életutunkat mint a hivatás. Persze mi nem ítéljük el azokat a vadászokat akik más utat választanak. Ahogy te is mondtad van aki a gyengéket vadássza le. Nem helyeseljük azt de nem ítéljük el azért amiért ő ezt az utat választotta magának. Így van ez veled is nálam. Nem ítéllek el azért mert bukott vagy mert te ezt az utat választottad magadnak de láttam hogy nem vagy boldog és ezért akarok neked segíteni hogy a számodra legjobbat találjuk meg.
Mondtam neki miközben talán már én is beleéltem magam abba amit nem akartam elhinni. Azt hogy egy angyal egy egyszerű vadásszal tartana akiben szinte semmi különleges nincsen kivéve az hogy híre van a vadászok között mint az egyik legjobb viszont érzelmileg egy nagy nulla. De akkor ahogy tovább hallgattam amit mond szinte felugrottam volna örömömben de moderáltam magam.
-Nos ez... Ez megtisztelő... -Mondtam kicsit habogva mert igazság szerint most nem is tudtam mit mondani a meglepettségben.
-De nem fogod megbánni a döntésed? Elvégre én csak egy egyszerű vadász vagyok... Jobbat érdemelnél mint én...
Mondtam kicsit kiábrándultan mivel nem akartam elhinni hogy komolyan egy angyal tartana velem. Majd tovább hallgattam mit mond a lányról mivel ez nagyon érdekelt és ahogy befejezte először éreztem magamat újra szabadnak.
-Nos ennek örülök... Egyszerűen végig csak azon voltam hogy én mit gondolok hogy gondolt és sosem gondolkodtam az ő fejével....
Mondtam miközben már írtam az utolsó mondatom után hiszen ez volt az én gyengém ami most a legérzékenyebb helyen érintett meg és jó volt hallani az úgymond feloldozást.
Vissza az elejére Go down
Issle Iumi

Issle Iumi


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2010. May. 15.

Éj szentély Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj szentély   Éj szentély EmptyKedd Május 07, 2013 6:36 pm

Ittam a szavait, s miközben azt taglalta, hogy igazam van minden szempontból, bólintottam. Abban persze én adtam neki igazat, hogy nem hivatás ez, hanem út. Az ő útjuk, hiszen ezt ők választották, mint ahogy egy egyszerű ember is választ magának utat. Valaki a gazdagok ösvényén jár-kel, míg mások meghalnak a hazájukért, szeretteikért. Mindenki önös célokért küzd, elvégre, ha azt is akarják, hogy megmentsenek egy birodalmat, azt azért is teszik, mert nekik is jó. Tiszteltem azért Zachot, mert ő elfogadott így, azért, mert én a bukottak útját választottam. Bár igazság szerint még mindig élhetnék az égiek között, de ugyanarra a sorsra jutnék, mint ahol most tartok, vagy talán rosszabbra, így gyakorlatilag ugyanoda jutnék, ahonnan elkezdtem. Ez persze részemről nehéz döntés volt, de végül jól döntöttem. Mindig két út van: a jó és a rossz, csak rajtunk áll, hogy melyiket választjuk.
A következő percben felnevettem kijelentésén, ugyanis azt mondta, hogy jobbat érdemelnék nála.
- Most ezt úgy mondtad, mintha hozzád akarnám kötni az életemet. Nem, köszönöm, nem kívánok házasodni - nevettem továbbra is.
- Egyáltalán nem gondolom azt, hogy jobbat érdemelnék nálad. Te magad mondtad, hogy mindenki megválasztja a maga útját. Én ezt az utat választom, az teljesen mindegy, hogy kivel járom, de ha már valaki mellett meg kell tennem a lépéseimet, az olyan ember legyen, akiben ízig-vérig megbízok - arcom komolyságot ölt, ezzel nyugtázva benne, hogy nem őrültem meg, és döntésemet sem bánom meg. Ha pedig mégis... hát akkor az istenek rossz útra vezéreltek! Eddig a mögöttem álló évezredekben egyetlen lépésemet sem bántam meg, miért tenném ezek után?
- Nem kell magad hibáztatnod. Senki fia e földön nem képzeli magát oda egy másik ember helyébe. Nem érzik, amit mások átéreznek... nem érzik fájdalmaikat, örömeiket... nem tudják sorsukat, múltjukat, jelenjüket. Még a kérdést sem ismerik, hogy 'mi lenne, ha...?', s nem is fogják, csak ha megtanítják velük - megálltam vele szemben, egy hosszú időre csendben maradtam, miközben mindvégig az arcát fürkésztem, majd sóhajtottam.
- Nos, menjünk. Csoda, hogy Tyropiában minden angyal most a Tanácsban ül, s várják a megváltást - elmosolyodok, majd karon ragadom Zachet, szárnyaim előjönnek rejtekükből, s visszarepülünk a békés, vagy éppen békétlen földre, hol annyi vér hullt zászlók alatt, s annyi ártatlan esdekelt a békéért, a szent földön.

//Innen te döntöd el, hogy merre vittelek az anyaföldön, mert bizony gőzöm sincs. Very Happy//
Vissza az elejére Go down
Zach Shadowstay

Zach Shadowstay


Hozzászólások száma : 68
Join date : 2013. Mar. 30.

Éj szentély Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj szentély   Éj szentély EmptyPént. Május 10, 2013 8:54 am

-Nem én sem kívánok házasodni. De miért pont engem akarsz hogy a társad legyek? Nagyon jól tudod szerintem hogy egész életemben én is magányos farkas voltam. Másrészt pedig választhattál volna magadnak egy jobb társat például egy másik bukott angyalt vagy ilyesmi.
Még mindig bántott de nem mondtam ki hogy egyrészt méltó sem vagyok erre másrészt pedig amikor valakit kellett legutóbb megvédenem akkor is elbuktam. De nem utolsó sorban bármennyire tiszteletben tartottam őt egyszerűen nem tudtam vagy inkább nem is akartam elfogadni ezt a döntést mivel még mindig a régi érzések domináltak bennem.
-Minden kapcsolat alapja az őszinteség és hogyha ez az alap megrepedezik az egész kártyavárként omlik össze. Én csak ehhez tartom magamat ami a bizalmat illeti.
Mondtam mivel valóban megbízom benne de ha valamiben hazudott vagy fog akkor ennek a dolognak olyan gyorsan vége lesz ahogy az kezdődött. Talán végleg elveszteném a hitem abban hogy a gonoszok is megváltozhatnak. De megölni nem tudnám semmi képen még ha el is veszítené a bizalmamat. Mert az igazán bátor nem azt tudja mikor oltson ki egy életet hanem hogy mikor tartsa meg. Bár az is igaz hogy kockázat nélkül nincs nyereség. Talán többről is szól. Kockázat nélkül nincs kaland felfedezés beteljesülés.
-Valóban de mennyiszer is mondjuk azt hogy próbálj meg az ő fejével gondolkodni? Talán van benne valami hogyha az emberek ezt annyit hangoztatják.De abban igazad van hogy senki sem mondhatja azt hogy tudom hogy érzel mivel senki nem tudhatja hogyan érez a másik.
Mondtam miután megtöröltem az arcomat a könnyektől és közben hallgattam amit mondott.
-Nos ez azt jelenti hogy üres itt minden kivéve a tanácsot? De szerintem ennyi elég is volt abból amit itt láttam szeretnék visszatérni a földre nem akarom megkockáztatni hogy elkapjanak minket és valljuk be vigyáznom kell rád ha már társak leszünk...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Éj szentély Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj szentély   Éj szentély Empty

Vissza az elejére Go down
 
Éj szentély
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Szentély

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Salonir - Egy új kor :: Salonir :: Tyropia-
Ugrás: